RoLLand

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów

Polecane posty

RoLLand    13

Witam. Może ktos z was mi pomoże. Otóż pękła mi obudowa skrzynii biegów w Zetorze 10540. Od kilku dni usilnie próbuję namierzyć w Polsce taką częsć ale okazuje się to nie lada problemem. Dzwoniłem po paru hurtowniach i sklepach za tą częścią ale nikt tego nie ma. Dzwoniłem również do Suchego do Krapkowic i do Zetora do Kalisza. Na miejscu nikt tego nie ma, dopiero mogą ściągać ale trzeba będzie czekać nawet 30 dni. Do tego cena szok: 5000zł. Może ktoś z was wie gdzie można jeszcze o to pytać. Ewentualnie gdzie dostanę jakieś używki??? Na allegro jest jedna obudowa ale do Forterry. Myślałem już nawet nad spawaniem tego. Mam dostęp do warsztatu który mi to profesjonalnie wykona ale gość i tak nie daje gwarancji że to wytrzyma. Mówi że żeliwo to żeliwo i mimo dobrego spawu tak obciażony element i tak może strzelić zaraz obok spawu. A jak nie ma 100% pewności to wolę tego nie zakładać bo jest trochę do rozebrania żeby tą obudowę wyciagnać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak masz biegi, jeżeli to nie forterra to może pasuje od U1012-1014 itp. Poza tym 5tyś za nowy korpus to nie jest kosmos, poczytaj sobie o farmerach które dosyć często pękają i tam za korpus trzeba dać 10tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

No w porównaniu z taką ceną to nie kosmos ale poprostu nie spodziewałem się że będzie to kosztować 5 tyś. Obudowa pękła jak przy orce na bagnach wyorałem jakiś kawał betonu który pierwsza skiba wyryła i tak niefortunnie postawiło go do przodu że walnął w blok skrzynii i zrobił mi tam dziurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

A pękła w takim miejscu ze trzyma jakis wałek i czy jest mocno obciążona ta część ? Mi kiedyś w U-914 pękła skrzynia przy przystawce od napędu i pospawał nam dobry spawacz (podkreślam doby spawacz który umiał dobrać elektrody) i trzymało kupę lat bez żadnych problemów a obciążenie tego miejsca jest bardzo duże. Pozdro

 

A pękła w takim miejscu ze trzyma jakis wałek i czy jest mocno obciążona ta część ? Mi kiedyś w U-914 pękła skrzynia przy przystawce od napędu i pospawał nam dobry spawacz (podkreślam doby spawacz który umiał dobrać elektrody) i trzymało kupę lat bez żadnych problemów a obciążenie tego miejsca jest bardzo duże. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Pęknięcie jest od spodu. Żadne wałki skrzynii nie obciążają tego elementu, pozostaje jednynie kwestia prznoszenia naprężeń związanych z zapiętymi dodatkowymi maszynami. Mam dobrego spawacza który to zrobi ale i tak nie jestem przekonany. Maszyny zapianam jak na takiego Zetorka dość cięzkie. I jednak to wszystko cały czas pracuje pod siłą nacisku maszyny jak i ciężaru własnego. Cóż jak nie znajdę nic sensownego to chyba jednak skuszę się na to spawanie. Zobaczę jeszcze ile zajmie mi wyciąganie skrzynii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Pęknięcie jest od spodu. Żadne wałki skrzynii nie obciążają tego elementu, pozostaje jednynie kwestia prznoszenia naprężeń związanych z zapiętymi dodatkowymi maszynami. ....

I po rozgrzaniu oleju w skrzyni będzie ci się wiecznie pocić a sprzedając go nabywca będzie marudził.

Wymień i już. Blok silnika do zetorka 10145 nowy kosztuje ponad 4000PLN, poszukałem używek i z 5 które znalazlem na allegro w 4 miechy kupiłem za 1500 60km ode mnie i gość dorzucił mi jeszcze miskę olejową. Tylko trzeba dobrze poszukać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

I po rozgrzaniu oleju w skrzyni będzie ci się wiecznie pocić a sprzedając go nabywca będzie marudził.

Wymień i już. Blok silnika do zetorka 10145 nowy kosztuje ponad 4000PLN, poszukałem używek i z 5 które znalazlem na allegro w 4 miechy kupiłem za 1500 60km ode mnie i gość dorzucił mi jeszcze miskę olejową. Tylko trzeba dobrze poszukać.

 

Tak ale do Zetora 10145 łatwiej znależć bo można wkładać z Ursusów pochodnych. A tutaj takiej możliwości nie ma. Do tego zależy mi na czasie a na nówke muszę czekać dosc długo. Trzeba będzie coś innego wymysleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

TUTAJ facet ma sporo nowych rzeczy (w tym też jakieś korpusy) :http://farmer.otomoto.pl/czesci-zetor-ursus-A249536.html


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Ok dzięki wszystkim za info. Udało i się znależć nową obudowę w Głuchołazach u gościa który jeżdzi po częsci do Czech. No i cena jedyne 2500 zł. Tyle to rozumiem dać za obudowę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
TUTAJ facet ma sporo nowych rzeczy (w tym też jakieś korpusy) :http://farmer.otomoto.pl/czesci-zetor-ursus-A249536.html

no widzę że ma.

szkoda że tak późno to widzę bo ma parę mechanizmów wyrównoważających do czwórki a ja już po remoncie silnika.

 

 

 

 

 

Ok dzięki wszystkim za info. Udało i się znależć nową obudowę w Głuchołazach u gościa który jeżdzi po częsci do Czech. No i cena jedyne 2500 zł. Tyle to rozumiem dać za obudowę :)
a sciąga on inne części z czech do zetorka? Nowy blok czy używka?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Blok nówka oryginał z BRNA z fabryki. Tak posiada ściąga też inne rzeczy do Zetorów. Nr do niego:691 987 339 może się kom,uś przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj