łukasz

Ceny przyczep metaltech

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Netto Piotrze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Warto wziąć pomost gdyż jest dosyć tani, samemu niewiele taniej wyjdzie porządny pomost zrobić bo robiliśmy do innych przyczep pomosty i koszt materiału spawania czas policzyć to wyjdzie prawie to samo. My braliśmy pomost, plandekę, koło zapasowe zaczep automatyczny 24 t. Jak chcecie Ciągać ze sobą dwie 12-14 tonowe to najlepiej taki zaczep, wygoda przy zaczepianiu i poczucie bezpieczeństwa, jeszcze wzięliśmy nadstawę 80 zamiast 60 cm. W takiej opcji dwie przyczepy brutto wraz z kosztem leasingu wyniosły 190 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to Wielton Agro 8t kosztuje 45 tyś zł, a 10t 52 tyś zł brutto...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Właściciel 4 przyczep z Metaltechu oglądając przyczepy z Wieltonu żałował że się tak pośpieszył. Przyczepy z Metaltechu zaczęły już po roku rdzewieć i wiedział na które elementy zwrócić uwagę i w Wieltonie są one lepiej wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Metaltech będzie miał sporą konkurencję zarówno w cenie jak i w wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

i bardzo dobrze bo ceny w zeszłym roku podnosili co kwartał,a w tym są stałe.A jeżeli chodzi o Wieltona to są przyczepy porównywalne do metaltechu, nic wielkiego w nich nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2
To konkretny zestaw 2x20t. czym ciagniesz o ile ciagasz 2

 

źle mnie zrozumiałeś, a może nie napisałem - mamy dwie DB14 - czyli dwa razy po 16 ton wchodzi - 32 tony+10 ton masa przyczep, ciąga to NH tm175 i forterra 10641, ale jak pożyczę drugą trzyosiówkę od sąsiąda to mam dwa zestawy metaltech z trzyosiówką - wtedy wchodzi 33-36 ton i też zetor daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

kolego zetorem dasz radę ciągac ok 40 ton wez mnie nie rozśmieszaj.....co do TM to tak ale nie zetorek przecież to jest lekki ciągnik i o stosunkowo niewielkiej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

wiem że może brzmi to trochę śmiesznie lub nieprawdopodobnie ale naprawdę ciąga on dwa duże metaltechy (32 t netto) lub metaltecha z trzyosiówką (33-36) dodam że nie ma problemu z rozbujaniem zestawu do 40 km/h, wiadomo górka to trzeba bieg w dół, lub żółwia ale daje sobie radę, wiadomo po polu jak mokro to problem ale na asfalcie idzie. Te przyczepy bardzo lekko idą jak na swoją masę, mam taki zestaw inny HL i jelczowska przyczepa, 26-27 ton wchodzi to one ciężej idą, znaczy ta jelczówka tak ciężko idzie że NH TM175 nie może się rozbujać z tym zestawem, pod wiadukt to TM z tym zestawem 3-4 biegi w dół a zetor to na 2 wyjeżdża na żółwiach a metaltechy i trzyosiówki leciutko lecą hehe.

Nie jest moim celem przesiadywać na forum i wypisywać głupoty, nie mam 8 czy 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

To co piszesz to dla mnie jest śmieszne, i że w polu daje radę, naprawdę bardzo śmieszne, nagraj filmik jak jedziesz z nimi pełnymi bo to co piszesz to normalnie śmiechy warte :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

''wiadomo po polu jak mokro to problem ale na asfalcie idzie'' - nie wynika z tego że w polu daje rade

Ursusem 1212 bez napędu ciągnąłem dwa metaltechy po suchym kartoflisku i szedł ale ciężko miał ale nie stanął, wiec zetor o podobnej mocy z napędem tymbardziej powinien dać sobie rade. Jak będą wykopki to zrobię fotki i dam do galerii. Przyczepy lekko idą, teren płaski to można jechać, na góre w Bardzie to by nie wyjechał :D

i nakręcę filmik jak jadę w środku i jak się ciągnik buja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azi    0

byłbym bardzo wdzięczny za filmik bo jak dla mnie jest to nierealne 20 ton dla takiego zetorka to jest w sam raz a gdzie tu grubo ponad 30 hehe proszę o film tylko taki aby było widac 2 pełne załadowane przyczepki oraz ciągnący je ciągnik.....

 

aha oraz proszę o wklejenie linku pod naszymi ,,wypocinami''

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Filmik będzie na jesieni dopiero. No może to jest trochę za dużo dla niego, ale nie ciąga on takich ciężarów codziennie i nie na dalekich trasach, jadę 20-40 minut a potem stoję w kolejce godzinę, dwie pięć czy 10 nawet. Co innego zaczepić taki ciężar i jechać gdzieś daleko że ciągnik cały czas obciążony.

Z 20 tonami ten zetor nie ma co robić, zazwyczaj ciąga 24-27 tony, lub trzyosiówkę solo. To zależy też czy NH TM 175jest wolny, bo nieraz TM orze lub gruberuje czy sieje a jednocześnie w tym samym czasie kopiemy ziemniaki i trzeba czymś wieźć, drugi NH TM155 chodzi przy kombajnie ziemniaczanym.

Jako przykład jeszcze, zestaw HL+jelcz=27 ton ładunku ciągnie NH a dwa metaltechy 32 tony zaczepiamy wtedy to zetora bo ten pierwszy zestaw jest z ołowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mwmati    0

Niedaleko mnie w młynie kursuje Zetor Forterra 9641 (jeśli przekręciłem model to mnie poprawcie :D) z przyczepą Metaltech o ładowności 12 ton i wozi zboże to po asfaldzie idzie jak burza :D z tego co widziałem jak nią jechali :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1919    1

Ja widziałem ostatnio przyczepę firmy Fliegl i powiem, że robi wrażenie, jednak nie wiem jak kształtują się ceny tych przyczep.

 

Zna może ktoś cenę przyczepy Fliegl DK110 lub DK140?

 

Z góry dzięki :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosak24h    0

Mam pytanie ile kosztuje 4t przyczepa pronara dwuosiowa i 8 t 2- osiowa przosze o odpis z gory thx

 

 

 

a i mam pytanie jak myślicie czy ursus 7524 pociagnie 10t przyczepe..??? (masa 4700kg 101km)??? {polecam ursusy tanie i moce :D


ursus_logo.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

pewnie że pociągnie, ja forterrą 10641 ciągam dwa metaltechy 14tki. Po asfalcie idzie dobrze ale po polu ciężko, często trzeba pojedynczo na droge wyciągać. A taki ursus spokojnie sobie porazi z 10 tonową przyczepą, nawet nie będzie ciężaru zbytnio czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

Filmik będzie na jesieni dopiero. No może to jest trochę za dużo dla niego, ale nie ciąga on takich ciężarów codziennie i nie na dalekich trasach, jadę 20-40 minut a potem stoję w kolejce godzinę, dwie pięć czy 10 nawet. Co innego zaczepić taki ciężar i jechać gdzieś daleko że ciągnik cały czas obciążony.

Z 20 tonami ten zetor nie ma co robić, zazwyczaj ciąga 24-27 tony, lub trzyosiówkę solo. To zależy też czy NH TM 175jest wolny, bo nieraz TM orze lub gruberuje czy sieje a jednocześnie w tym samym czasie kopiemy ziemniaki i trzeba czymś wieźć, drugi NH TM155 chodzi przy kombajnie ziemniaczanym.

Jako przykład jeszcze, zestaw HL+jelcz=27 ton ładunku ciągnie NH a dwa metaltechy 32 tony zaczepiamy wtedy to zetora bo ten pierwszy zestaw jest z ołowiu.

gdzie ten filmik ?? zaraz jesień się skończy :P:P podaj link !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

na jaki film wy liczycie?? przecież to nierealne. Kiedyś miałem okazje ciągnąć zetorem 6340 (63km) 2xHL 6ton i na nich było około 10ton to jak była niewidoczna dla oka górka to po odgłosie było czuć, była taka mała góreczka ale dość długa to zszedłem do 1 biegu. 40ton może i po asfalcie ciągnie chociaż 40km/h to napewno ciezko sie bujać nie mówiąc już o głupocie bo ten ciagnik waży 4,5tony a po polu to dobre , nawet z nimi nie ruszy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

ja swoje dwie pełne DB10000 ciągam Zetorem Forterra 125, to jest około 28 ton brutto. Ciągnik to czuje, ale pod stromy wiadukt wjeżdża bez rozpędu. :) a rozpędzać się nie mam gdzie, ale myślę, że do maksymalnej prędkości ciężko i niebezpiecznie byłoby.

 

Ale w sumie to nie to, co 36 ton i 20 koni mniej, bo waga ciągnika chyba taka sama, choć po płaskim asfalcie na pewno nie byłoby problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj