Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.Dzisiaj w agrobiznesie słyszałem że mają wprowadzić przepisy o dobrostanie zwierzat czyli czy dla nich nie jest za gorąco, za zimno,czy nie zamało wpływa świadła do obory itp.Kur*a powiedzcie mi który rolnik do tych pier***onych przepisów się dostosuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

o ile mi wiadomo przepisy już obowiązują od początku stycznia , większość tych przepisów jak dla mnie jest bez sensu jak np trzymanie grupowo loch , no ale będę się jakoś musiał do nich dostosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Trzymanie grupowe loch obowiązuje jak nie masz ich wiecej niż 10, jesli sie nie myle :) Ja jestem rolnikiem, który się do nich dostosował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Co poradzic to celowa robota aby zniszczyc polskie rolnictwo polskie hodowle , aby otworzyc rynyk zbytu dla starej uni bydło i swinie ,bo wszyscy dobrze wiedzą ze polacy to miesorzercy duzy rynek zbytu

 

fak niekture sprawy odnosnie hodowli powiny byc zmieniane ale bez srodków bedzie ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

Trzymanie grupowe loch obowiązuje jak nie masz ich wiecej niż 10, jesli sie nie myle :) Ja jestem rolnikiem, który się do nich dostosował :)

 

mi się wydaje że od 10 loch w górę się je trzyma grupowo ale ręki sobie nie dam odciąć bo już dokładnie nie pamiętam będę musiał jeszcze raz poczytać o dobrostanie świń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Witam.Dzisiaj w agrobiznesie słyszałem że mają wprowadzić przepisy o dobrostanie zwierzat czyli czy dla nich nie jest za gorąco, za zimno,czy nie zamało wpływa świadła do obory itp.Kur*a powiedzcie mi który rolnik do tych pier***onych przepisów się dostosuje :(

 

dopiero dzis z agrobiznesu sie o tym dowiedziales??hehe

zasady Cross compliance zaczely juz obowiazywac a mowilo sie o nich juz dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

wczoraj też coś mówili o dobrostanie zwierząt w agrobiznesie o tym że nie wszyscy się mogą to tego dostosować i większość zamknie hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

wczoraj też coś mówili o dobrostanie zwierząt w agrobiznesie o tym że nie wszyscy się mogą to tego dostosować i większość zamknie hodowle

to chodzi o tych co maja nad soba konserwatora zabytkow ktory nie chce sie zgodzic na modernizacje budynkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

tak wiem że chodziło im o konserwatora zabytków , ale nie którzy też nie będą chcieli robić jakiś zmian i po kontroli po rezygnują z hodowli sam znam kilka przypadków co tak postanowiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Każdy kto chce prowadzić hodowle się dostosuje wymogi nie są aż takie straszne jak o nich mówią. Nie trzeba się bać tylko powoli dostosowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

I tak idzie do tego że te urzędasy gnębiące chłopa za ileś tam lat będą chodzić po łąkach i skubać szczaw z głodu. Chłop gdzieś tam w lesie sobie ukarmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

taa, dobrostan zwierząt to jeden z trzech zasad właśnie wprowadzony z ramach WPR cross compliance. Wiadomo było o tym już rok temu. Niedawno dostałam pocztą (co mnie zdziwiło że takie przesyłki Arimr robi) książeczkę o wymogach wspólnej pol rol. zasadach wzajemnej zgodności a dokładnie o tym trzecim filarze C-może ktoś też dostał taką książeczkę? Nie ma tam nic strasznego, generalnie wszystko to, co było sprawdzane do tej pory przez weta powiatowego na kontrolach, no dodatkowo pow./ilosc sztuk, jakie kojce, wygrodzenia. Duzo jest o paszach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    225

Pewnie każdy dostał - tyle że w broszurze informacja jest nie pełna - przy kontroli dopiero gały wyjdą na wierzch - wszystko też zależy od interpretacji przepisów a tak że od ludzi którzy je egzekwują a z tym różnie bywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

przyjedzie taki jegomość i bedzie z metrówką latał po oborze i urzadzeniami do pomiaru wilg. temp. steżenia gazów, zapylenia - wszystko możliwe, nadgorliwych nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

tą książkę to pewnie każdy dostał , tych którzy maja stanowiska dla zwierza zrobione po staro dawnemu to czeka dużo pracy by to wszystko wyprowadzić według wymogów o dobrostanie zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ferdek07
      Co wiecie na temat nowych wymagań odnośnie dobbrostanu na zebraniach straszą pomiarami stężenia gazów na podwórku i w oborze, pomiarami poziomu hałasu i bóg wie jeszcze czym, straszą sankcjami, jak to będzie w praktyce i podział na małych których to niby ma nie dotyczyć i nie muszą się bać i dużych których będą karać, duży tzn jakie jak ktoś ma z 10 krów i z 10 szt młodzieży w jakichś dobudówkach zrobionych do stodoły to już ma się bać
    • Przez 7891Firefox
      Jak w temacie. Zauważyłam pewną zależność - mianowicie po zachowaniu zwierząt wiele można wywnioskować o ich właścicielu, zwierzęta są jakby odzwierciedleniem osobowości ich hodowcy. Zgadzacie się z tym? może jakieś refleksje, chciałabymm aby innni napisali jak to widzą i czy rzeczywiście np. behawior zwierząt pokrywa się z charakterem właściciela
    • Przez damian1992
      Siemano ludzie!
       
      Już tylko 2 tygodnie zostały nam do corocznej , największej imprezy rolniczej na Podlasiu , tradycją stały się już spotkania użytkowników naszego portalu , niewielką część naszej społeczności już znam i chętnie poznam innych ciekawych ludzi , z którymi będzie można podyskutować , napić się piwa
      Tak więc proponuję termin spotkania :
       
      Sobota: godzina 13.00 - największy ciągnik Fendt
      Niedziela:godzina 13.00 - największy ciągnik Fendt
       
      W sumie godzina i miejsce to samo jak co roku i wydaje mi się że większości z was ten termin pasuje co widać też w tematach z poprzednich lat , tak więc wpadajcie i śmiało zagadujcie do ludzi których twarze znacie z poprzednich lat (patrz moje zdjęcie ) Uprzedzam że ja będe tylko w niedzielę , ale na pewno część z was wybierze się w sobotę , także pozwoliłem sobie ustalić taki termin żeby potem nie było tego typu postów: "O a ja myślałem że to o 12 przy największym JD"
       
      Zapraszam do dyskusji , piszcie swoje "za" i "sprzeciw"
    • Przez matek214
      Chcę wybudować oborę na ; dwie krowy, dwie kozy, dwa kuce, dwie świnie. Ona nie ma być zbyt wielka gdzieś 25m na 8m. Nie mam pojęcia ile będzie cały koszt budowy kosztował. Proszę o pomoc!
    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj