Polecane posty

Witam wszystkich agromaniaków;

 

Zastanawiamy się nad stworzeniem oprogramowania dla rolników. Tworzyliśmy już m.in oprogramowanie dla warsztatów mechanicznych.

 

jestem ciekawy czy obecne programy na rynku spełniają wasze oczekiwania.

 

Chcielibyśmy stworzyć oprogramowanie którego koszt będzie wynosił do 300 zł, licencja będzie jednorazowa, a aktualizacje będą darmowe. Co istotne program miałby być w wersji online.

 

Podobnie jak w przypadku programu dla warsztatu chcielibyśmy oprzec się na ścisłej współpracy z odbiorcami programu ( tzn sami proponujecie określone rozwiązania).

 

I tutaj rodzą się pytania, czy jest taka potrzeba?

 

jakie funkcje byłyby potrzebne w takim programie?

 

Jaką cene bylibyście w stanie wydać przy założeniu że opłata jest jednorazowa a licencje uzyskujecie na wieczność.

 

istotne jest również, czy chcielibyście uczestniczyć współtworzeniu takiego programu, tzn. określii i testowali określone funkcje, itd.

 

Jednym słowem my chcielibyśmy stworzyć program od postaw Wy musicie określićczy jest taka potrzeba i czy jesteście tym zainteresowani.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Pewnie, że się przyda tylko roboty z tym co nie miara.

Ja na pewno bym wydał 300 zł za coś takiego pomimo tego, że mam Bitfarmę.

Z tym, że musiałoby być to jeszcze lepiej zrobione.

Jak będziecie coś takiego robili to mogę zostać waszym beta-testerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesuje nas teraz m.in. to jakie funkcje byłby potrzebne w takim programie, czego ewentualnie wam obecnie brakuje, co jest niepotrzebne, itd.

 

Bardzo często stykam się z opinią, że programy dla was robione są nadmiernie skomplikowane. Np ludzie mają problemy z uzupełnieniem mapek zawartych w tych programach, niektórzy uważają że są niepotrzebne, itd.

 

A więc co jest potrzebne? :)

 

Nie sugerujcie się ceną, która podałem, bo może się okazać, że np funkcje, których potrzebujecie wymagają programu, którego cena będzie wynosić powiedzmy 150 zł.

 

Tak naprawde na początku zalezy nam na odpowiedzi czy taki program jest potrzebny i co w takim programie wy potrzebujecie:)

Edytowano przez Leasing-rolniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Program na pewno jest potrzebny.

 

Powinien zawierać:

możliwość edycji map z wyborem siatki do zmiany, np.

* siatka zasiewów - działka 20ha o nieregularnych kształtach. Pierwszy rok siejemy 1/4 proso, 3/4 len, za rok 2/3 żyta 1/3 pszenżyta

* siatka nawożenia - 1/4 N = 567 ; 3/4 N = 234 itd.

* inne siatki

Dane ze wszystkich map powinny być zawarte w tabeli na bazie exela. Podstawowe dane powierzchnia, nr. pola, uprawa, koszty, zysk + do tego indywidualna możliwość rozbudowy tabeli ze wszystkimi możliwościami exela. Bynajmniej podstawowe funkcje matematyczne, procenty, nawiasy +/- =

Możliwość dodawania zeskanowanych map lub np. z geoportal.

 

Cena zależy od jakości. Wiadomo jeśli mi podpasuje program dam i 1000 zł a 99 osobą się nie spodoba nie dadzą nic. A może też tak być że średnio się spodoba, ale każdemu. Wtedy każdy zapłaci np. po 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Ja aktualnie używam Bitfarmy, głównie do rekomendacji oprysków i obliczania dawek nawozowych. I praktycznie tylko do tego używam i jeszcze do wypełniania zabiegów agrochemicznych. Z reszty dobrodziejstw programu nie korzystam.

Sęk w tym, że co roku aktualizacja 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra myśl.

Taki program powinien przedewszystkim zapisywać historię siewu, nawożenia, itp.

Ja np. sam wyliczam dawki nawozu czy oprysku , wszystko oczywiście staram się zapisywać gdzieś ale i tak nie pamiętam co siałem na danym polu 3 lata temu.

Program powinien mieć podobną mapę taką co jest na geoportalu numer gruntu, powieszchnia itp. było by to bardzo przydatne.

Stan P K N, mikro i makro elementy wiadom trzeba by wprowadzić samemu.

Co do ceny... ja akurat mam bardzo małe gospodarstwo i byłby wstanie za coś takiego wydać 150-200 zł dożywotnio, jeśli chodzi o gospodarsta 1000 ha i więcej to już kożystają z takich programów, robionych na zamówienie albo niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Na pewno przydałaby się funkcja malej księgowości nie za bardzo rozbudowana,prosta w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jedna rzecz, te mapki są potrzebne? tzn nie lepsze byłoby opis poszczególnych działek- opisowo bez wizualizacji. Pytam bo spotkałem się z opiniami że nie jest to często potrzebne, wiele osób się gubi i nie potrafi tych mapek wypełnić.

 

Pytam bo sam nie użytkowałem nigdy takiego programu:)

Edytowano przez Leasing-rolniczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mapki są potrzebne ponieważ większość pól podczas codziennej rozmowy określa się mianem typu - ,,klin za lasem; na edkowym; po stryjku; na wygonie itd.'' ewentualnie można by je w ten sposób oznakować, tylko pojawia się kolejny problem, w sytuacji gdy za lasem są 3 kliny, albo za trzema lasami są kliny. Łatwo może powstać nieporozumienie. Także w sytuacji gdy np. pół pola było nawiezione jakimś nawozem dla przykładu naturalnym, znów powstanie problem z opisaniem tego faktu. Łatwiej było by to odkreślić linią na danej mapce i wprowadzić informacje że na tym obszarze wykonano taki i tak zabieg. Gdyby było widać tak jak na ,,geoportal'' całą wizualizację oraz kilka sąsiednich działek było by prościej odczytywać informacje a także wprowadzać, ograniczono by zbędne opisy. Bynajmniej w moim odczuciu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

przejrzałem Bitfarmę i w sumie jest spoko (ale cena okrutna), można by się na niej wzorować, szczególnie jeśli chodzi o zabiegi i nawożenie. a na tak małe gospodarstwo jak mam to ekonomia jest zbędna,ża kalkulator do obliczania naworzenia sam sobie zrobiłem w exelu , zajęło mi to 15 minut , jeśli twórca programu byłby zainteresowany to z chęcią pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

dobrze by bylo zeby ten program byl dostepny na tel wtedy mozna by latwije i sprawniej wprowadzac dane nawet bedac na polu lub bezposirednio przy stosowaniu danego zabiegu czy uprawy bysmy notowali sobie dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gjanicki
      Zasięgnąłem wiedzy. W Idea Expert mają kredyty dla rolników: minimalny okres prowadzenia gospodarstwa rolnego już od 6 miesięcy. maksymalna kwota kredytu – nawet do 2 mln zl.
      dlugi okres kredytowania – do 5 lat z mozliwoscia przedluzenia
      bez koniecznosci przedkladania biznesplanu
       
      Co wy na to?
    • Przez Majster90
      Witam.
       
      Obecnie razem z ojcem uprawiamy 0,5ha truskawek ojciec jest na krusie, a ja jestem domownikiem. Podjęliśmy decyzję, że ojciec przepisze całość na mnie (1,3ha) Zamierzamy dalej powiększać uprawę do co najmniej 1 ha.
       
      I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje jakaś dotacja czy dofinansowanie na tego typu działalność ? Oczywiście o programie młody rolnik wiem, ale wymóg 10,5ha jest dla mnie nie do osiągnięcia.
    • Przez xerion3800
      Witam.
      Poszukuję osoby która zna się na programach unijnych.
      Sprawa rozchodzi się że o to że moja gmina chce kupić nowy ciągnik dla MZGKiM.
      Wiadomo. takich pieniędzy nie będzie łatwo załatwić. Więc z burmistrzem chcemy podciągnąć to pod jakiś program. I tu moje pytanie jaki????
    • Przez Patryczek96
      Czy pozsida ktos Program Ochrony Roślin Warzywniczych na rok 2014? Jęśli tak, to prosiłbym aby ktoś sprawdził mi herbicydy, fungicydy oraz zoocydy zalecane dla kopru ogrodowego, z góry dziekujue i serdecznie pozdrawiam
    • Przez mrursus7
      Ostatniego czasu wpadłem na niezły pomysł. Lecz ciekawe czy do zrealizowania. Pisze tu do informatyków czy jest możliwość ( ewentualinie jest taki program ) który mierzyłby powierzchnie , predkosc ciagnika oraz spalanie i takie d*perele. Czy ktoś wie jak zacząć pisać ten program ? myslalem nad pisaniem w javie.. Jak myslicie ten projekt wypaliłby ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj