Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
XaWi

Tur 5 samopoziomujacy i ursus 1014

Polecane posty

XaWi    0

Witam mam zamiar kupic tura 5 samopoziomujacego do ursusa 1014 czy to dobry wybór jak bedzie sie sprawowal cena tura to 6tys z łyżka co o tym sadzicie

FINN    988

bo to stara wersja... jeszcze z inna ramką... i pewno wybity na swozniach i tulejkach...

Wiadomość z agroFakt.pl

XaWi    0

to czy wybity czy nie to juz musialbym sprawdzic no tur 3b jest maly a ja potrzebuje do ladowania obornika a c-360 to wydaje mi sie ze za bardzo nie da rady

Gość peres100   
Gość peres100

ja dalem 5,5 tys za tura 5 z łyzka i krokodyem. wymienilem tylko jeden swozen glowny, i przetoczylem swoznie od samopoziomowania bo byly troche luzy, koszt ok 100zł.

ogolnie tur mocny i solidny

ysy    32

Jeśli nie pogięty to bież bo za te pieniądze innego pewnie nie znajdziesz a 1,5 tony podniesie jak pompa mocna

mariusz0209    21

Luzy zawsze można zniwelować dorabiając tulejki i nowe sworznie a za te pieniądze to się nawet nie zastanawiaj :)

marcin2057    20

ja też mam tura 5 w ursusie 902 i sprawuje się doskonale, dorobiłem tylko gniazda na przodzie do chwytaka do balotów, jedyny minus to to że osprzęt nie pochyli się do końca i przy braniu balota z owijarki jest lekki kłopot i zamierzam to jakoś przerobić tylko jak ? W galerii mam zdjęcie tego tura wraz z ursusem.

FINN    988

ja mam T-5 i nie mam problemu z braniem balotów z owijarki i stawiania pionowo... dodam, że biorę na raz... i z poziomu stawiam bezpośrednio do pionu... ;) wszystko dzieki chwytakowi... bo okazyjnie kupiłem nowy chwytak z Metal-fachu , tak zwany Typ "szwedzki" i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru... bo i przy stawianiu nie kaleczy się balotów bokami łap :)

marcin2057    20

być może chwytak typu szwedzkiego ma inaczej wykonane haki (odsunięte od chwytaka) a przez co i pochyla się odpowiednio. Ja mam taki:

i przez to nie mogę pochylić do oporu bo siłowniki od pochyłu są za krótkie, a jak by założyć dłuższe siłowniki lub dospawać dodatkowe uszy ?

chwytak_do_bel_stary_thumb394x258.jpg

Edytowano przez marcin2057

FINN    988

no typu szwedzkiego mają uszy pod kątem i przez to ,tak jak mówisz chwytak jest bardziej odsunięty... lepiej dopasuj nowe uszy...

chwiolas    1

Jak wam się sprawują zetory typu 8045, 8145 i Ursusy 904 i 914 w pracy z ładowaczami? Jak się zachowuje serwo podczas pracy z turem? Za skrętne nie są, ale mając do wyboru 8045 i forterre 135, wybieram starego do tura bo jest niższy i w swoje nie za wysokie budynki jeszcze nim wjadę. Chodzi mi o ogólną opinię użytkowników.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować