dezmond_

czy u was też mija moda na licea ?

Polecane posty

dezmond_    0

Sam pamiętam jak 13 lat temu koniczyłem liceum to bardzo żałowałem że nie wybrałem technikum... Byłem na biol-chem i nauki było niesamowicie dużo a jako uczeń czwórkowy, trójkowy w liceum nie dawałem sobie rady. Mój młodszy brat poszedł do technikum i miał nie dość że fajną klasę bo prawie sami chłopcy to jeszcze miał później zawód.

 

A u was też moda na licea się skoniczyła i wybierają technikum i zawodówki ?

Edytowano przez dezmond_

,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Sam chodzę do technikum i jest zaj*ebiście , fajni ludzie , nie ma aż tyle nauki co w LO i zawód jest po ukończeniu. Do tech. i zawodówki z mojej klasy poszło 90% a z klasy rok młodszej tylko 2 osoby na 24 poszło do zety i technikum

Edytowano przez farmer321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

ja sam żałuje że chodze do liceum :/ Po technikum miał bym zawód i wiedzę praktyczną :/


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzzesiek    9

Ja wybrałem technikum i nie żałuję. Z mojej klasy do liceum poszło 4 osoby z 28 co mówi samo za siebie. Liceum to tylko chwilowa moda, natomiast powrócą zawodówki ponieważ ważny jest zawód i jako takie doświadczenie a nie paierek typu "matura".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

Sam pamiętam jak 13 lat temu koniczyłem liceum to bardzo żałowałem że nie wybrałem technikum... Byłem na biol-chem i nauki było niesamowicie dużo a jako uczeń czwórkowy, trójkowy w liceum nie dawałem sobie rady. Mój młodszy brat poszedł do technikum i miał nie dość że fajną klasę bo prawie sami chłopcy to jeszcze miał później zawód.

 

A u was też moda na licea się skoniczyła i wybierają technikum i zawodówki ?

 

 

To zależy, czy wybiera się dana osoba na studia.. Jeśli tak, to po co marnować dodatkowy rok w szkole średniej, skoro i tak będzie się dalej kształciła.

 

Jeśli nie planuje dalszej nauki, to zdobycie zawodu jest jak najbardziej wskazane.

 

To, że nie dawałeś rady, to tylko dla tego, że poziom na liceach profilowanych jest dość wysoki, zwłaszcza w przedmiotach kierunkowych (u nas przynajmniej tak było).

 

Ja w liceum miałem 25 dziewcząt, a chłopaków była nas czwórka, a później trójka w klasie i na prawdę nie zamieniłbym tej klasy za nic w świecie B) :lol:

 

Może moda się nie skończyła, ale obserwuje się jednak nieznaczny wzrost zainteresowania szkołami zawodowymi, bo dzisiaj lepiej mieć konkretny zawód w ręku, niż byle jakie studia ^^


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jak najbardziej technikum...Masz zawód i możesz jeszcze maturę zdawać :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Chłopacy powiedzcie mi czy jak pójdę do tech. rolniczego lub mechanizacji rolnictwa to muszę zdawać maturę czy bez niej już mam zawód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja chodze do technikum i też nie żałuje, choć u nas to wszyscy do liceum sie zapisują i pierwszej klasy mechanika w tym roku nie otworzyli.

Kolos " o zależy, czy wybiera się dana osoba na studia.. Jeśli tak, to po co marnować dodatkowy rok w szkole średniej, skoro i tak będzie się dalej kształciła."

Osoby po technikum która wybierają sie na studia ma dużo łatwiej niż osoba po liceum. Jeżeli poszłeś na kierunek związany z tym co robiłeś w technikum to przez pierwszy rok praktycznie nic nie robisz bo ty już to miałeś i to umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

@Michal97

 

Jeśli zdasz egzamin zawodowy, to zawód wydaje mi się, że masz, ale matura dobra rzecz. Nie zaniechaj nauki myśląc, że matura ci niepotrzebna - jest to dokument potwiedzający zdobycie średniego wykształcenia, co w CV dużo lepiej wygląda.

 

 

@MarcinNH,

 

Wiesz, ja już po studiach jestem, więc trochę inaczej na to patrzę. Nie twierdzę, że nie masz racji, ale idąc na studia po technikum jesteś już nastawiony na taki kierunek, który był przewodnim podczas nauki w technikum - co jest plusem jeśli na prawdę wiesz czego w życiu chcesz (co zdarza się wybitnym jednostkom i życzę Ci abyś taką był).

 

Idąc na studia po liceum jesteś wykształcony wszechstronnie i możesz podjąć studia na dowolnym kierunku.

 

Nie licz, że na pierwszym roku nie będziesz musiał nic robić. To największy mit jaki słyszałem - właśnie na pierwszym roku jest największa selekcja. Właśnie wtedy wykładowcy pokazują studentom jak mało mieli, jak mało umieją i ile jeszcze muszą się nauczyć. Chyba, że zamierzasz podjąć studia na prywatnej uczelni, to ok, ale taki dyplom jest niestety niewiele wart w dzisiejszym świecie... W tym wypadku wolałbym pozostać przy technikum z dobrym zawodem. Jeśli studiować, to na porządnej uczelni z renomą.

Edytowano przez kolos87

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

Powiem wam tak na podstawie własnych doświadczeń, że na studiach pierwszy rok cała ta niby elita z liceum do której się zaliczałem poległa bo nie miała nic praktyki, a 50% osób z tych lepszych techników radziła sobie lepiej i na 1 roku i jak dobrze pamiętam większość przetrwała do ostatniego ;)


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal71096    5

Ja taksamo jestem bardzo zadowolony z technikum rolniczego chodzę obecnie do 1 klasy jest nas 31 chłopa a takiej jaja na lekcjach są że szkoda gadać :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

Poszedłeś do szkoły na jaja, czy po wiedzę??? B)

Edytowano przez kolos87

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Dokładnie . Mój nauczyciel z technikum od zawodu praktycznego też żałował że nie wybrał tech. zamiast LO bo gdy się wybrał na studia musiał przez cały rok nadrabiać wszystkie informacje zwiazane z tematami w tech z tym przedmiotem , opowiadał gdy znajomi z roku z tech. chodzili na piwo i na imprezy on musiał wszystko powtarzać aby utrzymać się na studiach. I zresztą po tech masz dośw. praktyczne a nie jak po liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Zależy jeszcze od ludzi dla nie których samó LO wystarczy a niektórzy chcą coś więcej. Ja wybieram technikum i myślę że bedę zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emulegator    232

Ja też żałuję żę poszedłemm do liceum a nie do technikum bo miałbym zawód i mógłbym isć dalej na studia. Kolega skończył budowlankę o studiuję teraz TRiL na UP i idzie mu nieźle ;)


Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

@emulegator,

 

a kto broni Ci iść na studia??

 

Z tego co wiem, samo posiadanie zawodu nie uprawnia do podjęcia studiów, a po liceum przeciwwskazań nie ma.

Edytowano przez kolos87

Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, jak kolega wyzej, matur sie liczy a nie to ze po technikum, z resztą z tym doswiadczeniem zawodowym to bym nie przesadzal, sam tego doswiadczylem, praktyka to tylko maleńki procent a reszta to bezmyślna teoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

Ktoś kto mniej więcej wie co chce robić powinien iść do technikum. Ja jak byłem w pierwszej tech. to się mocno zastanawiałem czy dobrze zrobiłem, ale w drugiej klasie jak znalazłem pracę dzięki kierunkowi na jakim się uczyłem to inaczej na to spojrzałem. Teraz studiują ten sam kierunek co miałem w tech . i powiem że dużo łatwiej jest, dużą część wiedzy można już wynieść z tech idąc na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JackDaniels7    31

Ja osobiście nie, żałuję wyboru liceum studiuję sobie teraz rolniczy kierunek wiec jestem zadowolony, @dezmond_ klasa bez dziewczyn to według mojej oceny nie jest zbyt fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

W technikum chociaż masz zawód i trochę wiedzy a nie jak to mówiła nauczycielka że w liceum wszystkiego po trochu i nic nie umiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcio1995    3

U mnie z gimnazjum do tech poszło tylko 3 osoby reszta LO. I teraz z kim się nie spotkam ze staraj klasy żałuje że wybrał LO. Jeden kumpel nie zdał w pierwszej klasie LO i w tym roku by było to samo i rzucił szkołę i wyjechał do belgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolos87    4

W technikum chociaż masz zawód i trochę wiedzy a nie jak to mówiła nauczycielka że w liceum wszystkiego po trochu i nic nie umiesz.

 

 

Twoja nauczycielka jest niestety w błędzie. Gdyby tak było, tylko absolwenci techników zdawaliby matury, skoro po liceum nic się nie umie.

Pozatym Jest taka opcja jak liceum profilowane, które bardziej przydaje się na studiach niż praktyka, oczywiście pod warunkiem, że kontynuuje się naukę na tym samym, lub powiązanym profilu.

 

Co z tego, że po technikum masz większą wiedzę, skoro musisz ją zdobywać rok dłużej? Jak wspomniałem wcześniej, idąc na dobrą uczelnię nie licz, że wiedza zdobyta w technikum zapewni Ci luksus w postaci braku nauki na 1 roku studiów. Z resztą opisałem to już w poście nr5 na poprzedniej stronie, więc nie będę się powtarzał.

 

@wojcio1995

 

Na prawdę nie przyszło Ci do głowy czemu wszyscy tak narzekali na liceum, a jeden z Twoich kolegów miał problem by go skończyć???


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

...

Osoby po technikum która wybierają sie na studia ma dużo łatwiej niż osoba po liceum. Jeżeli poszłeś na kierunek związany z tym co robiłeś w technikum to przez pierwszy rok praktycznie nic nie robisz bo ty już to miałeś i to umiesz.

 

 

Dobre, takiej głupoty to dawno nie słyszałem, nie wypowiadaj się na tematy, o których słyszałeś od wujka kolegi znajomego kuzyna.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cosmosky    21

Ja sam chodziłem do technikum i nie załuje, było to technikum ekonomiczne, teraz jestem na 3 roku rachunkowości i mam dużo łatwiej niż ludzie po liceach, oni byli lepsi ode mnie z matmy, ale ja za to jestem znacznie lepszy z przedmiotów ekonomicznych i rachunkowości a to na tych studiach podstawa. Co do tego czy technikum czy liceum jest lepsze to wszystko zalezy od tego jaki kto ma plan na siebie.

 

Ja nie wyobrażam sobie pójść na politechnikę, medycynę czy coś podobnego po technikum, chyba ze ma się naprawdę duze zdolności. Liceum przygotowuje "tych dobrych" do ciężkich kierunków, a Ci którzy są "raczej słabi" i chodzą do podrzędnego lo to raczej powinni pojsc do technikum. Znam takich, którzy ledwo skonczyli lo, matury nie zdali wiec na studia nie poszli, zero zawodu, umiejętności, praktyki, nawet pomysłu na siebie i oczywiście powiększają grono bezrobotnych, choc nie ma zadnej gwarancji, ze gdyby skonczyli technikum byłoby inaczej...

 

Moim zdanem to temat rzeka i argumentów czy za liceum czy za technikum, mozna znaleźć naprawdę sporo

 

 

Dobre, takiej głupoty to dawno nie słyszałem, nie wypowiadaj się na tematy, o których słyszałeś od wujka kolegi znajomego kuzyna.

 

 

a ja się poniekąd zgodzę ponieważ odczułem to na własnej skórze, były na pierwszym roku przedmioty gdzie trzeba było przysiąść, ale z niektórych wykładowcy zwalniali nawet bo 5 razy więcej materiału przerobiłem w technikum, szczerze mowiac wiecej z rachunkowosci nauczyłem sie w technikum niz na studiach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

ja chodziłem do liceum, teraz skończyłem studia i jestem zadowolony, ale jeśli ktoś nie myśli o studiach nawet zaocznych to tylko technikum. Po samym liceum zostaje TYLKO matura czyli w obecnych czasach NIC!!!

Edytowano przez marasp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj