Zaloguj się, aby obserwować  
kyllee

lug 3+1 zagonowe jaki wybrac

Polecane posty

kyllee    14

witam musze wybrac do marca jakieś pługi koniecznie 3+1 zagonowe będą pracowały z Fendtem 612 . zastanawiam sie wiec jaka marke wybrac zeby dlugo i bezawaryjnie służyły w miarę tanio kosztowały części zamienne i dobrze orały . zastanawiałem sie nad kvernelandami i overum znajomi namawiają mnie na george abeson nie wiem jak to się pisze ,, i na unie ale uni chyba nie chce moze ktos z was wie ktore beda najlepsze najmniej awaryjne i w miare tanie w utzrymaniu ewentualnie jakies inne marki moze ktos ma i byl by chetny wyrazic swoja opinie pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloz22    20

Polecam Ci kverneland Ab100. Pług 4-ro skibowy, duże odstępy między odkładniami, nie zapychają się, są na resorowych zabezpiecznieniach więc nie lemiesze nie pękają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

To ile Ty chcesz kupić tych pługów? Chyba, że chodzi Ci o ilość odkładnic jak przeczuwam... Ale dobra. Ja bym polecił Rabe werk i Lemken, są te pługi u nas we wsi i naprawdę robią bardzo dobrą robotę, ceny może troszkę wyższe, ale może też trafić się dobra okazja, szukaj, testuj a na pewno coś znajdziesz. Aa i jeśli wezmiesz coś z tych lepszych mark to Ci gwarantuje że nie będziesz patrzył na unie :D

Edytowano przez WujekWaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

No tak, ja się sugerowałem pługami używanymi bo według mnie kupować nowy pług zagonowy to głupota, lepiej poczekać trochę i kupić nowego obrotka lub starego obrotka zamiast nowego zagonowego :D Ale nie przekonuje, tylko doradzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

chodzi o nowe plugi na prow zeby nie byl to prow ww zyciu nowcyh bym nie bral i do tego na pewno nie 3+1 tylko 4 niestety nie przyznali mi obrotówek, nawet 4 nie przyznali musialem kombinowac i bedzie 3+1 a na jakim zabezpieczeniu polecacie chydrauliczne kolkowe resorowe?? myslalem o overumach na chydraulicznych zabezpieczeniach , i jeszcze jedno pytanie brac przedpluzki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

chodzi o nowe plugi na prow zeby nie byl to prow ww zyciu nowcyh bym nie bral i do tego na pewno nie 3+1 tylko 4 niestety nie przyznali mi obrotówek, nawet 4 nie przyznali musialem kombinowac i bedzie 3+1 a na jakim zabezpieczeniu polecacie chydrauliczne kolkowe resorowe?? myslalem o overumach na chydraulicznych zabezpieczeniach , i jeszcze jedno pytanie brac przedpluzki ??

 

posiadam zagonowy vogel&not juz z 8 lat ms 850 cbm cat 3 lekko idzie w ziemi regulacje 0d 32 do 44cm

jest blisko ciagnika nie ma potrzeby tak dociazac przodu jak do kverelanda ......zabezpeieczenie posiadam na zrywane sroby w sezonie z 1 kg srob naurywam kupisz go ponizej 20 tys napewno jakosc stali jest bardzo dobra

odkładnie maja niewielkie slady zuzycia

 

kolega kupił w tym roku obrotowke vogla 53 tys...ale chyba i tak jest tanszy od lemkena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Tani w kupnie i w utrzymaniu zdecydowanie jest Kverneland AB100 , szerokość pracy regulowana do 50cm na skibę , u mnie z tym pługiem chodzi 90 konny case , ten Fendt będzie miał z nim lekko co przełoży się na wydajność pracy i oszczędność , Na prawdę super pług , nówkę powinieneś kupić za 25 tysięcy , u mnie na wsi to popularny model pługa i każdy go sobie chwali :)

Edytowano przez damian1992

Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

widzę, że wszyscy polecają Ci pług powyżej 20 tys a ja zaproponuję Pług z Akpila o nazwie MIX 40. Posiadam ten pług ponad 3 lata i nie zamieniłbym go na żadden inny. Ma regulowana szerokość orki, nie stawia dużych oporów, idealnie przykrywa resztki i poplony a ustawienie go do orki to bajka. A największy atut to cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj