herman89

Opryskiwacz 1200l

Polecane posty

herman89    6

Witam, chciałbym przedstawić relacje z budowy opryskiwacza o pojemności 1200l. Lance maja być hydraulicznie podnoszone, poziomowane i rozkładane. Myślę że więcej nie trzeba opisywać, resztę można zobaczyć na zdjęciach. W miarę postępów będę dodawał nowe, gdyż budowa nie została jeszcze ukończona. W razie jakiś pytań lub sugestii zapraszam do dyskusji ;]

 

10062589.jpg

 

29995703.jpg

 

64621504.jpg

 

64390829.jpg

 

88852599.jpg

 

33403355.jpg

 

34205463.jpg

 

112koi.jpg

 

84501305.jpg

 

24127295.jpg

 

28413254.jpg

 

80563661.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Wzorujesz się na jakimś opryskiwaczu dobrej firmy, czy robisz po swojemu.

Czym to jest spawane, migomatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

fajna sprawa będę z uwagą śledził Twoje zmagania, techniczna sprawa pobaw się irfanview or xnview w celu zmniejszenia rozmiaru plików graficznych będzie lepiej się wczytywało (odświeżało) w przeglądarkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3przemo3    0

Jak widzę takie poczynania to jestem na prawdę pod wrażeniem!

Trzymam kciuki za powstanie solidnej i funkcjonalnej konstrukcji.

Również będę z uwagą śledził jak posuwają się zmiany, oczywiście jakieś propozycje również będę zgłaszać!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Profesjonalna robota, powiedz mi jaką będziesz montował pompę, i czy przeliczałeś ile cie taki sprzęt może kosztować?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Robota dobra tylko uważam ze jak już wszystko robisz od podstaw to mogłeś użyć znacznie wyższych kół np 36 cali co najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Wzorujesz się na jakimś opryskiwaczu dobrej firmy, czy robisz po swojemu.

Czym to jest spawane, migomatem?

Ogólnie dużo zdjęć w internecie przejrzałem i na tym się wzoruje. Spawane migiem

 

Profesjonalna robota, powiedz mi jaką będziesz montował pompę, i czy przeliczałeś ile cie taki sprzęt może kosztować?

Co do pompy i reszty osprzętu to jeszcze się nawet nie rozglądałem, chętnie wysłucham jakiś propozycji

Co do ceny to podsumuje na koniec.

 

Robota dobra tylko uważam ze jak już wszystko robisz od podstaw to mogłeś użyć znacznie wyższych kół np 36 cali co najmniej

Opryskiwacz będzie współpracował z c330 na dodatek jest belka od tura pod spodem stąd nie widzę sensu zwiększać prześwitu tak dużymi kolami. Wiadomo efekt wizualny jest dużo lepszy ale akurat os od przyczepy mieliśmy. Będą dokupione jeszcze opony tzn jodełki i mysle ze tak będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Dobrze się zapowiada :) Szkoda że koła takie małe.Czekam na dalsze zdjęcia z budowy ,może i mi ojca uda się namówić na budowę takiego opryskiwacza bo szkice w biurku już ze dwa lata leżą :P




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja właśnie planuje zrobić taki sprzęt tylko mam dylemat, bo mam sporo małych kawałków 40-60arów ale też sporo takich powyżej hektara i nie wiem czy lepszy zawieszany taki 1000-1200L czy ciągany np 1600-2000L?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

Ja właśnie planuje zrobić taki sprzęt tylko mam dylemat, bo mam sporo małych kawałków 40-60arów ale też sporo takich powyżej hektara i nie wiem czy lepszy zawieszany taki 1000-1200L czy ciągany np 1600-2000L?

Zależy czy jesteś zwolennikiem zawieszanych czy ciąganych.Jak dla mnie to największy zawieszany ,ewentualnie front-tank ale zawsze zawieszany.Choć ktoś może mieć ograniczenia związane z ciągnikiem.Do 1000 l min.80KM

Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Zależy czy jesteś zwolennikiem zawieszanych czy ciąganych.Jak dla mnie to największy zawieszany ,ewentualnie front-tank ale zawsze zawieszany.Choć ktoś może mieć ograniczenia związane z ciągnikiem.Do 1000 l min.80KM

 

 

Z ciągnikiem nie ma problemu, problem moze byc w tym ze na małych kawałkach nie stosuje ścieżek i jak przejadę np po zbożu takim zestawem gdzie sam ciągnik waży 5500kg + opryskiwacz jakieś 1300kg to mogą być spore straty w przygniataniu, a jak by opryskiwacz był na kołach to c 330 mogło by znim śmigać


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

skoro ma go ciągać 330 te te tylne koła sa idealne niema co nawet opon zmieniać. A ogólnie maszyna robi bardzo dobre i solidne wrażenie. Ale odważny to jesteś. Ja bym do reki nawet nie wziął kątówki bez osłony ;)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Powoli muszę podjąć decyzje jaka pompa zostanie zamontowana, dlatego pytanie do was jaka? Jaka wydajność? Dodam ze opryskiwacz będzie na 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

@farmervip nie robisz scieżek bo tobie sie niechce czy myślisz że wiecej nakosisz?? :D przy 5-6 przejazdach i tak bedzie koleina zrobiona i tak więc niewiem w czym problem. Zawieszanym cofniesz lepiej i wygodniej na polu jak trzeba a ciąganym to wiadomo tu odskoczy tam odskoczy ale za to można wziąść wieksza pojemność.

@ukasz w 330 szersze mogą być niż oprysiwaczu, oryginalne z t-25 nadają się jak trzeba. Co do kątówki jak by ci tarcza nie podchodziła duża to bo osłona przeszkadza to ręczna byś machał ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

auto korekta mi coś tam namieszała chodziło mi oto że te opony co masz są dobre bo nie będą szersze jak w ciągniku a z ciężaru tam przecież za dużego nie będzie. Zawsze sobie radze beż ściągania osłony czasami inne narzędzie trzeba.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

@farmervip nie robisz scieżek bo tobie sie niechce czy myślisz że wiecej nakosisz?? :D przy 5-6 przejazdach i tak bedzie koleina zrobiona i tak więc niewiem w czym problem. Zawieszanym cofniesz lepiej i wygodniej na polu jak trzeba a ciąganym to wiadomo tu odskoczy tam odskoczy ale za to można wziąść wieksza pojemność.

@ukasz w 330 szersze mogą być niż oprysiwaczu, oryginalne z t-25 nadają się jak trzeba. Co do kątówki jak by ci tarcza nie podchodziła duża to bo osłona przeszkadza to ręczna byś machał ?? :D

 

 

 

 

Nie ze mi sie nie chce albo wiecej nakoszę, tylko na małych kawałkach zawsze siałem zboże i jak dotąd bardzo mało stosowałem nawozy płynne i nie jezdziłem po 5-6 razy, wiem ze jak bym robił tak jak się powinno to i 6 razy by brakło ale dopiero zaczynam to wszystko rozwijać i robić tak jak ma się robić, dlatego potrzebuje jakiś większy sprzęt bo teraz mam 300l i jak dla mnie to strasznie mało.


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

4 siłowniki? Jaki rozdzielacz będziesz dawał czy elektrozawory? Moja samoróbka ma 21 metrów i przymierzam się do zrobienia rozkładania hydraulicznego. Poziomowanie mam hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Tak. Dwa do rozkładania, jeden do poziomowania i jeden do podnoszenia lanc. Rozdzielacz najprawdopodobniej będzie sterowany elektrycznie.(myślę nad takim: http://allegro.pl/ro...2925285953.html

 

Ktoś poradzi jaka pompę wybrać? bo powoli muszę cały osprzęt zamówić

Edytowano przez herman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Gdzieś na forum widziałem jak inny użytkownik robił opryskiwacz i dał pompę produkcji Tad-Len'a.

Jak znajdę linka to prześlę tutaj.

A co do opryskiwacza to widać, że solidna robota :)

Pozdrawiam!

 

EDIT :

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/350074-opryskiwacz-1000l-15m/page__total__19__st__10

Edytowano przez Buszido007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Oglądałem kiedyś podobny opryskiwacz i własnie gośc zakładał pompe tad-lena podobno włoska wydajnośc 140L dał za nią 1450zł, A jak tam kolego prace sie posuwają?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Ostatnio mało działamy przy opryskiwaczy ze względu niska temperaturę. Hydrauliczne rozkładanie lanc jest już praktycznie gotowe, poziomowanie tez. Nie mogę nigdzie dostać siłownika do poduszenia lanc, jednostronnego działania o skoku ok 80cm. W sobotę dodam nowe zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel23456    0

poszukaj na allegro tam sie ogłasza koleś co możne zrobić ci siłownik na zamówienie wiem ze wystawia siłowniki dwustronnego działania do skrętu w wózkach widłowych wiec tak możesz go znalesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

może być od tura. Pewnie z 80 ma. Możesz dać dwustronny a podłączyć tylko jedno wejście. Wpuść zdjęcie tych lanc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Właśnie od TUR-a za krótki bo ma 63cm, a dorabiać za drogo wychodzi, gościu mi wycenił taki 75cm skoku na 500zl. Narazie czekam może się coś w używce trafi w lepszej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj