Rads

Traktor 65 KM Case czy New Holland?

Polecane posty

Rads    0

Witam

Chciałbym zastąpić ursusa c-360 nowym traktorem, o mocy 60-65 KM. W grę wchodzą na poważnie Case JX 65 lub New Holland o tej samej mocy (np. TD 65). Chciałbym prosić Was o poradę, jakie są Wasze opinie na temat tych traktorów. Ciągniki o ile wiem są niemal identyczne, różni ich tylko kolor lecz interesuje mnie różnica w cenie oraz Wasza opinia na temat użytkowania ich :). Jeśli posiadacie traktory o tej samej mocy innej marki i sprawują się one dobrze, chętnie wysłucham Waszych porad :).

Liczę na pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest taki model teraz jak 65? a nie pomyliło ci sie z JX 60?


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Ja mam znajomego co ma znajomego który ma znajomego co zna innego znajomego co twierdzi że to samo tylko w innym opakowaniu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

mój faworyt zetor proxima 65 tańsza w użytkowaniu i zakupie, ładniejsza, mniej pali, mało awaryjna, mały spadek wartości, solidne wykonanie, łatwo odsprzedawalna wszystko i na temat no może jeszcze czerwona :wub: a nie jakieś niebieskie ale brązowe wiecie co? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rads    0

Dziękuję za pomoc od Was, lecz jeszcze liczę na jakieś ciekawe porady co do modeli właśnie 60-konnych, bo one najważniejsze :). Posiadam Case'a JX 95 i jestem z niego bardzo zadowolony. Tylko tak rozmyślam między NH a Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak już masz jx to wiesz co to jest, i jak jestes z niego zadowolony to nad czym sie zastanawiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

na jx zamówień nie można robić jest to co dealerzy na placach mają , bo farmall C teraz wchodzi który ma większą kabinę , i kilka innych fajnych udogodnień ;) co by nie mówić case ładniejsze jak dla mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

No to i ja się podłącze do tematu. Case nie produkuje już seri JX tylko teraz to jest farmall a tak samo NH nie produkuje TD tylko jeszcze inny juz nie pamiętam (ale chyba . My też poszukujemy ciągnika o mocy 65-75km bedzie pracował z turem i wykonywał wszystkie prace w gospodarstwie. Ciągniki jaie mamy do wyboru to Zetor Proxima 65/75 Kubota M6040/M7040 New Holland T4 65/T4 75 Case Farmall C 65/75 Detuz Fahr Agroplus 310 i Farmtrac 665DT/675 oraz John Deere 5070M. No bardziej jesteśmy przy tych tańszych bo wiadomo gospodarstwo nie duże i lepiej wziąść więcej sprzętów a tańszy ciągnik. Co byście powiedzieli o tych ciągnikach godne polecenia? Wiadomo że nie znajdzie się takiego co się nie bedzie psuł zawsze się znajdzie jakiś ,,złomek``

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Każdy ma wady i zalety biorąc ciągnik do gospodarstwa trzeba brać pod uwagę co będzie robić i z jakimi maszynami śmigać bo zazwyczaj jak ciągnik najtańszy a nie dopasowany do maszyn to się robią problemy a to nie chce podnieś maszyny albo złamało kucy i zaś o jakie guano to co ci powiem dopasuj do maszyn udźwig podnośnika i moc aby był zapas co do tura to sprzęgło mokre bo więcej wytrzyma pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Co bedzie robił w gospodarstwie: parace z turem, siew zboża siewnikiem samym, opryski nawozy, talerzówka 2,7(nie zawsze), orka 3x40(nie zawsze) przyczepa itd. do pomocy bedzie wiekszy ciągnik który bedzie wykonywał cięzkie prace jak orka, talerzówka. Moc ciągnika to 65 lub 75km więcej nie możemy wziąść. Wyposażenie żeby miał klimatyzajce i rewers nawet mechaniczny to takie co musi być. Najbardziej zastanawiamy się na Farmtrackiem oraz Kubotą i czasami na Zetorem ponieważ cena Farmtraca jest najniższa i opinia też dobra ale także Kubota jest nie droga i jakość też myślimy żę japońskie to bedzie dobre, zetor jak to zetor, John Deere trochę drogi jak na nasze gosp. , New Holand i Case cena trochę duża i opinia nie za bardzo dobra, no jeszcze pozostaje Detuz ale to jeszcze nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

W twoim wypadku to najwięcej dostanie w tyłek przy turze zwróć uwagę na obciążenie przedniej osi wydatek pompy oleju i przede wszystkim sprzęgło mokre dużo lepsza wytrzymałość jak suchego bo w td było suche i w turze nie wytrzymywały ale to zmienili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

W twoim wypadku to najwięcej dostanie w tyłek przy turze zwróć uwagę na obciążenie przedniej osi wydatek pompy oleju i przede wszystkim sprzęgło mokre dużo lepsza wytrzymałość jak suchego bo w td było suche i w turze nie wytrzymywały ale to zmienili

 

Dzieki za podpowiedz ale i faktycznie dużo bedzie miał pracy przy ładowaczu m.in. przy oborniku, słomie, zbożu i żeby nie było tak że przednia oś kapie lub pęka

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

No i szeroki rozstaw kół żebyś nie musiał odkręcać przednich błotników lub skrętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

No i szeroki rozstaw kół żebyś nie musiał odkręcać przednich błotników lub skrętne

 

 

Błotnik jak błotniki bardzie to promień skretu a najmniejszy ma Kubota i to też jest dobry argument do kupienia tego ciągnika

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasekk    0

W pracy z turem sprawdzi się Landini. Posiada dwie pompy hydr. Jedną na podnośnik i hydr zewnętrzną a drugą na układ kierowniczy. poza tym okno dachowe w standardzie i wydaje mi się że jest bardziej dopracowany niż NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja mam td95d i w tym roku kupiłem JX60, moim zdaniem chyba starszy ciągnik był lepiej wykonany, teraz to szmelc robią i w nowym było lub jeszcze jest kilka drobnych niedoróbek, a to trzeba coś ustawić, a to coś nie dokręcone itp, ale znajomy w tym roku kupił td5010 i chyba też coś serwis poprawiał

co do DF to raczej omijał bym te z 3 cylindrami, znajomy ma i mówi że drugi raz by nie kupił, kultura pracy silnika jednak jest inna, miał jakieś problemy z pompą hydrauliki

co do farmala i T4 to fajne ciąjniki ale mają słabszy podnośnik od tdd-jx,

mój 60 konny jx nosi na plecach 800 litrowego pilmeta warzącego pół tony i daje radę, farmal nie da,

kubota fajna ale droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

posiadam jx 70 ktory zastapil wypracowana 60tke ciagniczek sprawuje sie swietnie bez zadnych problemow tez mialem dylemat ktory wybrac NH czy Case postawilem na case i tobie tez polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a znajomy wiosną kupił jx70 i miał już kilka usterek,mi. uszczelniacz na zwolnicy, i teraz chyba coś ze sprzęgłem, ale jeszcze serwisu nie było.

jx60 i 70 mają mosty i zwolnice kategorii 1 i podobno jak dobrze dostaną w d... to nie wytrzymują tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

a ja mam td95d i w tym roku kupiłem JX60, moim zdaniem chyba starszy ciągnik był lepiej wykonany, teraz to szmelc robią i w nowym było lub jeszcze jest kilka drobnych niedoróbek, a to trzeba coś ustawić, a to coś nie dokręcone itp, ale znajomy w tym roku kupił td5010 i chyba też coś serwis poprawiał

co do DF to raczej omijał bym te z 3 cylindrami, znajomy ma i mówi że drugi raz by nie kupił, kultura pracy silnika jednak jest inna, miał jakieś problemy z pompą hydrauliki

co do farmala i T4 to fajne ciąjniki ale mają słabszy podnośnik od tdd-jx,

mój 60 konny jx nosi na plecach 800 litrowego pilmeta warzącego pół tony i daje radę, farmal nie da,

kubota fajna ale droga

 

 

NH T4 65 ma udźwig 2192 więc da radę podnieść 800 litrowy opryskiwacz, Kubota nie jest taka droga za 113tyś netto podstawa a w podstawie ma klime ... +tylko do tego szersze oponki

 

Ps. a ten Landini ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jest to udźwig maksymalny a nie w pełnym zakresie , no i opryskiwacz taki wystaje ponad metr do tyłu, jx na podnośniku ma 3 tony i jak naleję 900 litrów to ledwie co jadę i coś jarmoli przy podnoszeniu, jest to max, zresztą i tak przednie koła ledwie gruntu dotykają, a farmal jest jeszcze krótszy i lżejszy

co do kuboty to: jx będzie o 20 tys tańszy, i opon w kubocie nie można wybierać, znajomemu za ogrodnicze do tego modelu powiedzieli :dopłata 7 tys, a za drugi dodatkowy zestaw kół bodajże 17 tys jak się nie mylę

co do landiniego, to alpin i pawerfarm są w podobnej cenie około 115 tys za podstawową wersję, tyle że nie wiem czy z klimą, poza tym golas

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@rolnikursus jeśli ciągnik ma pracować u Ciebie z turem to weź sobie JD 5070M, niekoniecznie z turem fabrycznym, będziesz miał w nim ramę, rewers elektrohydrauliczny i półbieg


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj