JD6820

Co kupić? JD 2066 czy LEXION 480. Prosze o opinie i wskazówki.

Polecane posty

JD6820    0

chce kupić używany kombajn dużej mocy i dowiedziałem się że JOHN DEERE seria 20 i 22 oraz LEXION 480 to maszyny warte tych pieniędzy. może ktoś zna moce silników i osiągi. jak jest z awaryjnością? prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

http://allegro.pl/item275321190_john_deere_2066_1993r.html

 

http://allegro.pl/item281062105_claas_lexion_480_97r.html

 

sprawdź sobie te linki.........

ogólnie to nie podziele sie z toba szczegółowymi info na temat tych maszyn ale w mojej okolicy w pewnym gospodarstwie jeżdżą 2 john deery 2066 jak je obserwowałem w żniwa to prezentowały się bardzo ładnie a znajomy mówił że to bym już ich 3 sezon bez rzadnej usterki więc ze względu na to polecił bym ci john deera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin8410    1

Witam mam JD2266e rok 97 ok 1600goz młocarnia moc 310km, kombajn praktycznie bezawaryjny,wydajność ok 3-3,5ha godz seria 22godna polecenia,osobiście kupuje również drugiego JD tyle że seri S. a co do LEXIONA to niemam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No cóż, jeśli chodzi o Lexiony to są to kombajny porównywalne do JD, więc w tym przypadku należy wziąść pod uwagę parametry i cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Claas to jest ponoć mercedes wśród kombajnów. Ja mam John Deera 1170 z 98r. i jestem bardzo zadowolony, zero poważnych awarji. A następny jaki bym kupił, to myśle że znów by to był John Deere. Strasznie sie przyzwyczaiłem do ciemnej zieleni. ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
Claas to jest ponoć mercedes wśród kombajnów. Ja mam John Deera 1170 z 98r. i jestem bardzo zadowolony, zero poważnych awarji. A następny jaki bym kupił, to myśle że znów by to był John Deere. Strasznie sie przyzwyczaiłem do ciemnej zieleni. ;).

A ile maksymalnie możesz wykosić ton na godzine w ładnej pszenicy i jaką masz moc silnika? Ja też chyba kupie JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekG    0

Jak jest ładna pszenica ok. (8t /ha) to w 1 godz robie 1,5 - 2 ha. Silnik 6,8 litra, a koni kurcze ok. 180 dokładnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Claas to jest ponoć mercedes wśród kombajnów. Ja mam John Deera 1170 z 98r. i jestem bardzo zadowolony, zero poważnych awarii. A następny jaki bym kupił, to myśle że znów by to był John Deere. Strasznie sie przyzwyczaiłem do ciemnej zieleni. ;) .

 

Mercedesz powiadasz -no cóż dziś już nie tak bezawaryjny jak kiedyś. Nie da się oszukać. Merole maja problemy z elektroniką i troszkę co niektóre rdzewnieją, np. Sprinter :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

W mojej okolicy mówi się że claas to mercedes w śród kombajnów.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

jak masz kupowac kombaj to kup sobie kombajn NEW HOLLAND i nie pozalujesz

tu sie niema co zastanawiac i gdybac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
jak masz kupowac kombaj to kup sobie kombajn NEW HOLLAND i nie pozalujesz

tu sie niema co zastanawiac i gdybac

znajomy kupił TC 56 rok temu i teraz bardzo żałuje, a AGROMIX Rojęczyn ma 12 kombajnów JD 2066 i innych nie chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronio82SA    1

Ja tam bym wybrał lexiona :P

nie wiem dlaczemu ale claas robibardzo dobre traktory kombajny itp!

Pozdro :)


Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

w naszym gospodarstwie posuadamy JD 2066 rocznik 1994

 

w ciagu tych 13 lat które jest u nas to do powazniejszych awarii moge zaluiczyć jedynie awarie pompy hydrauliki i pęknięcie wału wykorbionego wytrząsaczy - rzadnych problemów z silnikiem

 

oczywiscie kilka razy wymieniane były róznego rodzaju łożyska pasy itp ale to w każdym kombajnie co jakis czas jest wymieniane

 

jeśli miałbym ci doradzic to lepiej bedzie dla ciebie poszukać dobrego JD 2266 (jest nieco nowocześniejszy od 2066)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
w naszym gospodarstwie posuadamy JD 2066 rocznik 1994

 

w ciagu tych 13 lat które jest u nas to do powazniejszych awarii moge zaluiczyć jedynie awarie pompy hydrauliki i pęknięcie wału wykorbionego wytrząsaczy - rzadnych problemów z silnikiem

 

oczywiscie kilka razy wymieniane były róznego rodzaju łożyska pasy itp ale to w każdym kombajnie co jakis czas jest wymieniane

 

jeśli miałbym ci doradzic to lepiej bedzie dla ciebie poszukać dobrego JD 2266 (jest nieco nowocześniejszy od 2066)

Znalazłem kilka ofert na 22XX hillmaster( mam troche górek ) ale co dzwonie to cena kosmos albo już sprzedany. Słyszałem podobne opinie że 22 jest nowocześniejszy. Wiesz może co zostało zmodernizowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Ja bym ci radził w tym przypadku zakup claasa lexiona 480... W mojej okolicy jeden gospodarz takiego kupił i jest zadowolony... I chyba wydajnością jest lepszy od JD...


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ja bym ci radził w tym przypadku zakup claasa lexiona 480... W mojej okolicy jeden gospodarz takiego kupił i jest zadowolony... I chyba wydajnością jest lepszy od JD...

Zgadzam sie z tobą , tak samo sondze;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

wez jd tylu ludzi ci go juz poleciło wiec cos w tym jest :( znajdz 2266 w dobrym stanie i bedzie ci słuzył bez problemu długie lata


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2
wez jd tylu ludzi ci go juz poleciło wiec cos w tym jest ;) znajdz 2266 w dobrym stanie i bedzie ci słuzył bez problemu długie lata

W tym przypadku jest lepszy claas ... Wydajnością i w ogóle ...


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0
Ja bym ci radził w tym przypadku zakup claasa lexiona 480... W mojej okolicy jeden gospodarz takiego kupił i jest zadowolony... I chyba wydajnością jest lepszy od JD...

Lexion 480 to kombajn rotorowy i dlatego ma większą wydajność od JD 2266 ale ma też wady, bardzo niszczy słome a części ponoć są dużo droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym    1

nie mam tych kombajnow ale przygladalem sie pracy jd 2264 czy cos takiego.. efekt oszalamiajacy.. wybralbym jd.. sprawdzona maszyna.. podobno najlepszy model na rynku.. zajrzyj na strone www.adpol.xip.pl tam cos takiego lub podobnego powinno stac oczywiscie allegro itp. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

No ale w tym przypadku lexion jest wydajniejszy... A odnośnie rotorów, to na dzień dzisiejszy nie niszczą już tak słomy jak pierwsze wypusty... Teraz są zastosowane odpowiednie systemy i słoma jest naprawdę w lepszym stanie ....


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

może i tak ale ja chce kupić starą maszyne. Po długim zastanowieniu wybrałem JD 2066 i może w poniedziałek uda się sfinalizować zakup ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj