Zaloguj się, aby obserwować  
bies11kgr

co wybrac fendt farmer 307 lsa czy john deere 6210

Polecane posty

bies11kgr    5

witam mam problem co wybrac fendt farmer 307 lsa czy john deere 6210 ktory lepszy bo mam zamiar kupic

z gory dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Które roczniki ??? Ile masz gotówki do zainwestowania ? Ja osobiscie jestem za JD ta marka u mnie się sprawdziła nawet starsze modele są za***iste ;) musisz podac więcej danych do czego z czym ma pracowac na ile ha i jaki budżet bo tak to ciężko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

no to tak cena 60-70tys rok obojetnie najmniej zmeczony musi byc ,ale cos ok 2000r i ma robic na 35ha razem z ursus c330 wiec koniem pociagowym bedzie głownym 15ha łak , 20ha ornego a i ma chodzic z turem :)

 

co do jd też jestem przekonany ale podobno fendt mu dorownuje dlatego tez pytam ktory moze byc lepszy bo sie zdecydowac nie moge

 

i prosze nie blokowac bo nie mozna z innymi na ten temat zapytac sie bo nie odpisuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

Ja jd jerzdze co roku tylko ze 6610 czyli to samo tylko większa moc i tez mam do niego wielkie zaufanie nic ma 11000Mth i nic sie nie psuje poza sprawami eksploatacyjnymi czyli wymiana olej itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Jednak cenowo wątpie abyś za 60-70 tyś. wybrał jakiegoś dobrego Fendt'a. Ja byłbym skłonnym co do JD kilku znajomych ma, ponad 11 tyś. mth i chodzą, również w turze ;) Myślę, że rama to głowna zaleta a i JD taniej kupisz w lepszym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a nie lepiej kupić jakiś ciągnik biedniejszej marki ale bardziej zadbany. np. deutz czy nh? zwłaszcza przy tak małym areale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

nh w zyciu nie cierpie tej z tego powodu ze nigdy nie mam pewnosci czy z pola wruce jak nim wyjade a deutz dez dobry tylko jaki??

 

a areał to jest maly ale na uslugach z prasa by sie nachodzil tak ze w zaokragleniu to ma do sprasowania 100ha

 

i zapomnialem dodac ze z czasem pewnie ziemi jeszcze dojdzie wiec tak na zas zeby ta moc byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor110    54

Bież JD farmer mu nie dorównuje farmer nie wiem jak ale JD ma klime więc przy prasie się nie będziesz smażył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

bez klimy się nie usmażysz jedynie troche w kurzu i brudny wiele ciagników jest bez klimy i ludzie zyją ale nie powiem klima superrrrr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

No ja o ciagniki swoje mocno dbam i tam nawet zdziepka kurzu nie moze byc a co do klimy mam wiatraczek na zapalniczke jest zarabisty w c360 jest chlodno o przyjemnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wątpie, aby udało ci się za ta kase kupic przyzwoitego 6210. jeśli tak to jd bedzie lepszym wyborem bo bedzie to młodszy ciągnik i nowsza konstrukcja. Nie wiem czy wiesz ale fendt 307 ma tylko 3 cylindry i znacznie mniejszą moc. Na tyle ha bedzie to zamały ciągni. Dotego z antycznym wyglądem i przestarzałą konstrukcją z lat 80 tych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

no może być

 

wczoraj sprawdziłem ile mth ma mojego wujka miał 20 mth bo już 2 razy licznik brzebiło wiec wybieram jd mam nadzieje ze to dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

bierz jd super maszynka no i na ramie traktor wiec to przebija wszystkie trakrotki fendt sie chowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Witam.Kolego tak jak napisał Hubertuss dałes złe porównanie bo do JD 6210 to stawiaj obok Fendta 308-309 a nie ciagnik 3cyl 75km. Niech kazdy napisze za i przeciw a nie wiekszosc na hura JD.Kazdy z nich ma swoje plusy i minusy.Na plus JD bedzie napewno młodszy ale rocznikiem w polu nie pracujesz tylko stanem technicznym. Konstrukcja oparta na ramie,skrzynia biegów z półbiegami 4 bez sprzegła na chyba ze trafisz na taka co sprzegło musisz wciskac.,Klima pewnie była w wiekszosci tych modeli wiec tez plus jesli działa :).Fendt napewno bedzie starszy ale konstrukcja sprawdzona tak jak i JD. Półbiegi ze sprzegłem,oddzielny zbiornik oleju hydraulicznego nie ma mozliwosci zabrudzenia oleju w skrzyni przy JD nie ma takiej opcji i juz zapomnij ze wykipujesz sobie sąsiada przyczepe lub pozyczysz komus swoją bo Ci sasyfi olej.W przypadku awari EHRu masz mozliwosc normalnie streowania z kabiny dzwignia podnosnikiem z kabiny w JD nie ma takiej opcji jestes uziemiony w przypadku awari.Silnik MWM słynny z oszczednosc czego o JD nie mozna powiedziec.Co do spalania w ciezkich pracach typu orka spalą podobnie ale w lekkich typu tur czy prasa JD nie ma szans z Fendtem.JD to tak jak stare zetory np 7211 czy ciezko czy lekko spalanie podobne wiec nie nadaje sie do lekkich prac.Fendt jest bardzo elastyczy jesli chodzi o spalanie.WIec jesli u Ciebie miałby chodzic w prasie i turze plus orka to wybrałbym Fendta.Oferta rynkowa JD jest wieksza i tu mozna bardziej sobie wybierac.Fendziorów jest mało wiec ciezko cos ładnego upolowac.Tu jest ciekawy model http://otomoto.pl/fendt-308-lsa-A271093.html. Sam posiadam JD ojca brat Fendta wiec stąd moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukaszwd
      Witam wszystkich.
      Poszukuję dwóch siłowników do tylego podnośnika do John deere 6210. Chciałbym zwiększyć udźwig ,ale nigdzie w okolicy nie mogę znaleźć nic w tym temacie. Może polecicie coś w swoich stronach ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj