Polecane posty

Witam. Wiec mam problem ponieważ ostatnio razwaliły mi sie łozyska w przyczepce samochodowej i zauważyłem że piasa jest wyrobiana wieć mam pytanie od czego jest ta piasta i gdzie ja moge kupić lub na jaką wymienić.

post-45768-0-85974600-1357411245_thumb.jpgpost-45768-0-60435000-1357411258_thumb.jpg

Z góry dziękuje za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jedz do pobliższego sklepu i sie zapytaj o taka piaste, lub cos podobnego ;).A jesli nie to utoczyc ;)

Ale pewnie cos takiego znajdziesz !

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiu393    4

Witajcie koledzy może to dziwne ale osobiście przypomina mi to piastę podobną do mojej którą mam założoną w siewniku poznaniaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piasta wyrobiła sie w miejscu łożysk :( i ma dość duży luz . Przyczepke kupiłem używaną więc nie wiem. Opony pasują od maluch ale piasty są chyba inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podaj rozstaw otworów na śruby i średnicę zewnętrzną łożysk, może coś skojarzę.

Podobna jest kołowej zgrabiarce do siana czyli

rozstaw otworów na śruby - 100mm, średnica zewnętrzna łożysk 52 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

jakbyś spróbował to napawać i oddać do jakiegoś dobrego tokrza by ci to potem przetoczył

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak mi tokaż przetoczy z jednej str to z drugiej tez trzeba ? a wymiary piasty podam jutro :mellow:

Edytowano przez ursus4x4power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

łożyska idą z dwóch stron więc ci to dotoczy z obu stron tak by łożyska były dopasowane , jak trafisz na tokarza który dobrze zna się na swojej robocie to będziesz miał to bez problemy dobrze dorobione

Edytowano przez Klepk995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

można by też ztoczyć piastę i dać inne łożyska bez napawywania


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

panowie to nie jest piasta os grabiarki,

mam podobna piaste z kolem 5.00x9, chyba od starej maszyny do mlucenia, tylko tam byly tuleje, wiec tutaj ktos przerabial


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Możliwe że takiej nie znajdziesz nigdzie masa firm ma swoje podzespoły nie spotykane w niczym innym. To akurat najprostszy element do regeneracji czy zrobienia na nowo tylko trzeba tokarkę. jak ścianki są na tyle grube to wytoczyć wytarta powierzchnię, zatulejować i przetoczyć pod wymiar łożysk. jak nie zrobić nowe. Prosty detal dla tokarza. Ewentualnie można kupić komplet piasta/ośka do wspawania w oś jakieś 150-200 zeta zdaje się. Tylko sprawdzić czy felga pasuje.

Nawet taniej znalazłem. Już od 110

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem piaste średnica otworu na śruby to 100mm , a średnica zewnętrzna łozysk to 40mm i 45mm .

chyba będa musiał iść do tokarza to przetoczyć innego wyjścia chyba nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Przetocz to na łozyska stożkowe bo znowu długo nie pojezdzisz a i strach tym szybciej jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję piastę 6 szpilek balonówka stary typ na duży pierścień . Był w cyklopach , rzutnikach dwuosiowych starego typu . Proszę o kontakt osoby które posiadają :telefoniczny 792805815 , E-mail abcdkrystianrabcd@o2.pl lub gg 5038047 albo jak ktoś wie gdzie mogę dostać taką ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel2296
      Witam wszystkich użytkowników tego forum. Mam nadzieję że dostanę odpowiedź na moje pytania dotyczące kosiarki rotacyjnej. Otóż mój pierwszy problem to napinacz od pasków- rozkręcę go prawie do końca a paki nic, naciągnięte. Co może być przyczyną tego? Nie chciałem tam za bardzo rozkręcać bo boję się że mogę potem nie złożyć tego wszystkiego. Drugi problem to tulejka ona jest z przodu, przychodzi tam jak jest rura głowicy, bodajże to jest tuleja sworznia zabieraka. Wypadła mi ona chciałem ją nabić ale tylko do połowy się wbije i dalej nie idzie a nie mogę tego tak idealnie wycentrować. Trzeci problem to obudowa, otóż jeżeli kosiarka jest w położeniu roboczym to podczas koszenia do przodu kosiarka dobrze chodzi, ale gdy cofam to wiadomo trochę trzeba podnieś na pompie to obudowa ociera mi o koło tylne ciągnika. Wymieniłem już te tuleje plastikowe ale nic nie dało. Co to może być? No i kosiarka ma spore drgania nie wiem czym to spowodowane. Bardzo proszę o odpowiedzi bo to dla mnie na prawdę ważne, bo zaraz się zaczną sianokosy a ja będę siedział przy kosiarce.
      Dziękuje wszystkim i pozdrawiam Paweł
    • Przez Marcin349
      Myślałem żeby poodcinać wszystko zostawić same koła i oś, opony może by założył od jakiejś osobówki szersze, felgi odwrócić żeby to trochę poszerzyć i na górę zrobić ramo tak gdzieś 180x2,5m a burty jakieś 0,5m co wy na to ? Przyczepka z wywrotem.
    • Przez izolda789
      Witam,
      Mam problem z cieknącym z przedniej piasty olejem w NH T6020 plus. Ciągnik jest już po gwarancji więc żeby obniżyć koszty nie chcę wzywać autoryz serwisu tylko w miarę możliwości zrobić na własną rękę. Czy ktoś z was już miał podobny problem? Bardzo proszę o porady, jeśli ktoś dysponuje schematem takiej naprawy to byłoby super. Liczę na waszą pomoc.
    • Przez Ist
      Zmieniłem prześwit ze zmniejszonego na normalny. Przełożyłem zwolnice na 45°, wszystko wg instrukcji. Koła jeszcze nie założone ale po skręceniu wszystkiego pojawił się dziwny objaw - piasty się nie kręcą tzn nie można ich przekręcić ręką, wcześniej wydaje mi się ze chodziły bardzo lekko. Zakreciłem trochę na rozruszniku, na włączonym biegu i jedna piasta się obraca druga stoi. Po ruszeniu (z czuciem) przez rure zaczyna się kręcić a druga staje (zatrzymuje się tak że przy zakreceniu na rozruszniku już kreci się ta druga). Czy to jest normalne? Czy coś źle złożyłem? Zwolnice wróciły do pochwy względnie lekko co prawdopodobie oznacza że frez dobrze trafił w skrzynie.
    • Przez hubi007
      Witam. 
      Otóż mam problem z ciągnikiem Renault 110.54. W ostatnim czasie zauważyłem że jedna z opon przednich (lewa) jest  ścinana na zewnątrz. Po przyjrzeniu się można gołym okiem zauważyć, że odchylenie koła wynosi ok 1,5 cm na zewnątrz. Po podniesieniu ciągnika wyczuwalny był luz ok 2 mm na dolnym łożysku w zwrotnicy, a po odkręceniu dekielka widać było że jest skorodowane i stoi w miejscu. Więc poczytałem kilka wątków na forach, obejrzałem pomocny film na youtube i wziąłem się za wymianę dolnego i górnego łożyska w zwrotnicy. Zwrotnica została całkowicie rozebrana. W środku wszystko wygląda ładnie, żadnych luzów, z wyjątkiem tego łożyska dolnego. Wszytko szło pięknie i sprawnie. Dwa łożyska ( górne i dolne), uszczelniacze, oringi, simeringi zostały wymienione. Całość została złożona w jedną bryłę i co się okazuje? ..... koło dalej stoi krzywo. Luzów teraz jakichkolwiek nie ma. Patrząc na mechanizm tej całej przekładni, to nie ma regulacji pochylenia koła.  Czy ktoś może orientuje się w czym może tkwić problem? Bo ta sprawa  nie spędza mi snu z powiek, a pomysły się kończą. Czy dotyczy on tych sworzni na którym są osadzone łożyska poziome? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj