Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
trufel11

Jaki kombajn MDW, Laverda czy Deutz

Polecane posty

trufel11    2

Witam

Przyszedł czas na wymianę mojego MF 27 na coś troszkę większego zastanawiam sie nad kombajnami takimi jak

mdw 525 , laverda 3790 oraz Deutz Fahr M35.80 prosił bym o opinie na temat tych kombajnów awaryjność, dostępność części itp.

z góry dzięki

trufel11    2

dzieki kolego a jak chłodzenie silników w deutz daje rade i z czesciami nie ma problemów ???

Wiadomość z agroFakt.pl

atom29    0

Witam!

Sam posiadam deutza M1000 (1973) i od pięciu lat chodzi bez większej awarii - takie tam drobiazgi.

Nie wiem czemu ludzie boją się tego chłodzenia! Jak się czyści na bieżąco to nie ma problemu.

W upał najprędzej zagotujesz Bizona.

W zasadzie to nie ważne jakiej marki kupisz kombajn i jak stary, najważniejszy jest jego stan, gdzie pracował, czy stał w garażu no i jak kto dbał.

Nie ma tu reguły trzeba szukać i się nie napalać. Do żniw daleko.

Części są do Laverdy w Newholandzie ,a do deutza w ich serwisie.

Są też zamienniki w różnych firmach których cała masa.

Choć do deutza niektóre ceny części mogą przyprawić o zawrót głowy.

W MDW raczej bym się nie pakował.

Tylko Deutz lub Laverda.

Dlaczego nie MDW?? Goraco polecam MDW 527. Niezawodne kombajny. Ja mam 190 ha i swietnie daje rade, silnik volvo 165KM, czesci dostepne, Mam juz go 6 lat i zadnej powaznej awarii nie bylo. 525 nie polecam, sa awaryjne.

Soory mam silnik volvo 265KM

Tomek90    195

Dlaczego nie MDW?? Goraco polecam MDW 527. Niezawodne kombajny. Ja mam 190 ha i swietnie daje rade, silnik volvo 165KM, czesci dostepne, Mam juz go 6 lat i zadnej powaznej awarii nie bylo. 525 nie polecam, sa awaryjne.

Soory mam silnik volvo 265KM

Czemu twierdzisz za 525 awaryjne, bo nie rozumiem zbytnio tam niczym się nie różni tylko wydajnością.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Patryk01
      Witam poszukaje informacji i opini na temat ciągnika DF 5110c . Chodzi mi głównie o spalanie awarie itd

• Przez makos2
      Witam posiadam problem związany z ciągnikiem Deutz Fahr Agroton 150. Mianowicie co jakiś czas wyskakuje mi błąd EB który uniemożliwia mi dalszą jazdę ciągnikiem, muszę go zgasić a następnie odpalić aby móc znów jechać. Z tego co wiem błąd EB dotyczy czujnika położenia sprzęgła. Zakupiłem nowy czujnik oraz go zamontowałem lecz błąd nie ustał. Sprawdziłem okablowanie i wszystko jest w porządku - przynajmniej tak mi się zdaję . A więc moje pytanie jest takie, w czym może być problem ? Za wszelką pomoc serdecznie dziękuje.

• Przez macius11157
      Wiatm chciałbym sie dowiedzieć gdzie powinien byc podpięty ladowacz czolowy w deutzu dx 4.50 bo nie Bardzo wiem co przedni wlasciciel podpial go pod wyrownywacz cisnienia od hamulcow i nie da sie na hamulcu opuscic ladowacza raczej powinien byc podpiety pod.pompe ale gdzie dokładnie?
    • Przez Tomson5120
      Cześć! Mam problem, ponieważ nie wiem jakie założyć opony na przód. Tylne opony to wymiary 16.9 r38 . W tej chwili ciągnik na przodzie posiada opony o wymiarach 14.9 r 24. W tych oponach przód  ciągnika jest lekko do góry i nie stoi równo ( dodam że przednie opony są prawie łyse). Ciągnik był nie dawno kupiony. Może powinny być 13.6 r 24 ? Doradcie mi jakie opony wybrać na przód. Rok ciągnika to 1989 r. 
      Pomożecie? Z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez dominikl95
      Witam chciałbym kupic ciągnik d7206 moglby sie ktoś wypowiedzieć na jego temat.Jak chodzą silniki podnośnik i w ogóle czekam na odpowiedź☺