Zaloguj się, aby obserwować  
patryk90

class jaguar 682 s

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryk90    5

Witam. Mam zamiar zainwestować w taką sieczkarnie i chciałbym zaczerpnąć informacji o tej sieczkarni, a najlepiej opini uzytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseIHPOWER    10

Nie dotykaj tego lepiej ja miałem 685 i ledwo się tego pozbyłem jeśli chcesz kupić to już na silniku mercedesa v8 i obowiązkowo na gniotowniku a nie na tarce i najlepiej żeby noże były w jodełke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

To mocno przestarzała konstrukcja chyba zaraz po SF-ach. Lepiej kupić coś nowszego 695 lub 690 sl.

Zwracaj uwagę na stan techniczny maszyny bo jak coś nie tak to potem jej nie naprawisz. Szukaj takiej żeby chociaż 2 sezony nic w niej nie robić bo inaczej zrezygnujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

no ona ma gniotownik i noże w jodełke ijej rok produkcj to 1992 no to wydaje mi sie że nie jest aż taka stara jak na te modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Mam taka.Raczej bym jej wiecej nie kupil.Silnik niby Perkins,ale produkcji RoyceRollce.Padl wtrysk nalal ropy do oleju.Remont silnika 20 tys zl....

Jak chcesz kupowac to zastanow sie nad czyms z silnikiem Mercedesa.

Pozatym malo mocy i moglaby mniec lepsza wydajnosc.Zwroc uwage na paski,gniotownik.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Perkins VT 8. To jest najlepszy model 6-setek. Ma silnik w poprzek, a nie wzdłuż + dodatkowa przekładnia zabierająca moc i paliwo. Pali 25 litrów na hektar, a nie 40 jak na mercedesach. Kosi się nią normalnie 0,8-1,2 ha/h. Wszystko zależy od utrzymania. Kosiłem 8 lat to wiem.

jak ktoś zainteresowany pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek05    0

podzielam zdanie poprzednika.żeczywiście z paliwem wyrabia się do 30 l.w naj kuk.Ja kosze już 6 lat i nie nażekam.W swojej maszynie troszeczkę zmodyfikowałem turbine dzięki czemu mam jakięś 60 koni więcej dodatkowo zamontowałem łopatki do trawy na bębnie to dało tyle że bęben jest dóżo cięższy i ma leprzy zamach a zcinana sieczka nie trafia do bębna i dopiero kturyś dalszy nóż ją wyżuca tak jak to się dzieje normalnie tylko masa jest przytrzymana przez łopatkę i bezpośrednio trafia w gniotownik.Kosiłem z kumplem na 2 sieczkarnie on 695sl a ja swoją 682 na jednym polu tą samą kukurydze i niemógł mnie dogonić w rzędach.On spalił58 a ja 29 l.a wydajność to nawet 1.40 na h.pozatym w tej maszynie niema co się psuć są tylko pasy i łożyska a nie przekładnie za które trzeba słono płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czwarty    1

Z PERKINSEM NIE KUPOWAĆ.....u szwagra padł perkins....częsi jużnie produkują...wtrysków nigdzie nie kupisz...owszem jach latał to był fajny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

Jedni zachwalają drudzy odradzają, ja osobiście wybrałbym model z silnikiem mercedesa, ponieważ jest sprawdzony.

Czy w nowych sieczkarniach montuje się Perkinsa? Odpowiedź jest prosta - tylko mercedes.

 

Ze swojego doswiadczenia dodam ze jaguar 820 merc v6 pali srednio 35l na hektar około 1.5h/godzine bez problemu ( kukurydza nie mniej jak 3m)

jaguar 840 merc v8 pali 38-40l na hektar około 2h godzine bez problemu

Poza tym idziesz do jakiegokolwiek sklepu z czesciami do ciezarowek, bierzesz wszystkie filtry - powietrze okolo 350 zl reszta po okolo 50zl i jedziesz do roboty.

 

Ogólnie Perkins robi bardzo dobre i sprawdzone silniki, ale rzędowe, w V nie, maja wielkich osiagniec, natomiast mercedes od ponad 20 lat produkuje silniki V do ciezarowek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Kolejna wypowiedź " ...u szwagra, wujka, coś wiem ,coś słyszałem".

Każda firma coś zmienia w swych produktach. Class wsadza zamiast Mercedesów silniki Cuminsa, Catepilara.

Mercedes odchodzi od V-łek na rzecz silników rządowych.

Do tego Perkinsa V8 8,8l pasują części od wszystkich podobnych Perkinsów 4,4 litra tłoki, tuleje, wtryski filtry itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

Jeśli o mnie chodzi to napisałem tylko to co wiem z własnego doświadczenia.

 

 

P.S: W jakim Claasie jest silnik Cummins ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk90    5

Czy w tej sieczkarni można ustalić obroty silnika bo ma ona zegar ale nie działa czy on wogóle jest gdzieś podłączony? jeśli tak to gdzie bo żadnego przewodu tam nie mozna znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez peewee1984
      Witam. Zastanawiam się nad zainstalowaniem w Jaguarze 690 SL instalacji do aplikacji zakiszacza podczas koszenia kukurydzy. Znalazłem na portalu taki zestaw:
      https://www.olx.pl/oferta/aplikator-zakiszania-pryzma-prasa-przyczepa-80-litrow-12v-fv-gw-ce-CID757-IDeUebB.html#85fc8da59d;promoted
      Pytanie do użytkowników, jak się taki sprzęt spisuje? Czy pompa elektryczna zda egzamin przy ciągłej pracy? Szukać jakiegoś firmowego sprzętu czy i ten spełni swoje zadanie? A może jakiś mały opryskiwacz zainstalować i napęd pompy zrobić silnikiem hydraulicznym? 
      Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj