ptaszyna

Czy zwolnice 4011-360 pasują do Zetora 5211 i odwrotnie?

Polecane posty

Alamo    1514

Znam dobrze skrzynie w tym ciągniku i nie widzę tu innej możliwości.Za pewien czas będę miał ją na oku,przyjrzę się temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gustaw311    1

Według mnie to sensowniejszym rozwiązaniem by było zmienić przełożenie na zwolnicach jeżeli miałyby być tryby dorabiane na zamówienie, bo jak dasz dużo wyższe obroty na ataku to tylny most będzie tak hałasował że nie da się wytrzymać w kabinie, właściwie to trzeba by dorobić tylko duże koło, bo półoś można założyć od zetora 14z i duże koło 55z-2z czyli 53z i wtedy by to śmigało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Też skłaniam się ku temu,najłatwiejszy sposób,dwa zęby więcej jak 4011,która wyciąga 28,5 km/h.Tu plus dwa,35 poleci,ew wyższe opony na przyszłość,i mamy pod 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snejku93    0

Witam. Czy da się przełożyć zwolnice z 7211,5211 itd. do c-360?
pytam się ponieważ. założyłem przedni napęd od starego zetora 5745 do c-360.
lecz prędkości są różne mimo wymiany zębatki w przystawce. Dalej przód mam wolniejszy od tyłu.
zostaje mi założyć większe opony w przodzie bądź założyć  wolniejsze zwolnice z zetora. O ile pasują do c-360?
Chcę założyć zwolnice ponieważ;

-nie zależy mi na szybkim ciągniku.
- c-360 będzie silniejsza z powodu wolniejszych zwolnic
-cenowo zwolnice wychodzą taniej.
pytanie jest takie czy zwolnica z 7211 faktycznie pasuje do c-360?
nawet po małych modyfikacjach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gustaw311    1
3 godziny temu, snejku93 napisał:

Witam. Czy da się przełożyć zwolnice z 7211,5211 itd. do c-360?
pytam się ponieważ. założyłem przedni napęd od starego zetora 5745 do c-360.
lecz prędkości są różne mimo wymiany zębatki w przystawce. Dalej przód mam wolniejszy od tyłu.
zostaje mi założyć większe opony w przodzie bądź założyć  wolniejsze zwolnice z zetora. O ile pasują do c-360?
Chcę założyć zwolnice ponieważ;

-nie zależy mi na szybkim ciągniku.
- c-360 będzie silniejsza z powodu wolniejszych zwolnic
-cenowo zwolnice wychodzą taniej.
pytanie jest takie czy zwolnica z 7211 faktycznie pasuje do c-360?
nawet po małych modyfikacjach.

 

zwolnice od 7211 pasują do c-360 bez żadnych przeróbek, jedyne co muszą mieć to hamulce bębnowe nie tarczowe,

niestety po tym zabiegu nadal przód będzie się kręcił wolniej ponieważ zetor 5745 i nowsze z napędem mają inny reduktor w skrzyni który ma inne przełożenie niż c-360, trzeba by jeszcze wymienić ten reduktor, zysk jest taki że będziesz miał napęd na wszystkich biegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snejku93    0
Dnia 7.03.2018 o 21:40, gustaw311 napisał:

zwolnice od 7211 pasują do c-360 bez żadnych przeróbek, jedyne co muszą mieć to hamulce bębnowe nie tarczowe,

niestety po tym zabiegu nadal przód będzie się kręcił wolniej ponieważ zetor 5745 i nowsze z napędem mają inny reduktor w skrzyni który ma inne przełożenie niż c-360, trzeba by jeszcze wymienić ten reduktor, zysk jest taki że będziesz miał napęd na wszystkich biegach

z wyliczeń prędkości wynika że jeśli założę zwolnice od 5211/7211 to będzie wszystko ok.
a co do tych pasujących zwolnic.  widziałeś to na własne oczy. bona tych forach większość ludzi bardziej bawi się w swoje widzi mi się niż ma jakieś doświadczenie?
a kupić zwolnice od tak bo mi się podoba i wydać1400zł w błoto to nie jest fajne uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gustaw311    1
1 godzinę temu, snejku93 napisał:

z wyliczeń prędkości wynika że jeśli założę zwolnice od 5211/7211 to będzie wszystko ok.
a co do tych pasujących zwolnic.  widziałeś to na własne oczy. bona tych forach większość ludzi bardziej bawi się w swoje widzi mi się niż ma jakieś doświadczenie?
a kupić zwolnice od tak bo mi się podoba i wydać1400zł w błoto to nie jest fajne uczucie.

posiadam zetora 7011 który ma te same zwolnice co 7211 i ursusa c-4011 więc wiem to na 100% że pasują, zetorowska zwolnica ma większy bęben, szczęki i cylinderek hamulcowy i wchodzi na styk w tylny most, a ursus ma dużo mniejszą średnicę bębna jak otwór w tylnym moście, półosie są identyczne jeżeli chodzi o ufrezowanie do mechanizmu różnicowego, na zwolnicach zetora ursus będzie kilka centymetrów wyższy bo zwolnica jest dłuższa

przesyłam film jak szybki jest teraz mój zetor 7011 na kołach zębatych zwolnicy pochodzących z zetora 7341, opony oryginał 16,9R28

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj