Skocz do zawartości
ptaszyna

Czy zwolnice 4011-360 pasują do Zetora 5211 i odwrotnie?

Polecane posty

Jacek62    4

Wszystkim chcącym dorównać "prędkości" c-4011 pozostaje tylko i wyłącznie wymianka półosi napędowej zwolnic -koszt ok. 200zł za sztuke X 2.Półoś C -4011=12 zębów półoś c 360=11 zębów- pozostałe elementy bez zmian.Te głupie "1" robi tak wielką "różnicę".

seweryn20    582

A o dużym kole zębatym w zwolnicy nie zapomniałeś?

Różnica w prędkości nie warta zachodu.

robson79    1

Witam. Trochę odświeżę temat robię kuzynowi c-360 i okazało się że ma jedną zwolnice szybką a drogą wolną i tak się złożyło że miałem półoś i te duże koło od szybkiej zwolnicy. Zamontowałem no i jest problem bo trzeba jeszcze drugi bęben hamulcowy i uchwyt szczęk bo nie pasuje tylko gdzie to dostać bo części do c 4011 to towary deficytowe. Może ktoś miał taki problem i sobie poradził na tym bębnie i uchwycie od tej wolnej zwolnicy to znaczy od c 360. Z góry dziękuje

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus55    11

Jeśli chodzi o uchwyt szczęk od 4011/355 to jest to w hurtowniach już nie osiągalne jedynie szukać gdzieś w jakiś starych zapasach.

izydor6280    483

bebny zapewne idzie dostac. a czyms sie roznia :blink:

uchwyty sa chyba takie same, z tym ze idzie tam jakies lozysko i uszczelniacz, czego w nowszyhc nie ma

ursus55    11

Bębny są a uchwyty różnią się właśnie że mają to łożysko bodajże 6208 i pokrywkę na 3 śrubki 8mm wraz z uszczelniaczem i tym się różnią że bębna NT. nie włożysz w uchwyt ST. bo bęben od 4011 jest stoczony i wchodzi w ten uszczelniacz, co według mnie jest lepszym wyjściem od nowego typu.

fordtw15    0

Witam

odświeżę temat, robiliście tą podmianke?

również chcę swojego zetroa 7211 przyspieszyć, mój przy obrotach na max 2400 jedzie 24,5 km/h

a jakby zamienić tylko duże koło zwolnicy od 40 tylko na logikę trzeba też i małe zmienić

jak kiedyś będę miał czas spuszczę olej, odkręce dekiel i policzę zęby na tym kole ile jest u mnie

dawid3p    359

Witam, poczytałem cały temat i czy ktoś mierzył ile jedzie 4011 przy obrotach 2200obr/min, chcę w 360 3p zmienić półosie i koła zwolnic na ilość zębów 4011 i czy jest warta gra zachodu i jak to wygląda? 

ja kilka lat temu jezdziłem 3p komunalka tam były zamienione tryby reduktora tak ze na zółwiu było 1;1 a na zajacu tryby odwrotnie  zdawcza taka jak na zolwiu odbiorcza i odwrotnie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez prizmo24
      Witam
      Tak jak w temacie, mam zamiar powiększyć areał ziemniaków, a co za tym idzie rozglądam się za kombajnem. Jedyne ograniczenie to ciągnik. Niestety w c330 nie ma hydrauliki i zostaje tylko zetor 7711. Problem w szerokości opon, które nie będą się mieściły pomiędzy rzadkami. Myślałem nad Bolkiem. Bardzo prosiłbym o poradę odnośnie wyboru kombajnu.
    • Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś?