fendt714SCR

Prasa Fendt 5200V vs McHale V660

Polecane posty

fendt714SCR    1

Potrzebuje pomocy na temat pras Fendt 5200V oraz McHale V660 którą prasę lepiej wybrać

Edytowano przez fendt714SCR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1616    41

Kolega ma fendt pasową od 3 lat i strasznie narzeka na sterownik i całą elektrykę. Serwis nic nie może zrobić ciągle występują błędy. Ogólnie nie jest z niej zadowolony. Ja posiadam od roku Mchale f5500 i na razie niema problemów z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario5714    0

Co sądzicie o prasie Vicon RF 135 ? Będzie nadawała się do słomy ok.400 bel i 700-800 bel siana.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt714SCR    1

Kamil 1616 ale trzy lata temu nie były to prasy produkowane przez Gallignani?? bo teraz pod Fendt-a i Massey Fergusona produkuje Kverneland i mi chodzi o te prasy bo te z Gallignani wiem że elektronika nie była dopracowana i ciągle były jakieś problemy.

Mario 5714 Vicon to to samo co nowe prasy Fendt i Massey Ferguson bo to wszystko jest Kverneland jak się nie mylę i bardziej bym ci polecił któreś z tych bo masz większy dostęp do części w całej Polsce masz kilkanaście punktów Korbanka i tam dostępność jest bardzo dobra z oryginały jak i w zamienniki

Edytowano przez fendt714SCR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Przedstawiciel sprzedający prasy Galigani mówił, że oni robią dobre prasy ale tylko stałokomorowe, zmiennokomorowe odradzał bo są zbyt awaryjne. Zmiennokomorowej McHale nie widziałem w pracy ale widziałem prasoowijarkę Fusion 2, bele są dobrze zbite i właściciel jest zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

fendt714SCR Wcale nie vicon i kverneland to jest zupełnie odręba grupa także nia gadaj głupot że to jest to samo co Massey i Fendt i według mnie komu jak komu ,ale fendtowi do pras taypu MChale vicon lely itd. brakuje bardzo dużo kto jak kto ,ale fendt i massey za prasy nie powinni się wogóle brać... I jeśli mam coś dordzić to ja bym nawet fendta nie brał pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario5714    0

JAK VICON ZACHOWUJE SIĘ W SŁOMIE SIĘ NIE ZATYKA NIE ROBI SIECZKI BO NA ROTORZE MOZE SIĘ PRZYTKAĆ I SUCHA SŁOMA PO ROTORZE MORZE BYC SIECZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

fendt714SCR Wcale nie vicon i kverneland to jest zupełnie odręba grupa także nia gadaj głupot że to jest to samo co Massey i Fendt i według mnie komu jak komu ,ale fendtowi do pras taypu MChale vicon lely itd. brakuje bardzo dużo kto jak kto ,ale fendt i massey za prasy nie powinni się wogóle brać... I jeśli mam coś dordzić to ja bym nawet fendta nie brał pod uwagę.

właśnie że tak, aktualnie te 4 firmy i jeszcze gallignani produkują wspólnie prasy różniące się tylko kolorem. Dodatkowo takie same prasy znajdziemy w ofercie z koniczynką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maurice69    0

A nie myślisz o Lely Welger RP 445? Smarne łożyska,2 lata gwarancji... Sam ma RP 535, od trzech sezonów i jest MEGA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

lely zawsze wygrywała w konkolewie w zgniocie, ale do czasu aż V660 zaprezentowali i w ostatnim teście zgniotu mchale najlepszy wynik uzyskała,

 

co do smarnych łozysk to w V660 są standardem (zresztą jak we wszystkich modelach pras z irlandii), dodatkowo mamy tylko 3 pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi113    0

Witam mam zgodzoną prasę Fendt 5200V SC14N za 122 tyś zł (w tym 3 rolki siatki) czytam te posty i jestem w szoku :blink: naprawdę te prasy są takie awaryjne tutaj proszę o opinię użytkowników tych pras lub użytkowników pras massey ferguson bo to te same prasy. Ta prasa będzie współpracować z ciągnikiem MF 5460 czy ciągnik czasem nie przymały. Proszę o poważne potraktowanie bo za 3 tyg. odbieram pasę umowy jeszcze z dealerem nie podpisałem więc mogę zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Trochę odkopię temat. Miałem niedawno Mchale V660 na testach. Bardzo mile mnie zaskoczyła belki są bardzo dobrze zbite mimo, że stopień zgniotu był w połowie bo siatka nie wytrzymywała, materiał wchodził bez trudu 2 razy mi się zapchała ale nie było problemu wystarczyło opuścić z terminala podłogę rotora i można było robić dalej bez ręcznego wyciągania, babrania i tracenia czasu jak to ma miejsce w mojej sipmie z 599. Ma dużo więcej plusów prasa można powiedzieć idealna trochę trudna w obsłudze ale z czasem dało by się przyzwyczaić. W tej chwili mam jeszcze drugą Claasa Varianta 360 RC sprawdzę ją jutro w zielonkach, ale już teraz mogę porównać ją do Mchale: *Claas ma napęd przeniesiony na jedną stronę Mc na dwie *Claas ma mniejsze i węższe ogumienie *Mc ma lepszy dociskacz pokosu *Mc jest wyżej zawieszona *Mc miał opuszczaną podłogę Claas nie. Mchale kosztuje 128 tyś a claas 130 tyś do obu dochodzi VAT. Jak dla mnie Claas jest za drogi, ponadto by mieć opuszczaną podłogę trzeba dopłacać do modelu 380/385, myślę że w podobnej konfiguracji Claas będzie o 30 tyś + droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpadel2012    0

Zakupiłem niedawno prase mchale v660. Jak narazie pracowała tylko w siano-kiszonce, sprawuje sie idealnie zero zapchań czy nawijania na wałki. Opuszczana podłaoga, noże chowane z kabiny itp. szkoda że niema opcji wysuwania np. kilku noży tak jak jest to w JD, w Mchale trzeba je wyciągać ręcznie. koła kopiujące w podbieraczu są sztywne bez żadnej amortyzacji. Wrażenie z pracy jest jak narazie BDB, choć w detalach jak bliżej ja oglądam to nie JD, brak jej tej estetyki i wykonania poszczególnych podzespołów. No i made in Hungary... Mam nadzieje że w dalszej pracy mnie nie zawiedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik4321    0
Dnia 2.06.2014 o 22:32, szpadel2012 napisał:

Zakupiłem niedawno prase mchale v660. Jak narazie pracowała tylko w siano-kiszonce, sprawuje sie idealnie zero zapchań czy nawijania na wałki. Opuszczana podłaoga, noże chowane z kabiny itp. szkoda że niema opcji wysuwania np. kilku noży tak jak jest to w JD, w Mchale trzeba je wyciągać ręcznie. koła kopiujące w podbieraczu są sztywne bez żadnej amortyzacji. Wrażenie z pracy jest jak narazie BDB, choć w detalach jak bliżej ja oglądam to nie JD, brak jej tej estetyki i wykonania poszczególnych podzespołów. No i made in Hungary... Mam nadzieje że w dalszej pracy mnie nie zawiedzie.

ile ta prasa Ciebie kosztowała i czy masz hamulec pneumatyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
    • Przez 18bamber
      Witam. Panowie mam problem z hydrauliką w swoim traktorku... Ciągnik ma pięć wyjść z tyłu z czego trzy są zasilające ale nie ma powrotu i np był taki problem że przy pługach obrotowych jak je obracałem to podnosiło ładowacz a jak zamknąłem dojście do ładowacza to nie obracał wcale tylko napinało przewody. Teraz  chciałem podpiąć owijarkę samozaładowczą i jest jeszcze gorzej bo nabija ciśnienie a nie ma gdzie wrócić i nic nie działa. Jak mam to rozwiązać proszę o pomoc.

    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj