Skocz do zawartości
mlodyrolnik21

Nowa seria Agrotron serii 5 [połączone]

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

ArekK    0

Jutro sprawdzę swojego. Dealer zarzekał się, że jest niemiecki. Zastanawiałem się dlaczego między M620, a M640 była różnica w cenie ok.60tys. skoro to tylko 15KM.

agrorobert    52

Witam!

Myśle o nowym ciagniku a zwłaszcza DF 5120 sera 5.

Co o nim sadzicie?

Może ktoś z was wie ile kosztuje taki DF 5120 w wersji standard, ProfLine i TTV?

wtyczka7    0

5120 P z przednim tuz amortyzowana przednia oś i kabina 250 netto tyle mam w ofercie, czyli cena katalogowa

agrorobert    52

Ale to wersja z tym mocniejszym podnosnikiem tylnym?

W wersji P ma 122czy 127km?

Edytowano przez agrorobert

ArekK    0

Mój w Niemczech i usterka za usterką. Znajomy Ma Lamborghini i śmiga bez żadnego problemu. Chyba nie ma reguły.

agrorobert    52

Ja posiadam agrofarma 100 ogólnie b. dobry ciagnik tylko sa pewne niewielkie niedociagniecia i niedoróbki. Myśle o nowym ciagniku ok 120km. Jestem ciekaw czy bedzie to samo z seria 5 cena nie jest wcale taka mała, i jestem ciekaw czy za ta cena idzie jakość czy tylko wyglad? Silnik mi sie troche nie podoba bo pojemność tylko 3.6 i wyciagną z tego 127km...

Edytowano przez agrorobert

ArekK    0

A w ciężarówkach dochodzą do ok.50KM z litra. Więc nie jest to straszna żyła. Z tym, że trochę inaczej odnosi się to do 12 litrowego silnika, a inaczej do 3 litrowego. New Holland wkłada chyba 3,2 litra.

First    4

5120 ma 122KM i jako P i jako TTV,

127KM ma 5130, który występuje tylko jako TTV

(bo przynajmniej ja nie widzę u nich na stronie 5130 w wersji z inną skrzynią)

ArekK    0

TTV to przede wszystkim bezstopniowa skrzynia vario. Natomiast PL to bardzo bogate wyposażenie. Często TTV jest w wersji PL.

ArekK    0

Ja mam zastępczy teraz Agrotron 430 TTV Profi Line i w stosunku do mojego M620 kupionego 1,5 roku temu jest droższy o ok.80tys.w dodatku jest słabszy o ok.30KM . A zwykła skrzynia i wyp. PL do TTV w takim samym ciągniku to nie mam pojęcia jaka jest różnica w cenie.

lukeski15    62

@podcepiomy nie tylko ty :D A po za tym to jak nowe serie SDF będa pracować tak jak wyglądają to można powiedzieć że bezawaryjnie :) I wtedy warto by było dać za nie sporo pieniędzy :) Trochę szkoda mi że PROWu nie ma bo byśmy już złożyli na 6150 ale może i dobrze bo za rok będą tańsze :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rafal3514
      co sądzicie o VALTRACH. przede wczystkim o serii N.
    • Przez maciek
      Macie styczność z ciągnikami Valmet seri 8xxx, jak u nich z awariami ,dostępnością i cenami części zamiennych?
    • Przez kewin123
      Witam -prawdopodobnie w okolicach lutego ma być premiera nowej valtry z serii -A . Czy ktoś cokolwiek wie na ten temat? Wszelkie info, zdjęcia, dane, mile widziane. 
    • Przez AchimR
      Za treść poniżej niektórzy mnie znienawidzą...
      Korzystając z pogody i chwili wolnego pojechałem do kuzyna (do Austrii, gdzie mają żniwa trochę wcześniej niż na Śląsku), a który od kwietnia jest zadowolonym posiadaczem Valtry T174, tak się złożyło, że pierwszego dnia trafiłem na serwisanta i od słowa do słowa...

Zczytałem program z T174 w celu tuningu, ale z serwisantem dogadałem się tak, że mogę zczytać mocniejszy i słabszy model, który maja u siebie. (dodam, że nigdy dotychczas nie robiłem tak świeżego ciągnika!)
      Nie było T254, ale zczytałem T234 i T154.
      Wszystkie te ciągniki mają sterownik silnika EDC17CV41 i osprzętowo identyczny silnik.
      I teraz najlepsze - program sterownika silnika jest w 98% identyczny, różnica jest dosłownie w 15 mapach, 10 z nich pokazane jest poniżej.
      Pierwsze 5 patrząc od lewej robią większość roboty - to ograniczniki momentu obrotowego.

Pierwszy myśl, "kopiuje mapy z T234 na plik T174", 5 minut + 20 kolejnych na zapis i ciągnik odpalił, testy w prawie 5-tonowej bronie talerzowej pokazały efekty. Potem już było tylko lepiej, nie mając programu z T254 ograniczniki zrobiłem przez ekstrapolację.

Po tygodniu na polu wszystko było dobrze i poszliśmy o krok dalej, znowu ekstrapolacja ograniczników o kolejne 70Nm, ale tu już zrobiłem kilka dodatkowych map.

W chwili obecnej ciągnik ma za sobą miesiąc pracy na parametrach około 290PS 1070Nm  (ISO 14396).
      Szczerze powiem, że nie wiem jaki ma to wpływ na zużycie jednostki napędowej. Jedyna awaria to pęknięty spaw na ramie głębosza Lemken.
      Testy z broną talerzową pokazały, że seryjna T174 potrafiła utrzymać prędkość ~8-10km/h, a po tuningu bez problemu 15-16km/h

Zużycie paliwa (l/h) spada sporo, ALE tylko wtedy gdy prędkość z maszyną jest podobna jak do serii - ciągnik pracuje na wyższym biegu i niższych obrotach. Oszczędność paliwa jest też zauważalna przy większej prędkości (l/mth), ale tu wykorzystuje się moc skracając po prostu czas pracy.

Z mojego punktu widzenia: ciągnik jest bardzo dobry pod względem silnika, takie podejście poprzez ograniczanie parametrów kilkoma mapami świadczy o elastycznej jednostce. Dodatkową moc można zrobić bez kombinacji, coś jak VW zrobił w Caddy (samochód użytkowy - nie osobówka) i co robi Cummins (którego silniki uważam za naprawdę dobre).
      Silnik zbudowany z zapasem, teoretycznie powinien długo posłużyć. Dla porównania dodam, że w osobówce wykrzesanie dodatkowych 10-20% mocy w szerokim zakresie obrotów przy sterowniku typu EDC17 to czasem i 50map do zmiany.

• Przez osibuhaj
      Witam mam problem z Deutz Agrofarm420 profilajne brak rewersu do tyłu a do przodu jest ok!Dodam jeszcze że olej wycieka pomiędzy silnikiem a skrzynią!