mlodyrolnik21

Nowa seria Agrotron serii 5 [połączone]

Polecane posty

kris14    267

To jest podstawowa skrzynia, więc można powiedzieć że w 'standardzie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Czyli bieda, aż piszczy. Za 20/20 dostałem cene w granicach 220tys netto. Więc 20tys dopłaty względem serii "K" za nową maskę i włoskie podzespoły to o 20tys za dużo.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

Ja byłe dzisiaj agromarket i taki co ja chce kupić 116 km pakiet "F" kosztuje 270 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

jakim Kurde F , P jest pakiet czyli najbogatsza :)


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Ale seria P dzieli się na wersje wyposażenia ;)

A,

B zwana Wind

D zwana Thunder

E Zwana Air

F zwana Cosmos

G


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Kolejna kupka złomu w nowym wydaniu.Pomyślicie co ja tu za głupoty piszę.To zaraz wyjaśnię.Tez miałem w planach kupić Agrotrona K ale nie dość że SDF idzie w kierunku adblu -tak mnie poinformowali w Agromarkecie to po awaryjności jakie te ciagniki grupy SDF się charakteryzują nie wróży nic dobrego .Więc zmieniłem plany i zamówiłem inna markę .Już nigdy więcej nie kupię ich produktu a i innym odradzam.Po rozmowach z rolnikami dowiedzieć można się o urywających zaczepach ,kiepskiej instalacji elektrycznej,czy rozsypujących się sprzęgłach.To tylko w mojej okolicy takie oceny ale jak by zebrać opinię z całego kraju to by się uzbierało pewnie nie mało negatywów.Sam doświadczyłem ich produktu o którym kilkukrotnie pisałem na forum AF a mówię tu o Agrofarmie 410GS który już od miesiąca stoi w naprawie w Invest-Rolu w Czarnocinie gdzie jest naprawiany błąd T-64-czyli awaria związana ze sprzęgłem elektrohydraulicznym.Mechanicy wymienili dosłownie cała elektronikę z elektryką.Czyli elektrozawory,czujniki,deskę rozdzielczą,potencjometr sprzęgła,kable itd.Na dniach mają przyjechać mechanicy z Lublina i oni maja zadecydować co dalej.Oczywiście żądałem wymiany na nowy w ramach rękojmi ale uparli się naprawiać.Jak powiedział pan Robert z SDF z Lublina -ludzi się leczy a ciągniki naprawia-tylko zapomniał że ludzie mimo że leczeni umierają a maszyny stoją bezużyteczne za duże pieniądze rolnika ,ale co tam on i tak pensję otrzyma .Na szybko sumując 15 wizyt u mnie w gospodarstwie w okresie gwarancyjnym: wymienione 3 wentylatory od nawiewu,uszczelniacze od sprężarki a w końcu ona sama bo olej się z niej lał,4 potencjometry pedału sprzęgła,dwa razy pompa hydrauliczna i pług czy agregat ścierniskowy ledwo podnosi podnosi,wymiana części instalacji oraz części wymienione podczas pobytu w serwisie jak bym miał to z własnej kieszeni zapłacić to pewnie by rachunek wyniósł ze 30 000 zł i końca nie widać.

Oczywiście piszę o mojej sprawie w mediach za przyzwoleniem kierownika serwisu z centrali z Lublina pana Krzysztofa S. który stwierdził ze mogę i w telewizji sprawę przedstawić wiec na razie to czynię na forum AF .

 

uwaga

zizula i jak tam z tym serwisem ja zastanawiam sie nad agrofarmem 420 gs jest dla mnie fajny bo nie duzy i zgrabny ale po twoich postach troche sie wystraszylem.

Mam juz dokumenty na tegoroczny i ten ciagnik prow bo jestem z malopolski ale moze faktycznie kupic jakis inny ciagnik.Wada dla mnie to tylko 12 miesiecy gewarancji .

 

Zizula sprawe zalatw tak skontaktuj sie z rzeczoznawca bieglym sadowym zebys wiedzial czy masz szanse wygrac i od razu idz do sadu bieglego potem idz do adwokata i .Napisz pismo przed sadowe to 50zl i wezwij w nim do wymiany ciagnika .Takie pismo do niczego cie nie obliguje to tylko pism ,ale pokazuje ze nie zartujesz potem W sadzie tylko biegly sadowy sie liczy .ilosc napraw itd wszystko dokumentuj

 

sadu nie ma sie co bac.A za czas w ktorym ciagnik nie pracowal tez pozniej wytoczysz im proces cywilny dla zasady

 

 

wracajac do sprawy to chyba nie kupie tego ciagnika jak by nie bylo za 196 tys mozna wymagac niezawodnego dzialania sprzetu.

dzieki za ostrzezenie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

I się wypowiada ten co nie ma nic do powiedzenia :) , zizula ile miałeś ten ciagnik że nie chcesz już df?


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Z tym czujnikiem sprzęgła czy tam potencjometrem to wystarczy założyć dodatkową masę na ów problematyczny element i sprawa załatwiona.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

wersja "F" to na ful wypasie. wersja "A" ona jest bez żadnych bajerów to kosztuje 84 700 eur netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

85tys euro netto za golasa? :blink:

To ja dziekuję, za te cenę to mam przyzwoitego JD jak nie Fendta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

ale kiedy byłem u dilera JD to jet drogi. mi się podoba deutz fahr przez to chce go kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No ale to jest 350tys netto czyli brutto 430tys zł.

Czy to na pewno cena za serię 5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

ta cena jest trochę z kosmosu bo jak byłem to model z serii 6 6150 w wersji B kosztował 300zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

No ale to jest 350tys netto czyli brutto 430tys zł.

Czy to na pewno cena za serię 5?

na mojej ofercie to mam 116 km pakiet "F" kosztuje 260 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No to przeanalizuj swoją wcześniejszą wypowiedź dotyczącą ceny wersji A (85tys euro) i zastanów się czy aby dobrą cenę podałeś bo jest ona sprzeczna z tym co piszesz teraz.

 

A poza tym 260netto to już cena do przyjęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35

to nie wiem to może się pomylił w agromarket bo się spieszył była kolejka. dokładnie to pakiet "F" kosztuje 260 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Posiadam Agroplus 87inv, wersja D najbogatsza jaka była - przedni TUZ I WOM, 3500mt chodzi jak pszczółka 0 awarii ciąga najwięcej wóz paszowy KUHN 8M3, kosiarkę 2,8m 850kg wagi JF Stoll, 10T tandem przyczepę, 6t tandem rozrzutnik, 5polowe brony po 20cm kolce 58kg wagi pole pracuje bardzo ciężko od dnia zakupu odpalany minimum 5 razy dziennie każdego dnia ideał jak na razie zobaczy się co będzie przy 15000mth.

 

Agrofarm 430PL 1300mth bogate wyposażenie ogólnie taka sama by była opinia jak o agroplusie tylko że Agroplus ma 83KM no wg lżejszej normy tej co mierzyli agrofarma to ma 87KM i pod górki załącza powerbost ponad 10% wzrost mocy przy ponad 20km/h a Agrofarm homologacyjnie 102KM więc agroplusik jak ma na plecach 14t to po asfalcie niewiele ustąpi agrofarmowi, a narzekam tylko i wyłącznie w nim na rozwiązanie elektrozaworów i mega wypasionej hydrauliki o 200% lepsze są dźwignie miałem problem od nowości z tymi zaworami buczało nie otwierało tyle co trzeba i tak szybko serwis tego nie naprawił coś tam źle wyregulowali w tych drogich płytach z tyłu bo z 8tys jedna a są 3 szt. wywaliłbym to w pierwszym dniu i dźwignie założył

 

Ogólnie widać że to trwałe i bardzo oszczędne w zużyciu ON ciągniki nie ma strachu o elektronikę jest założony REXROTH czyli Bosh taki sam jak w Fendt, NH, JD itp. i te zaworki wiązki są w bardzo podobnych cenach. Świat ostatnimi czasy stał się mały w fabryce Poettingera maluje się części do kombajnów DF do różnych ciągników JD mają fajną malarnię świadczą usługi i nie ma strachu gorszej farby na DF nie dali niż na JD może kolor jeden ładniejszy drugi brzydszy. Silniki DF AG pracują w tylu różnych markach maszyn że szok i chwalą ludzie więc DF sobie szajsu nie montuje, skrzynie biegów są sprzedawane do bardzo dużej gamy odbiorców z fabryki DF między innymi do Cllas więc też raczej nie mają najgorszych.

 

Seraia 5 super wygląda widać że popracowali nad tym ciągnikiem idzie złożyć tanią wersję i drogą to coś pomiędzy agrofarmem a Agrotronem jedyny minus to pozostał razem olej skrzynia hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekK    0

Ja mam poważny problem z DF Agrotron M 620. Mam już 29 protokołów z odwiedzin serwisu, a mam 800h przepracowanych. Dwóch kolegów w okolicy ma M i jeden chodzi bez większych problemów. Drugi ma z pół roku i już konkretne problemy ma.. Niedaleko pracuje Agroplus i są problemy. Strasznie popsuła się jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekK    0

Na to wygląda kolego... Dodam, że to nie tylko dotyczy DF, ale też innych marek np.JD zaczyna mieć także wiele awarii. Podobno otworzyli Jakieś fabryki w Indiach, czy Tajlandii...?

Może nowe DF pomimo, że składane we Włoszech będą lepsze? Może stąd te wysokie ceny? A może to tylko naciąganie klienta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez hubertg7
      Witam! Ciągnik Agrotron 150 2008r. nie pracował dwa dni, dzisiaj go odpaliłem i wyskoczył kod błędu 90, oczywiście nie było mowy o jeździe. po wyłączeniu hebla i włączeniu wyskoczył błąd EE. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć co zrobić? w okolicy nie ma zbyt dobrego serwisu:/
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj