Skocz do zawartości
power1

Wysokość i pora koszenia trawy

Polecane posty

donweter1989    181

W zeszłym roku zaczynałem 19 maja. W tym roku nie da rady. Wiosna zimna, łąki torfowe to i trawa nie za specjalna.

waldek25    3

Ja sciełem wczoraj ale dzisiaj pada mam nadzieje że do końca tygodnia jakoś ją zbiorę ale szału to nie ma z plonem

tnaglak    0

A kiedy mniej/więcej kosimy 1, 2 i 3 pokos? Jak poznać ten początek kłoszenia?

Wiadomość z agroFakt.pl

krzychuuuuu    18

Kiedy najlepiej skosic lake w ktorej teraz 70% to lucerna i z kazdym pokosem coraz bardziej zaglusza trawe. 2 pokos koszony byl 1 lipca teraz trawa jest jeszcze niska a lucerna siega juz do kolan.
myslalem zeby na jesien podsiac troche trawy bo jak na sama lucerne liczyc to troche za rzadka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tadeusz1212
      Mój C-360 w obciążeniu maksymalnym pali około 6 litrów a w minimalnym około 5 litrów. A ile wam palą wasze C-360 ???
    • Przez piotrb14
      http://allegro.pl/gr...2097435843.html - Czy 105 konny belarus 1025 uciągnie ten agregat?? Wyraźcie swoją opinię o nim, czy warto, czy są dobre. O to czy uciągnie chodzi mi o spokojne ciągnięcie, gdyż to nowy ciągnik i nie chcę go zajeździc na 5 lat.
    • Przez Bamboocha
      Mam zamiar zasiać 1,5 ha lucernyz trawą.I nie moge sie zdecydować czy zasiac ją ze zbożem (mieszanka)czy bez. Wcześniej siałem już trawe ze zbożem i efekt był pozytywny,bo nie rosły chwasty itp.ale gdy zboze urosło trawa nie za bardzo rosła a z koszeniem sie wachałem gdzyz lepiej by było żeby sie chociaz wykłosiło, poniewąż bele są wtedy o wiele lepsze jakościowo.Czy sieliście już może lucerne ze zbożem??Ja bym zasiał raczej ze zbożem ale tata mówi,że zboże pochłania duże ilości wody i wpływa to na wschodzenie i rozrastanie trawy i że później trzeba czekać na zboże do skoszenia a tak to by przyciął trawe wczesniej i by sobie spokojnie rosła....
      Jakie jest wasze zdanie i jak wy robicie??
      który sposób wybieracie, co o tym sądzicie??

Pozdro for all and Miłego Jajka:)
    • Przez gomez
      Witam! Jak tam wam poszła tegoroczna olimpiada???
    • Przez Admiral150
      Witam:)

Mieszkam na Podkarpaciu i mam ok 10 hektarów pola. Posiadam c-330 a w jesieni kupiłem sobie MF 698 .Poszukuje do MF jakiś agregat bierny bo nie mam to niego żadnego sprzętu tylko pługi obrotowe 4 skibowe.Chciałem się poradzić bo mam taki dylemat czy kupić agregat uprawowo siewny 2,5m z hydropakiem do tego mój poznaniak czy agregat uprawny 3m lub 3,2m. Jeżeli uprawowo siewny to jaki talerzowy czy sprężynowy i z jakimi wałami? Który robi w polu lepiej??? Chciałem się zapytać czy te agregaty uprawowo siewne dobrze robią w polu czy opłaca mi się kupować agregat uprawowo siewny do MF czy nie będzie za mały ?? A może lepiej kupić agregat uprawny 3 m lub 3,2 m i siać c-330 .Może mi ktoś doradzi co mam kupić do MF?

Ps. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam