padre1989

pomocy ...sprzeglo 7245

Polecane posty

padre1989    13

PILNIE !!!!!USTAWIENIE LAPEK SPRZEGLOWYCH . W ZETORZE 7245 .....niektorzy pisza ze pierwszy stopien ma dotykac lozyska inni ze nie drugi stopien 0.7mm niektorzy 0.3 mm powiedzicie jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Na samej górze jest temat przyklejony o sprzęgle trzeba było tam poszukać.Sprzęgło w zetorze ustawia się ma wymiar łapek od zagłębienia pokrywy sprzęgła. Po ustawieniu łapek na odpowiednie wymiary dosuwa się tylko łożysko od Wom blisko łapek zostawiąjac ze 3mm luzu.Łożysko od jazdy wypycha wysprzęglik i jego nie wyregulujemy . Zobacz tu http://www.agrofoto....220#entry831502


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Sorki Łapki ustawia się w I i II stopnia ustawia się w nich do 0,15 mm, przynajmiej tak piszą w instrukcji

Edytowano przez Piotr1216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to odległość łapek II stopnia od łożyska należy ustawić na 4mm :) (jak na rysunku wrzuconym przez @Radekk na podanym w linku temacie), a łapki jezdne - na styk. Oczywiście wszystko po wcześniejszej regulacji względem pokrywy sprzęgła.

 

Sorki Łapki ustawia się w I i II stopnia ustawia się w nich do 0,15 mm, przynajmiej tak piszą w instrukcji

 

0,15mm to tolerancja ustawienia pomiędzy trzema łapkami tak I, jak i II stopnia - czyli 0,15mm od ustawienia 0mm dla I stopnia i 4mm dla II stopnia.

Edytowano przez Agrozeto_Kalisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel64
      Witam, mam problem z zetorem 7245, ponieważ kręci a nie chce odpalić , proszę o podpowiedzi.
    • Przez Enter_680
      Witam , planuje kupno ciągnika około 70-80 km . Prosty , zwinny , niezawodny i tani w eksploatacji . Myślałem nad kupnem Zetora 7211 lub 7245 . Ciągnik głównie miałby współpracować z kosiarką bijakową. Tereny mam  suche nie podmokłe ale dosyć nierówne . Chciałbym się dowiedzieć czy przedni napęd do tej pracy jest potrzebny czy nie , i czy ewentualnie może inne ciągniki w przedziale niewięcej niż 50 tyś.
    • Przez lexiflexi
      Witam  Jak odpalę zetora 7245 nawet teraz w lecie dość mocno kopci na początku na biało- niebiesko. Chwilę potem jak wejdę na obroty powyżej 1200 wogóle nie ma dymu ... Ciągnik nawet dobrze pali tylko jakby dziwnie chodził na początku , nawet raz na jakiś czas złapie jakby na 3 gary a po upływie kulkunastu sekund problem jest z głowy ... Oleju nie ubywa z niego na dużych obrotach czy też na małych w robocie nie pokazuje żadnego dymu... Dziwne jest to bo nawet 60 dymu po odpaleniu mi nie pokazuje a zetor kopci ... pomożecie ?
    • Przez ursus-moc
      witam mam problem bo grzeje (parzy) mi sie sprzeglo w mf kombajne mf 31 starym
    • Przez rosek11
      Witajcie,
      Ostatnio byłem  ojca Zetorem 7245 i przyczepą D47 z pszenicą. Nidy wszystko dobrze lecz wydaje mnie się że coś nie tak jest z hydrauliką. Tzn. w mojej ocenie z dużym opóźnieniem przyczepa zaczęła kiprować. Musiałem czekać około 10-15 sekund niczym zaczęło podnosić, dodatkowo robiło to chyba zbyt wolno, ponadto opuszczanie też było wolne. Wiem, że tato jakiś czas temu wymieniał chyba jakieś pierścienie w hydraulice bo słabo podnośnik trzymał. Czy ktoś z Was podpowie czym możę być spowodowane to że tak mozolnie działa ta hydraulika. 
      Nie znam słownictwa technicznego związanego z tym tematem ale mimo to myślę że wiecie o co mi chodzi;)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj