Zaloguj się, aby obserwować  
chwiolas

Jeantil czy Brochard

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chwiolas    28

Znajmy chce kupić rozrzutnik. Wybrał sobie dwa modele. Ale nie może się zdecydować który wybrać. Brochard Dragon Junior 155-55 BG 12 ton czy Jeantil EVR 15-12. Ja nie mam pojęcia który lepszy, bo nawet nie myślę o takim sprzęcie. On tez nie ma pojęcia bo w roku "gnoi" raptem 30ha. Ale jak chce takie cacko to jego sprawa. Cenę na oba dostał identyczną. Podobno duża konkurencja o klienta jest w tym temacie. Do Jeantila ma jeszcze kasetę sterującą. Reszta mniej więcej podobne wyposażenie. Byliśmy oglądać oba modele u gospodarzy którzy robią po 200 ha rocznie tymi rozrzutnikami, każdy chwali swój. Ale w takim sensie że robotę robi i tyle. Właściciel Jeantila mówi że jest dobry do słomiastego obornika, znów Brocharda że do takiej "pulpy". Być może tak mówią bo tylko taki obornik obaj posiadają. Odwrotnie może też by dobrze rozrzucały. Na tym moja wiedza się kończy. Jeśli ktoś wie coś na temat jakości tych sprzętów, to proszę o wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

Mam Jeantila EVR 16-12. Pracuje z Claasem Arionem 610 CIS. Woziłem obornik słomiasty prosto z płyty ale i "pulpe" też. Trzęsie bardzo dobrze - nie robi kupek tylko jest równo położone. Gdybym miał kupować teraz rozrzutnik to kupiłbym go jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez janekkul
      Potrzebuję opinii o rozrzutniku jeantil 12 ton na tandemie z dwoma pionowymi wałkami (grubymi rurowymi )typ EP 2120
       
      Może ktoś z was pracował takim Jeantilem? Przymierzam się do kupienia ,i chciałbym co nieco o nim wiedzieć .
    • Przez Niuch99
      Przymierzam się do kupienia rozrzutnika Jeantila lub Cynkometa, który z nich jest lepszy ?
      Może ktoś z tymi rozrzutnikami pracował, chciałbym się trochę o nich dowiedzieć, bo nie miałem szansy z nimi pracować.
    • Przez pwduda
      Witam,
      podczas pracy rozrzutnikiem brochard dragon 2001 wypięła sie zawleczka zabezpieczająca i odczepił mi się rozrzutnik wyrywając kable ze sterownika. Wszystkie kable są czarne ale widoczne są na nich numery.
      I teraz pytanie do użytkowników - czy ktoś miał juz podobny problem i moze mi pomóc? Może ktoś ma schemat takowego sterownika? Lub ktoś może mi pomóc?
      W załączniku zdjęcie sterownika

    • Przez dawid141413
      Witam, potrzebuje opini na temat zagranicznych rozrzutnikow. Interesuje mnie pojemnosc okolo 18m. 
    • Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj