Zaloguj się, aby obserwować  
zyher

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów

Polecane posty

zyher    27

Witam, chciałbym kupić używany rozsiewacz nawozów za około 6 000 zł (pojemność 600-900 litrów). Rozglądałem się trochę w internecie odnośnie cen, a w szczególności interesował mnie model Amazaone ZA-X Perfect 602 lub 902.

 

1. Dlaczego ceny używanych 10-letnich rozsiewaczy są niewiele niższe od fabrycznie nowych modeli (np. model 902 z roku 2002 z Niemiec kosztuje 9800 zł netto i nie jest to jedyny przypadek tak wysokiej ceny - sytuacja cenowa powtarza się na polskich jak i zagranicznych portalach aukcyjnych, natomiast nowy 902 kosztuje niecałe 12 000 zł netto)? Czy płacąc 6 000 zł za używany rozsiewacz jestem zmuszony do zakupu 15-letniej maszyny?

 

2. Czy rozsiewacze z hydraulicznym otwieraniem mają problemy z "zapiekaniem się" siłownika hydraulicznego (słyszałem takie opinie)?

Edytowano przez zyher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

tak ale do ceny nowego musisz doliczyć jeszcze vat i wychodzi już 15 tys a sprzęt powyżej 2000 r nie jest wcale taki stary i nie aż tak bardzo różni się od jego następcy gdyż są to rozsiewacze bardziej tradycyjne i nie są naszpikowane drogą elektroniką. Jeżeli spojrzałbyś na ceny modeli z nowej generacji rozsiewaczy z elektrycznym napędem tarcz, nawigacja i czujnikami to napewno kosztowałby dużo więcej. A tak jak mówię tu aż tak bardzo konstrukcja się nie zmieniła. A co do siłownika to nie on się zapieka tylko np mechanizm dźwigni gdzieś po drodze a jeżeli siłownik ma zbyt mały przekrój to nie daje rady tego ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

nie kupuj polskich siewek kolega kupił nowego bżega i po 3 latach mu przerdzewiał a po za tym to czy jest na szpikowany elektroniką to zależy od cb czy sobie to zamówisz czy nie jako dodatkowe wyposazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

A ja słyszałem opinię sprzedawcy co ma UNIĘ i SIPMĘ i polecał sipmę za dużo lepsze powłoki lakiernicze a wysiewa również dobrze 24 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam takie pytanie mam rozsiewacz nawozu amazone który sieje na 12m da rade jakoś go przerobić zeby siał na 15m

 

albo np przestawić wałek w traktorze z 540 na 1000 i jechać na pół gazu to by było jakies 700 obrotów wysiał by wtedy na 15 m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.zmiana prędkości wałka pomoże ci ale w mieleniu nawozu.[powaga]

a im drobniejszy(bardziej zmielony) nawóz to napewno dalej nie poleci

z doświadczenia i instrukcji szerokość zmienisz ustawieniem łopatek na tarczy, poszukaj w okolicy kogoś kto ma raucha mdsa,ew amazone model obojętny i zobacz jakie są ustawienia na 10,12,15,18m chodi o kąt i długość łopatek reśztę ustawień znajdziesz na stronie kuhna(raucha)czy amazone

 

oczywiście jeżeli masz reg. łopatki ale zmienić kąt natarcia i długość da sie zrobić sposobem warsztatowym.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.
       
      Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.
       
       
       
      Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?
       
       
       
       
      Pozdrawiam.
    • Przez skywalker89
      witam, przejrzałem 10stron tematów i nie zauważyłem podobnego, więc zakładam i pytam:
       
      - jakie są ceny nowych rozsiewaczy do nawozów o pojemności 1t-1,5t (max 2t), z wyposażeniem niestandardowym tzn jakiś sterownik komputerowy itp sprawy, najlepiej zachodnich marek, ale dla orientacji mogą być też inne.
      Miał ktoś z tym styczność? Bo w przyszłości planuję wymienić na coś nowocześniejszego, i chciałbym się zorientować jakie są przedziały cenowe takich sprzętów.
    • Przez Albert1232
      Zapraszam na krótką prezentacje urządzenia własnej konstrukcji do mieszania nawozów. Wszelkie pytania i opinie mile widziane

    • Przez vegeta23
      Witam. Nie dawno kupiłem model 88SL z silnikiem Mercedesa i mam kilka pytań. Mianowicie chciałbym dowiedzieć się co oznaczają poszczególne kontrolki na zegarach. Większość wiem co jest co ale może sie myle więc piszcie proszę wszystko z numerkami żebym sie nie pogubił ;D
       
      Kokpit numer 1
       
      http://zapodaj.net/15dcd6e6d1dc3.jpg.html
       
      Kokpit numer 2
       
      http://zapodaj.net/d5cfe33f4b934.jpg.html
       
      Joistick
       
      http://zapodaj.net/033c5ed224ca5.jpg.html
       
       
      Kolejne pytanie mam co do obrotów biegu jałowego. Są dosyć wysokie wydaje mi sie że mogły by być nieco mniejsze lecz nie moge zejśc ponieważ silnik gaśnie lub później nie chce odpalić z tak ustawionymi jałowymi. Ponizej wrzucam filmik. Czy może te silniki tak już mają i muszą pracować tak na "wolnych"
       
      https://www.youtube.com/watch?v=pnT1kdF_7Jo&feature=youtu.be
       
      Chciałbym zapytać jak ustawiacie wiatr do poszczególnych zbóż. Rzepak, pszenica, jęczmień itd ...
       

       
       
      Słyszałem że w Domianatorach kabiny są podnoszone. Prawda to?
       
      Zgóry wielkie dzięki za odpowiedzi.
    • Przez kombajnistaZ050
      Witam.Chciałbym sie dowiedziec po kolei jakie wajchy i do czego służą w kombajnie Fortschritt E 512. Z góry dzięki za odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj