Forsze

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II

Polecane posty

lukasz27    10

problem leży w średnicy wału tzn że jest za mała średnica napewno rurowy byłby o wiele lepszy. ciekawostka jaką zauważyłem to to że nawet na piachu on się nie zapycha jak jest czyściutki natomiast jak tylko troche się oblepi zaczyna stwarzac opór w toczeniu i wtedy zaczynaja się problemy. niestety wymiana skrobaków na nowe nic nie dała.zreszta znajomy kupił podobny agregat tylko zwieksza średnicą wału i tez potrafi na piasku się zatrzymać więc chyba ta średnica musiałby wynosić z 70 cm może by wtedy nie było problemów na piaskach.

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No to widać nie jesteśmy sami z problemem. Ja tam mam już dość skrobania tego wału szpachelkami na polu... Nasz agregat to Unia Ares TXL, a znajomy ma taki wał przy Kvernelandzie i nie ma takich problemów, a ziemie ma podobne. U Nas po prostu wymienimy go na rurowy i będzie spokój. Także jak ktoś chętny to zapraszam :)


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JELONEK09    1

miałem taki sam problem z wałem, już się z tym uporałem. poprostu wał miał za małą średnicę i na lekkich glebach pracował bardziej jak spych a nie ugniatał. na allegro znalazłem packera o większej średnicy i to załatwiło sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietuch    0

jelonek09 a z ilu do ilu zwiększyłeś średnicę wału? Ciekawe że ziemia zbiera się po między kołami ciągnika (u mnie są bliźniaki) co wskazywałoby że rozwiązaniem byłby wał oponowy na przednim TUZ jak wcześniej ktoś pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Wznawiam temat.

 

Jakieś nowe pomysły na wał Packera, żeby się nie pchał na piasku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Zasłyszałem i nie wiem czy się to sprawdzi, że może pomóc, żeby się mniej pchało na packerze na piasku to trzeba przyspawać nakrętki np, fi16 do czoła zębów na wale i wtedy niby wał ma lepsze zaparcie w ziemi i lepiej się toczy. Miał ktoś taki patent? Jakieś opinie czy się sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

U mnie był podobny problem w talerzówkach z wałem packera, rozwiązałem go w taki sposób że kupiłem agregat z wałem gumowym . 

Ale w suchej ziemi i piaszczystej potrafił i gumowy się czasami pchać, więc założyłem jeszcze na przód wał campbella . No i problem zniknął 

 

Ale może to też mieć znaczenie że traktor waży 5500 i mam gumy 540/650 i mniej też wpada 

 

Jak masz tuz to zrób jakieś koła żeby ubijały dodatkowo ziemię na równo z ciągnikiem, aby przed agregatem było płasko i się nie będzie pchało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Pomysł dobry, fakt że ja mam w sumie twardo bo orze z wałem campbela i croskila.

Myślałem też nad włóką sprężynową z przodu agregatu

O tych nakrętkach słyszałem od takiego serwisanta, ale coś się obawiam czy się sprawdzi bo sporo spawania, a jak było coś nie tak to znowu sporo odcinania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Ta włóka przed agregatem to w sumie może dobry pomysł, bo zasypie koleiny po ciągniku .

 

przy agregatach uprawowych pazurkowych są włóki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

przyspawanie czegokolwiek na zęby nie prowadzi do niczego dobrego wał straci swoje wlaściwości ,na zwięzłych glebach nie doprawi prawidlowo ,takie wały trzeba dokladnie dobierac do gleby ,a jeśli są mozaiki to niestety tylko wieksza średnica jego moze w czymś pomóc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

przyspawanie czegokolwiek na zęby nie prowadzi do niczego dobrego wał straci swoje wlaściwości ,na zwięzłych glebach nie doprawi prawidlowo ,takie wały trzeba dokladnie dobierac do gleby ,a jeśli są mozaiki to niestety tylko wieksza średnica jego moze w czymś pomóc

 

mam 540 wał, to nie jest mały wał - no i mam właśnie mozaiki

Myślę, że jeśli chodzi o przyspawanie to raczej przy masie agregatu upr siew nie będzie to miało wpływu na uprawę, chodzi tylko o to czy to poprawi trakcję wału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie wiem takich cudów w dobrym znaczeniu tego słowa nie robiłem ,spróbuj moze i faktycznie   trakcje poprawi ,moja rada ,jak chcesz takie rzeczy robic ,to lekko przyspawaj i wypróbuj w najgorszej dla wału glebie ,zaraz nie odpadną a wrazie co ,to młotkiem je postrącasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

nie wiem takich cudów w dobrym znaczeniu tego słowa nie robiłem ,spróbuj moze i faktycznie   trakcje poprawi ,moja rada ,jak chcesz takie rzeczy robic ,to lekko przyspawaj i wypróbuj w najgorszej dla wału glebie ,zaraz nie odpadną a wrazie co ,to młotkiem je postrącasz

 

Dzięki super rada, może sprawdzę tylko ciężko bo jak gleba do sprawdzenia gotowa to już trzeba siać i nie ma zbytnio czasu na spawanie.

No ten serwisant mówił że Ci co przyspawali to są zadowoleni, tylko kurcze nr nie wziąłem do niego bo to na Agro Schow było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37

wał packera większości sprawia problem na lekkiej ziemi. Mi również :P myślałem nad wymianą na rurowy tylko czy tak dobrze będzie równać wszystkie koleiny po ciągniku? wał packera jak ktoś napisał na piachu działa jak włóka i pcha ziemie przed sobą co oznacza że równa koleiny. Minusem jest to że zaczyna się pchać obejrzysz się za siebie a tu ciągnik ucieka i szlaczek powstaje uniesiesz agregat to hopka się zrobi z piachu... lepiej wymienić na rurowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Może wystarczyłaby tylko jego większa średnica np. 60-65 cm? Packera o jakiej średnicy masz teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolGo    37
2 godziny temu, Kos_pl napisał:

Może wystarczyłaby tylko jego większa średnica np. 60-65 cm? Packera o jakiej średnicy masz teraz?

jak się nie mylę to rura 35cm ma a nie wiem czy liczy się kolce czy tylko średnice wału. Mój brat ma 50cm średnicy packera i też się pcha. myśle poważnie o wymianie na rurowy bo gadałem wczoraj wieczorem z jednym który wymienił packera na rurowy i mówił ze packera nie wróci pomimo tego że większość ma 3 klasę ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj