Skocz do zawartości
TacerOo

Hydraulika John Deere 2140

Polecane posty

kundys    5
Napisano (edytowany)

jaki dales olej? przed wymiana wszystko bylo ok? jesli olej odpowiedni przczyna bedzie najprawdopodobniej gdzies w srodku, jakis przeciek, ewentualnie przednia pompa, przedni zbiornik nad pompa ma posiadac olej jak silnik pracuje

Edytowano przez kundys

tnaglak    0

Witam.
Przyszedł czas na naprawę awarii hydrauliki w moim JD 2140.

U mnie problem polega na coraz to wolniejszym działaniu - tura, podnośnika, orbitrola. wszystko ma siłę prawidłową ale działa bardzo wolno i jakby przerywa:
Gdy któregoś z nich używam to trzęsie nim, jakby dawał przerywane ciśnienie oleju.
Przyznać się muszę że ta awaria stopniowo nasila się od pół roku nie było jeszcze czasu na naprawę...
Półbiegi wom, wszystko działa prawidłowo.
Raz zdarzyło mi się że po godzinie pracy nie chciał mi podnieść pługa na polu, kombinowałem wajchami gasiłem zapalałem ciągnik i nic.. Pług zostawiłem na polu przyjechałem do domu, odkręciłem przewód idący do zbiorniczka hydraulicznego nad pompą główną żeby zobaczyć czy wstępna daje olej. Odpalam i nic, cisza, aż po 20s pracy nagle podał trysło ciśnieniem oleju, przykręciłem przewód i zaczął podnosić, potem zrobił jeszcze dużo innych prac i problem się nie powtórzył.
Chciałbym na początek wykluczyć orbitrol, jak to zrobić?
Czy to pasowałoby na awarię pompy wstępnej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się