Zaloguj się, aby obserwować  
dubiello18

Czy farmtrac 80 4WD to dobra inwestycja na 15h

Polecane posty

dubiello18    0

Jestem zainteresowany kupnem takiego ciapka ale nie jestem do końca przekonany?? czy mam kupić farmtraka czy coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Wg mnie dużo za dużo wydasz na niego ;]

70 4 WD to aż nad to, wystarczy i zapas mocy moze bedzie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

kolego ja mialem z ojcem podobny dylemat! mieliśmy brać 665 dt lub 70 4WD ale w ostatecznosci zdecydowalismy sie na kupno Farmtraca 80 4 WD , jeszcze w zeszłym roku miałby do obrobienia 16ha ale teraz juz pracuje na ponad 20ha! od wiosny ma zrobione ponad 300mtg , nienarzekam na niego pfu pfu zeby nie zapeszać polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jestem zainteresowany kupnem takiego ciapka ale nie jestem do końca przekonany?? czy mam kupić farmtraka czy coś innego??

Na 15 ha wydawać by się mogło że 74km to aż nadto, ale zawsze to jeden korpus więcej lub chociaż szybciej da się w orać, z agregatem to samo, mam takie zdanie na temat ciągników 4x4 że aby ten przód był wykożystany to musi być troche mocy, bo co z tego ża na pusto przejedzie jak przy tym sam będzie się dusił, trudna sprawa bo ten z fordem ma 60 km i jest ponad 14 tyś tańszy, ale z drugiej strony 14 tyś za 14 km to też jest stosunkowo tanio,

Sam chce kupić farmtracka z perkinsem, bo przeanalizował oferty popytałem ludzi, dielerów i lepszego materiału na uniwersalny ciągnik nie ma w cenie do 100 tyś. Jest jeszcze new holland ale jest słabszy a cena przynajmniej 10 tyś wyższa i dużo droższy serwis, możesz jeszcze pomyśleć o proximie 7441 ale pod warunkiem że to jest tylko 15 ha ornego i ciężkei ziemie i dokupisz odpowiedni sprzęt bo w lekkich pracach nie wyrobisz na rope :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dubiello18    0

15h ornej gleby i to nie jest lekka ziemia tylko gliniasta :]

bo 3512 już nie daje rady zajechałem go nienal do końca ledwo 1900 obrotów da i nic więcej :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
15h ornej gleby i to nie jest lekka ziemia tylko gliniasta :]

bo 3512 już nie daje rady zajechałem go nienal do końca ledwo 1900 obrotów da i nic więcej :[

jakie maszyny masz do tego 3512 i jakie chciał byś dokupić do nowego ciągnika? czy masz w planie powiększenie aerału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Odradzam ludzie nie kupujcie tych wynalazków!!!!! mój sąsiad ma farmtract uciągu to on wcale niema , spod już kilka razy spawany!!! C-360 ma lepszy uciąg bez napędu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Odradzam ludzie nie kupujcie tych wynalazków!!!!! mój sąsiad ma farmtract uciągu to on wcale niema , spod już kilka razy spawany!!! C-360 ma lepszy uciąg bez napędu :rolleyes:

to ja powiem zupełnie odwrotnie, ma taki daleki sąsiad, robi po usługach, i naprawde 70 4WD idzie w polu jak trzeba!

Mam porównanie, ja ciapkiem+sąsiad mf590(95 konny jakiś mf)+drugi z Farmtrakiem 70 4WD, farmtrak 3x40, mf 4x 35 ja 2x33 najlepiej zasuwał Farmtrak, mf sie kopał, ja nie miałem mocy a farmtrak najgłębiej orał i najszybciej..

Spala podobno niewiele, i właściciel mega zadowolony a miał wcześniej 3512 i teraz ma dwa koniki i tylko na usługi, też musze sobie drugi kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wie ktoś ile obciążników można na niego założyć? Netto waży tylko 3070 kg, mało jak na 80 km :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Wie ktoś ile obciążników można na niego założyć? Netto waży tylko 3070 kg, mało jak na 80 km :rolleyes: .

W danych technicznych jest błąd tak naprawde 80tka z kabiną waży 3160 kg a z obciążnikami 3580 czy jakoś tak (znalazłem takie dane na zagranicznych stronach), i ma 74km w perkinsie a nie 80 80 to ma f 685dt moim zdaniem najfajniejszy

 

Tak chwalicie tą 70ke że już sam nie wiem czy warto płacić 14 tyś więcej za perkinsa, bo do perkinsa trzeba by szersze opony chociaż, a propos uciągu nie ma bo jak ktoś przesiądzie się z ciapka albo c360 to depcze w gaz jak głupi a perkins pokazuje wtedy co potrafi, ja to wezme jak z perkinsem to tylko szersze opony obciążników nie chce (nauczyłem sie już na mf 255), ale niezły mam dylemat bo do 665dt było by już na 2/3 na tura, a dlaczego nikt nie wspomina o nowszych wersjach 665dt/675dt tryby są tam w skrzyni skośne (rewers i skrzynia pracuje jeszcze lepiej, 2 prędkości wom szczególnie jeśli ktoś dużo pracuje wom polecam nowsze wersje bo w starszych wom jest bardzo wolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
to w takim razie złom na przód to mus ? te 172kg starczy ? i do tego te szersze gumy ?

Do perkinsa raczej się przydadzą szersze koła, ja myśle o 18,4 i 12,4 przód bo niskoprofilówki są podobno minimalnie niższe nawet od fabrycznych, a co do obciążników to przecież z ferdka masz i na przód to bym wzioł kilka fabrycznych tylko a reszte to z ferdka bym założył a tył płyn w opony, no ale obciążniki to zawsze chyba zdążysz dokupić prawda? i nie ma konieczności kupna od razu z ciągnikiem a opony jak będą za wąskie to nie bardzo znajdziesz kupca na te co masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie obraźcie się, bo może ten Farmtrack w praktyce jest dobry, ale nie za tą cene.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nie obraźcie się, bo może ten Farmtrack w praktyce jest dobry, ale nie za tą cene.

A co lepszego masz za tą cene? 70 kilka km i cena do 100 tyś to tylko w farmtracku i zetorze :rolleyes:

Już komu bardziej pasuje zetor a komu farmtrac to już inna sprawa bo te ciągniki są bardzo porównywalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Dociążyć ciągnik...najlepiej w kola wody wlać polecam bardzo dobre obciążenie mam przepis na niezamarzanie w zimie wody do -30 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie chodzi co mam w tej cenie i czy Farmtrack, czy Zetor jest lepszy,ale chodziło mi o to ze poprostu nie jestwart swojej ceny. Ale to tylko moje zdanie, według mnie to teraz Zetor też nie jest wart tej ceny.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Nie chodzi co mam w tej cenie i czy Farmtrack, czy Zetor jest lepszy,ale chodziło mi o to ze poprostu nie jestwart swojej ceny. Ale to tylko moje zdanie, według mnie to teraz Zetor też nie jest wart tej ceny.

I tutaj się z Tobą zgadzam, no cóż a czy JD 5620 jest wart swojej ceny? Kiedyś to chyba zachodniaki były ze 2 razy droższe od ursusów i ze 4 razy droższe od mtz a teraz? więc co warto dołożyć 30 tyś do jd i mieć drogi serwis?

Są jeszcze new hollandy td i case jx ale tu chyba ze 110 wyniesie 70km i w dodatku oszukane 70km bo w rzeczywistości może jest z 66 km :angry: według din

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Dociążyć ciągnik...najlepiej w kola wody wlać polecam bardzo dobre obciążenie mam przepis na niezamarzanie w zimie wody do -30 stopni

Mateo13 skrabnij o tym w temacie o wodzie w oponach! :rolleyes: I dopisz jak tam jest z komfortem jazdy na takich kołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Nie chodzi co mam w tej cenie i czy Farmtrack, czy Zetor jest lepszy,ale chodziło mi o to ze poprostu nie jestwart swojej ceny. Ale to tylko moje zdanie, według mnie to teraz Zetor też nie jest wart tej ceny.

Farmtrac 70 4x4 może być Twój za 84 tyś z rabatem a 665dt za 87 tyś to może jednak wart swojej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to wolał bym chyba Farmera wziąść z silnikiem JD :rolleyes:

 

A tak serio, mam Belarusa 952.2 i narazie jestem zadowolony choć był z rozbiegu kupiony...


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Za tyle to wolał bym chyba Farmera wziąść z silnikiem JD :rolleyes:

 

A tak serio, mam Belarusa 952.2 i narazie jestem zadowolony choć był z rozbiegu kupiony...

To są ceny brutto a farmer z silnikiem jd to kosztuje 120 tyś kolego i za taką kase to kupił bym wszystko tylko nie tego farmera bo to nie dopracowany składak, czytałem artykuł o zakładzie w sokółce co robi farmery i zaczynali od kilku set rocznie ciągników te ciągniki są na takim poziomie wykonania jak byśmy sobie sami w stodole od podstaw składali ciagnik wiadomo coś nie dokrecone elektryka sie wygłupia, coś źle dobrane inne lepiej przecież to wszystko wyjdzie po kilku latach eksploatacji, niby farmer farmtrac kioti i cała reszta to to samo carraro i jakis silnik ale poza farmerem cała reszta składaków przyszła już gotowa do polski jako będące od wielu lat w urzyciu sprawdzone na wielu rynkach ciągniki, a farmery i pronar z p5 i p7 bada na nas użytkownikach swój produkt, proponuje dla sokółki wybrać się do usa do wielkiego kanionu do doliny śmierci gdzie mercedes testuje swoje nowe modele, może tam ktoś przepracuje 10 tyś mtg farmerem poprawią słabe punkty i dopiero zaczną sprzedawać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj