solek01

Wymiana desek na stodole

Polecane posty

solek01    208

Witam

Ostatnio słyszałem że w sąsiedniej miejscowości jakaś firma wymieniła deski na stodole, w zamian za stare deski.

Ponoć potrzebują je na meble lub coś w tym stylu do starej unii. Poszukałem w googlu i znalazłem sporo ogłoszeń

o takich firmach. Moje pytanie brzmi czy ktoś z was tak już zrobił i mógłby polecić jakąś sprawdzoną firmę?

Dodam że jestem z podkarpackiego.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

u mnie w okolicy zabierają deski przykreca w to miejsce blache mały trapez 2 gatunku w ocynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

u mnie w okolicy zabierają deski przykreca w to miejsce blache mały trapez 2 gatunku w ocynku

no to nieźle na tobie zarobili . metr takich starych desek kosztuje 1400 zł wiem bo sąsiad u takiego typa pracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie tyle kosztuje, od razu rozbieram stodołe i sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

materiały z drewna przydatne są przy odbudowie bądź naprwach starych budynków - często konserwator nakazuje użycie starych a część budynków rolniczych ma po 100 lat.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

też słyszałem o tym że firmy rozbierają deski z starych stodół i na ich miejsce przybijają blachę , widocznie te firmy które się tym zajmują mają z tego dobry zarobek skoro to robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

nikt na mnie nie zarobił bo nie sprzedałem. A gdybym miał sprzedać to daj mi kupca za te 1400. Kazdy gada bo gdzies usłyszał przeczytał ale znajdz takiego co Ci zapłaci te 1400 jak znajdziesz to mam całe dwie stodoły z desek sprzedam i te 10 % jeszcze Ci odpale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A jakie są wymagania co do takich desek? bo mam drewnianą stodołę i byłbym zainteresowany wymianą desek na blachę trapezówkę


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skalpel97    1

Witam. Dołączam się do pytania kolegi wyżej i dodatkowo chciałbym wiedzieć, czy ktoś kojarzy taką firmę z woj. mazowieckiego? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki-RF    0

Niby wszyscy wiedzą, sasiadowi robili ale ja tu czekam na konkrety. Namiary, strony internetowe itp. Pozdrawiam ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy słyszał ale jak potrzeba konkretów to nikt nic nie wie.

 

(Wiem że to nic nie wnosi do tematu.)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

też bym chętnie usłyszał kto skupuje a raczej gdzie remontuje coś za zgodą konserwatora ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

to teraz chłopaki ,zamiast palić stare deski, to ładnie gwoździki wyciagać aby desek nie uszkodzić i pod dach... bo widac, że to cenniejsze od złota... ;) ja jak bede zmieniał deski w domu na podłodze, lub gdzieś w jakimś budynku to trzeba bedzie chować i sprzedawać ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

bo znajomy skorzystał z oferty tego pana (chociaż właścicielką jest pani)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert123gg    0

Dzien dobry Place 1200 zl za m3 desek obiciowych jak i od 350 do 450 zl za baliki ciosane za metr 3dlugosc od 3m Deski w tej cenie musza miec co najmniej 2 m dlugosci i 14 czm szerokosci jak i 21 mm grubosci deski ponizej tego rozmairu 800 zl za m3 .W przypadku wymiany na nowe deski dostajecie nowe deski plus1000 zloty za stodole jezeli deski spelniaja te wymogi i jest ich na budynku okolo 200 m2 tak jak przy stodole o wymiarach okolo 14 m x 6 m wykonanej calej z drewna Do tego moge doliczyc 500 zl dodatkowo jezeli wlasciciel wykona rozbiurke jak i obicie sam.Płatnosc gotowka przy odbiorze w razie jakichs informacji prosze dzwonic 795975492 co do szczegułowych odpowiedzi prosze wysyłac zdjecia pod adres stare_drewno@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert123gg    0

Deska od

1m do 2m 15 zl m2

2m do 3m 20 zl m2

3m do 4m 25 zl m2

deska do odbioru rozebrana bez pekniec zgnilizny mchu jak i gwozdzi

Przy wymianie starych na nowe

Nowe deski

1000zl dodatkowo doplaty przy ilosci 200m2 desep od 2 m przy mniejszej ilosci procentowo czyli 100 m2 500 zl doplaty

za rozbiurke dokonana przez wlasciciela doplata 500 zl za robocizne

Zamawiasz nowe deski na okolicznym tartaku ja wysylam zaliczke na tartak w dniu ustalonej rozbiurki przywozimy deski z tartaku dokonuje zaplaty za deski nowe rozbierasz budynek 3 pracownikow czs rozebrania okolo 200 m2 desek okolo 5 godzin pracy .

 

Kazda deska spelniajaca ta norme rozmiarowa z drewna Iglastego jak i Debu .Deski debowe cena ustalana indywidualnie Nie skupujemy desek z drewna lisciastego

 

Drewno iglaste nie dotyczy dębu co do tego cena ustalana idywidualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert123gg    0

a co do zarobkow zgodze sie jest to oplacalne lecz nie w naszym kraju tzeba miec odbiorce np Niemczech Wilkiej brytani albo w USA czyli firmw meblowa duzo pracy i wkladu finansowego spelnienie norm jakosciowych i podpisywanie umow zeby sie wywiazac z zakontraktowanych ilosci wiec nie jest to rakie kolorowe POzdrawiam i prosze o przemyslenie mojej oferty

 

Firma jest z kieleckiego transport po naszej stonie ilosci od 100 m2 deski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

U mnie na wsi byl szal na to obijanie deskami. Ludzie na poczatku zadowolenie bo gratis nowe deski dostali :D A po paru miesiacach sie w glowe pukaja bo sie dali wykiwac. Deski wyschly bo przybijali mokre i porobily sie duze luki miedzy jedna, a druga. Gdy jest wiatr, a teraz snieg cala stodola zasypana :D


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

U mnie na wsi byl szal na to obijanie deskami. Ludzie na poczatku zadowolenie bo gratis nowe deski dostali :D A po paru miesiacach sie w glowe pukaja bo sie dali wykiwac. Deski wyschly bo przybijali mokre i porobily sie duze luki miedzy jedna, a druga. Gdy jest wiatr, a teraz snieg cala stodola zasypana :D

 

dokładnie .fuszerke odstawiaja że szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u mnie na wsi 2 gospodarzą takie dziadostwo odstawili że tragedia!!!!!!!!

Gońcie ich Panowie jak psów!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj