dezmond_

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dezmond_    0

Wstyd się przyznać ale niestety u nas tak jest... I jak narzazie nic nie wskazuje na to żeby to miało się zmienić ;(


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jeśli gminy nie inwestują w kanalizację to tak będzie. Mam beczkę to wiem jak jest. Sam woże na oczyszczalnie ale czasem jak sytuacja nagli to się podleje to i owo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

u mnie tak samo nie wezmą jak samemu zawieziesz bo musisz zadzwonić zamówić szambiarke która przyjedzie i wyciągnie jak u mnie w gminie to jest taka 8000 l i za na sie płaci 120 zł nieważna czy jest pełna czy nie tobo to od szt liczą i tak cena ta sama ale, ja tam wole roślinki podlać ale raz w roku robie wyjątek bo świstek wrazie kontroli potrzebny żeby był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

u nas też tak było ale na szczęście od 2 lat jest kanaliza i jest święty spokój, trochę więcej wydatków (miałem właśną beczke więc sam sobie wywoziłem) ale teraz jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a ile u was liczą za metr ścieków? U nas 7.50zł i się nie podłączyliśmy bo taniej wyjdzie oczyszczalnie przydomowa zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No bo trzeba chyba mieć umowę podpisana na wywóz ścieków na oczyszczalnie. Jak bym widział jak ktoś se podlewa to zaraz zgłoszenie w odpowiednie miejsce i życzyłbym 5 lat na Syberii w kamieniołomie, co to w ogóle ma być za dzicz ogarnijcie się ludziska !!! śmieci to samo do lasu dziady wożą. paluchy poucinać i 100 tyś grzywny może się opamiętają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co to niby szkodzi jak ktoś na orane czy na łąkę wywiezie przecież to prawie sama woda. Gnojowica jest dużo mocniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrjako    4

@frytek ma rację że tak się nie powinno robić ale dlaczego jeśli mam swój sprzęt nie mogę wywieść towaru na oczyszczalnię, bo nie mam działalności i wpisu że mogę wywozić! ale jest furtka która kosztuje jednorazowo trzeba znaleść osobę z uprawnieniami (meljoranta) i kupić u niego projekt na rolnicze wykorzystanie ścieków, zatwierdzić go w gminie i śmiało podlewać roślinki czy kawałek ugoru. rośliny mają bardzo dużą zdolność oczyszczającą. ale jak w temacie wylewać ścieki na łąki i paść na nich zwierzaki to przegięcie takie jak wylewanie tego do rowu meljracyjnego. ogólnie temat trudny bo nie każdy ma kanalize a ona ułatwia sprawę.

 

projekt = operat wodno prawny na rolnicze wykorzystanie ścieków

 

@mateusz99813 masz rację, się pomyliłem uzgadniasz w starostwie powiatowym a nie w gminie

Edytowano przez piotrjako

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz99813    24

u nas też tak robią. Dopóki nie będzie kanalizacji to się nie zmieni, a narazie na budowę kanlizacji się nie zanosi, natomiast gmnia niechętnie wydawała pozwolenia na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, ale z tego co wiem to na dzień dzisiejszy po owe zezwolenie trzeba isć do Starostwa Powiatowego ale nie jestem pewien, wie ktoś moze jak jest dokładnie teraz z tymi pozwoleniami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Rzeczywiście temat trudny. Ale kto robi gorzej: ten który wylewa na własne pole, czy ten wylewają cy do jakiegoś rowu lub okolicznego cieku wodnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz99813    24

z reguly jak wylewa na pole to się patrzy jak najszybciej to przeorać, albo agregatem chociarz przelecieć, a jak do rowu to zapachy przez 2 tygodnie pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

a co to niby szkodzi jak ktoś na orane czy na łąkę wywiezie przecież to prawie sama woda. Gnojowica jest dużo mocniejsza.

 

 

Wiesz co, tutaj nie chodzi o zapachy.

 

W fekaliach występują bakterie kałowe oraz fosforany i azotany pochodzące z używanej w gosp. domowym chemii powodujące skażenie wód gruntowych.

 

Poczytaj sobie trochę chociaż o tych bakteriach http://www.instalato...akterie&lang=pl

 

Co do przydomowych oczyszczalni, mamy takową, sprawuje się bezproblemowo, z pozwoleniami nie było żadnych problemów.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Ja tej ludzie ogarnijcie sie! Skoro tak robicie to chociaz sie niechwalcie, bo tylko wstyd robicie "pozadnym rolnikom".

Myslicie ze wylejecie na pole zaoracie i posprawie... O.o

Chodziliscie kiedys do szkoly? Sami siebie trojecie! Np. Wylejesz na pole obok domu...popada deszcz i jak masz studnie to oczywiste ze bakterie sie moga tam dostac i trojecie zwierzeta i siebie!


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Ale nie rozumiem, jak mozna wylewać ścieki domowe na pole? Przecież chyba tam juz nic nie wyrośnie, w ściekach poza fekaliami są przeróżnego rodzaju substancje chemiczne takie jak proszek do prania, płyn do WC itd... Przecież to raczej zatruwa te glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a osad z oczyszczalni którego masowo się używa niby nie zawiera tych wszystkich złych składników. A druga sprawa to to że w gnojówce jest tak samo chemia od mycia dojarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Według mnie to leppiej wywieź to na pole lub łąkę gdzie ulegnie to rozkładowi niż (co tez się nie daleko zdarzało) wylewać do rowy który 100 metrów dalej kończy swój bieg w rzece

@Dawidg2 Zgadza się to stankowo jest w wlkp powiat gmina gostyń, kojarzysz miejscowość??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Kojarzę bardzo dobrze.

 

Co do środków do mycia i proszków, to chyba zużywa się ich małą ilość w stosunku do wody którą zużywamy w WC czy to ogólnie w łazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

U nas w ramach "rekompensaty" za niedoszłą obwodnicę Doliny Rospudy gminy przez które ta dolina prowadzi dostały środki na budowę kanalizacji i przydomowych oczyszczalni. Od miesiąca taka oczyszczalnia działa już u nas http://pl.wavin.com/master/master.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374305526964&middleTemplateName=oc_middle_left_content_sub&bmLocale=pl

Prosta eksploatacja i montaż pozwalający na umiejscowienie na niewielkiej powierzchni, możliwość odprowadzenie odpływu do studni chłonnej a jeśli płytkie wody gruntowe lub gliniasto-ilaste podłoże na to nie pozwalają to do rowu, oczka, stawu lub na "górkę chłonną"

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dezmond_    0

Niektórzy załatwiają sprawę samba w inny sposób w naszej wsi o tym nie słyszałem ale podobno w niektórych wsiach ludzie porostu nie robią dna w szambie ! Słyszeliście o czymś takim ? Nie wiem jak to im wychodzi przecież po roku i tak ziemia stanie się nie przepuszczalna...


,,Zima, lato but gumowy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

znam takie przypadki, beczka chce się wciągnąć przy takim czymś, normalnie galaretka, a raz się wąż tak w dno wciągnął że go nie szło wyciągnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie nie wierzyć się nie chce jeden od drugiego mądrzejszy a potem o dzieci chore, zwierzęta chore, plony marne, Człowiek robi wszystko żeby nie zatruwać ekosystemu a drugi ma wszystko za przeproszeniem w d*pie. Szambo a gnojowica to dwie różne rzeczy ale co tam.. lejmy do rowu dalej. prędzej czy później człowiek wykończy człowieka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj