Parmas

Claas Arion 430, Case Maxxum 110, Zetor Forterra 115, New Holland T6.120

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gambler    5

wyznacznikiem wytrzymałosci sa gospodarstwa wielkotowarowe ciagniki pracuja po 24 h na dobe mieszkam na mazurach i takich gospodarstw jest sporo ciagniki 180km wzwyz tu niestesty NH ustepuje dla JD widze jak chłopaki z servisu z NH siedza na polu do 1 w nocy i dłubia przy komputerkach pada elektronika skrzyni ..kalibracja..itd

 

a w tym roku gospodarsto koło mnie zakupiło JD model 82 potezna maszyna...wybor jest prosty....a dla nas drobnych i srednich rolnikow NH jest w miare dobrym ciagnikiem z przystepniejsza cena od MF JD DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Ja szłyszałem całkiem inna historie o New hollandach ; ) Znajomy ma Dwa jeden 160 km a drugi 100 obrabiają na 300ha + do tego 2 zetory i mówię że niezawodne maszyny, tak samo kumpel ma podobnej mocy New hollandy na 100ha i na nic innego nie zmienią. MF odpada pod względem technicznym przy Case porónaj sobie swojego Mf do Case Pumy o podbnej mocy, podnośnik , pompa moc twojego odpada. Case daje 23% więcej mocy w power boost a twój mniej.

 

Kolego myślisz że MF są idealne nigdy się nie psują ? To zajżyj do dakładki MF na forum wtedy się przekonasz. A co do tego kredytu to jest czysty idiotyzm to że ty w nie wierzysz to twoja sprawa. Znajomy wziął kredyt na Deutz Fahra i inne maszyny do niego teraz jest na kolanach i komornik wchodzi także lepiej mieć swoje i spać pewnie a nie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

No widzi kolega, kiedy badano usterkowość ciągników, to np wyszło, że taki NH psuje się o 40 % częściej niż JD. ale za to Case ma usterkowość na poziomie tegoż JD. Taki MF serii 64** psuje się na poziomie przeciętnego NH. Wychodzi w NH produkcja "made in England", siostra zawsze powtarza, że angole, to patałachy i się do roboty nie przykładają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

Skoro kolega pisze, że może to być ciągnik do 120 KM, to ja bym polecił John Deere 6430, szału nie ma jeżeli chodzi o jego parametry technczne, bo np.: TUZ słabszy od Claas'a i CNH, ale to w zupełności wystarcza, on podnosi chyba 4,5 tony, cos koło tego, w CNH jest tam prawie 8 ton, w Claas 6,9 tony, ale po co, i tak się tego nie wykorzysta przy tej mocy. A co do ceny tego John Deere to pewnie gdzieś w granicach 220 000 zł netto. I w John Deere dobrze przełączają się biegi, nie ma strat mocy, bardzo wygodna, prosta przekładnia, chociaż troszkę szarpi, skrętny bardzo.

Sam mam Case Maxxum'a i jak najbardziej polecam, co mogę o nim powiedzieć? Jak na 101 KM to jest ogromny, jest ciężki, stabilny, zwrotny, chociaż nie tak jak John Deere, mamy go już ponad rok i ma przepracowane 850 H, dobra widoczność z kabiny, przeszkolony szyberdach ułatwia pracę z ładowaczem. Mamy go na oponach 600/65 R38, przód 480/65 R28, podnośnik szybko reaguje i jest wygodny w obsłudze, jest pod ręką, co tam jeszcze, hmm, mogę o nim powiedzieć, wygodna przekładnia 16/16 w tym cztery pod obciążeniem, a zakres zmieniasz za pomocą sprzęgłą w gałce, biegi przełączają się bardzo płynnie, bez szarpnięć, chociaż ta skrzynia zabiera sporo mocy, w zimę przy niskiej temp. czuć to najbardziej. No i chyba jego największą zaletą jest duża kabina, amortyzowana.

Po 100 godzinach pracy urwał się w nim taki cypelek który załączał linkę od gazu, teraz w tych nowych tego nie bedzie bo jest w nich już Cammon Rail, a mój model jest na pompie rotacyjnej. Głównie wykorzystujemy go do ciężkiej pracy, jak na 101 KM to dobrze sobie radził z pługiem obracalnym Unia IBIS XXLS 4+, ważącym 1600 nie żucało nim, pług nie jest mój i niestety był ustawiony na 50 cm, to na ciężkiej ziemi jego V-max to tylko 6-7 km/h. Jak nie tak bardzo zależy Ci na 4 cylindrach to radziłbym wziąć 6 cylindrów, w ciężkiej pracy spalanie jest takie samo, a silnik jest bardziej elastyczny.

Jakość platików w kabinie oceniłbym na średnie, narazie jeszcze nic nie trzeszczy, łatwo zarysować.

Jak byś chciał dowiedzieć się czegoś więcej to pisz na priv, mój brat ma Maxxum'a 115 6 cylindrów, także mogę Ci pomóc. :)

 

Nie jest tak, że inne ciągniki to dla mnie złomy, żeby nie było, bo mam Case to jest najlepszy, wcale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubie tę męskie napinki, kto co ma, kto by gdzieś poszedł i coś wziął i kupił lepsze, itd. Ostatni zadzwonił do mnie klient i od razy z grubej rury, że on chcę leasing na traktor za 250 tyś zł, pytam się jaki model; on- że jeszcze nie wybrał, ale to nieważne. Nic nieważne, bo sąsiad kupił za 200 tyś, to ja muszę mieć lepszy...

 

Rozsądek moi mili, rozsądek. Wybierać sprzęt adekwatny do potrzeb i do możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

Zapomniałem dodać, że nie należy do oszczędnych, jak dla mnie to dużo spala, ale swoje też zrobi, John Deere na pewno bedzie oszczędniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

kolego zetor7045xD odpuszcze komentowanie. bo slow mi brak zeby opisac twoja idiotyczna wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

I co z tego boostu masz?? Postaw o 20km słabszego JD albo Fendta czy nawet claas'a to na lince jak po maśle przeciągna tego NH z boostem. Pompą i podnośnikiem pługa czy przyczepy nie pociągniesz. Nie bierzesz kredytu? I bardzo dobrze wiecej dla mnie a ty starymi klamotami przewracaj ziemie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Czemu nie odpowiesz na pytania kolegów ile masz tego MF i ile nim zrobiłeś? he bo Cie wyśmieją, stwierdza się awaryjność tak jak kolega wyżej napisał po kilku tyś MTG a nie po 300 czy 500.

 

 

 

 

Taki pewny jesteś ? Patrz na mase kolego. Masz 22 lat tylko czyli nic nie masz a twoje gospodarstwo jest rodziców i masz mało do gadania. ;) Pochwal się co chociaż macie bo w

twojej galeri nic nie ma

Edytowano przez zetor7045xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

zetor7045xD no a na co ja niby patrzę właśnie dlatego napisałem że podnosnikiem i wydajnościa hydrauliki pługa z przyczepa nie pociagniesz jak się nie doczytasz to czytaj 2-3 razy. Galeria hmm za dużo tych "gratów" żeby wszystkie wstawiać :D Wiek hmm tak 22lat ale mając nawet tyle a ty przykładowo 50 mogę mieć to czego czego ty się nie dorobisz przez całe swoje życie, tak więc o czym on świadczy?? Że niby niemam ziemi na sobie?? Przestań prosze ;)

 

Gregoor jd jak dociążony to idzie jak głupi gorzej jak niema obciązników gdzie claas i fendt ida podobnie bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Popatrz na swoje wypowiedzi które są nie w temacie, mając 16lat nie powinieneś pisać takich głupot ;) O sprzęt możesz pytać na priv albo w innym temacie bo w tym chyba nie oto chodzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

@LANZER25 ty nie odpuszczaj nikomu tylko napisz fakty MF -wady i zalety i NH wady i zalety.Ja tylko chce zebys potwierdził swoja wczesniejsza wypowiedz.Uswiadomie Cie ze nie ma ciagników idealnych wiec moze jak potwierdzisz swoje tezy to wszyscy tu bedziemy wdzieczni.

 

@GREGOR bardzo dobra wypowiedz i takich tutaj oczekuja chyba wszyscy a nie dobry bo mam a zły bo tak mówia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Ciągniki dobre do póki nie sprawiają problemów a więc tak ja bym stawiał na cos z Marki JD nawet ten 6430 (4 cyl ) lub 6530 (6cyl ) u nas pracuje taki 6530 gośc ma go 5 lat ma nabite ponad grubo 9tyś mth i co wymieniał to linka od ręcznego , żarówki , oponki i teraz założył tuza do niego i jest zadowolony ja jestem przekonany najbardziej do tej marki nie jednym sie pracowało i zna się moc widziałem nawet Orkę JD 6530 i Kverneland 4skiby szedł b.dobrze a drugi New Holland T7.170 jęczał stękał w takim samym pługu orali tak samo trawę pod kukurydzę w moich rejonach rządzą Jd i Zetory nawet Zetory ładnie pracują ale jak to mówia i opierdziela paliwa ale awaryjność też nie jest taka ja tam na temat NH nie bedę się wypowiadał bo nie mam az tak z nimi styczności tylko widziałem tego T7.170 w orce porażka panowie panowie brać kredyty z głową a nie u nas sąsiad właśnie wziął tego NH ciągnik i Nh belarkę , pług 4 Kvernelanda , przyczepę Zasław 12ton , Kosiarkę na przód Samasz dyskową , brone aktywną Potinger , przewracarkę Samasz i zgrabiarkę tez i co już płacze że na raty mu nie starcza zamiast tego T.7 spokojnie by mu starczył T6.120 ale chciwośc nie zna granic i co to nie ja pokazać się też był u mnie diler z Case i opowiadał że gdzieś był u typa jego sąsiad wziął Case jakiegoś tam w full opcji 120 Koni to drugi chce ten sam full opcja ale o 20 koni więcej i gdzie tu rozum ? Nabrać można ale weś to spłać ! Ja Jestem za John Deerem i tego nie zmienię i Zetorek tez niczego sobie ;) chodz Nh tez nie odrzucam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

A nie ma sprawy juz pisze ile mam Mf a . Kupilem go rok temu o tej porze i zrobilem juz nim 700 mtg. Maszyna przeszla przez dwa przeglady i ma sie dobrze . w sezonie ciagnie plog kuhn multi master 122 czteroskibowy obrotowy .Agregat expom krosniewice wicher 4 metrowy i ogregat talerzowy ares 4 metrowy . Jest glownym ciagnikiem u mnie na gosp.. zalety po zrobieniu takiej ilosci mtg to juz wymieniam.

- oszczednosc w paliwie 17- 19 l na ha przy orce

- manewrowosc

- wardzo bobre warunki dla operatowa

-dobrze sie zbiera na polu w porownaniu do valtry

- kabinka na amortyzatorach i amortyzacja przedniej osi ( piekna rzecz nie trzepie i nie rzuca na naszych polskich dziurawych drogach)

Wady

za dlugie ramiona przedniego tuz-a - z przednim obciaznikiem trzeba uwarzac zeby kogos nie uszkodzic

brak regulacji nagrzewania siedzenia operatora,

klima za bardzo dmucha

Edytowano przez lanzer25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie ma sprawy juz pisze ile mam Mf a . Kupilem go rok temu o tej porze i zrobilem juz nim 700 mtg. Maszyna przeszla przez dwa przeglady i ma sie dobrze . w sezonie ciagnie plog kuhn multi master 122 czteroskibowy obrotowy .Agregat expom krosniewice wicher 4 metrowy i ogregat talerzowy ares 4 metrowy . Jest glownym ciagnikiem u mnie na gosp.. zalety po zrobieniu takiej ilosci mtg to juz wymieniam.

- oszczednosc w paliwie 17- 19 l na ha przy orce

- manewrowosc

- wardzo bobre warunki dla operatowa

-dobrze sie zbiera na polu w porownaniu do valtry

- kabinka na amortyzatorach i amortyzacja przedniej osi ( piekna rzecz nie trzepie i nie rzuca na naszych polskich dziurawych drogach)

Wady

za dlugie ramiona przedniego tuz-a - z przednim obciaznikiem trzeba uwarzac zeby kogos nie uszkodzic

brak regulacji nagrzewania siedzenia operatora,

klima za bardzo dmucha

 

 

Na jakich obrotach orzesz? Bo coś Ci dużo pali, mój ciągnik o podobnej mocy z sporo gorszym pługiem pali znacznie mniej.

No i zaletą nie jest amortyzowana kabina, ponieważ jest to wyposażenie. Że chyba porównujesz to do innej marki i stwierdzasz że w innym ta amortyzacja nie działa tak dobrze jak w MF.

 

Do pozostałych:

Z tą mocą to nie radzę się tak spinać. Patrzcie zawsze najmniejszą a i tak pewnie nawet tego nie ma. Już nie wspomnę o bostach i innych pierdołach, bo nie zauważyłem by to cokolwiek pomagało, bynajmniej w moim przypadku czyli w transporcie.

 

Który z nich polecacie do ładowacza czołowego? Z tej średniej półki, czyli nie JD, fendt, ani zetor, farmtrack i inne chińczyki. 80% pracy ładowaczem, ciężkiej pracy, załadunek zbóż, żwiru, wapna reszta inne pierdoły w gospodarstwie. Moc około 115km nominalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do boosta to zależy jaki masz ciagnik i jak ten boost jest w nim rozwiązany, np u nas w case boost przydaje sie w prasie, bo nie ważne czy komora pusta czy pełna, czy z górki czy pod górkę idzie cały czas tak samo, jak ciężko to tylko kontrolka od boosta sie zapali i idzie dalej

 

co do ciagnika do ładowacza to ile czego maładować bo jak dużo zboża żwiru to polecilbym cos 6cyl np maxxum 115, wydajna hydraulika, zwrotny, a jak naprawdę dużo ładowania to lepiej ładowarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

1650 -1600 obr ale u mnie nie da sie orac na mniejszych .Ziemie sa ciezkie no i mam sporo pola na pagorkach wiec czasem trzeba i przycisnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jednego 6 cyl mam. Teraz szukam 4 cyl do wszystkich pierdół wykonywanych w gospodarstwie. Przez pierwszy okres max 2 lata przewiduje się ciężką pracę z ładowaczem przy budowie i utwardzeniu terenu (dużo żwiru na pewno się namacha), później po równo transport i praca ładowacza związane z dowozem i załadunek nawozu lub materiału siewnego na polu itp. oraz załadunek słomy. Przedni TUZ do pługa śnieżnego. Może kiedyś w przyszłości karuzela do zgarniania wałków słomy.

Pierwsza koncepcja to był JD 6125R. Następnie pytanie po co mi tak drogi ciągnik skoro NH i Case kosztują do 200 tys. Tylko że JD jest na pełnej ramie, te inne też wytrzymują? Jak to z nimi jest? Jakie skrzynie do nich? Jak zmiana kierunku jazdy działa, płynnie, nie szarpie? Do JD mam zaufanie a innych marek nie znam i co byście mi doradzili?

 

EDIT: Do JD mam zaufanie, ale po jeździe testowej nową R 140 koni to odnoszę wrażenie jak by była przymulona przez ten filtr i to trochę mnie martwi choć mam nadzieję że było to złudne wrażenie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

Kolego Fartrac675dt. New Holland zawsze będzie jęczał, tak samo Case i Steyr, jęczy tak bo ma tak skonstruowaną przekładnie. Wiem co mówie bo mam case z taką przekładnią, która jęczy. Po dłuższym czasie pracy w transporcie i pracy w automatycznym trybie szosowym, w głowie nie słyszałem nic innego oprócz tych jęków; nie którym te jęki sie podobają, ale mnie nie bardzo. A w pracy z pługiem jęczy podczas przełączania biegów do tego stopnia, że przypomina dźwiek pracującej sieczkarni do kukurydzy, na nie których biegach jęczy mniej.

Także jesli komuś to jęczenie przeszkadza i sie nie podoba to odradzam zakup ciągników ze stajni CNH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

No i co że jęczy nie wpływa to na prace silnika i mocy. Jęczeć sobie może ale to nie jest oznaka że skrzynia pada czy jest uszkodzona. Kolego rozważ jeszcze Deutz Fahra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarpen12    1

Ja jeździłem testową JD 6140r i dla mnie był bardzo dynamiczny. Rozmawiałem też z kilkoma właścicielami i spadek mocy występuje przy wypalaniu filtra. Przypada to średnio raz na 100h pracy, zależnie od obciążenia. Przy lekkich pracach filtr zanieczyści się szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj