Parmas

Claas Arion 430, Case Maxxum 110, Zetor Forterra 115, New Holland T6.120

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Parmas    0

Witam.

Zastanawiam się nad wyborem któregoś z tych ciągników. Nie wiem, który z nich będzie najlepszym wyborem, dodam też, że cena Zetora jest kusząca. Proszę o pomoc, doradźcie mi.

Ciągnik bedzie pracował na 50 hektarach, w tym 18 hektarów łąk i ma być to ciągnik główny, do ciężkich prac polowych. Doradźcie mi też jaki mam pług kupić, oczywiście obracalny.

Dodam, że jeździłem prawie wszystkimi ciągnikami, oprócz New Holland'a, ale przecięż Case a New Holland to podobno to samo.

Interesują mnie ciągniki w zakresie mocy 110 KM- 125 KM, jeżeli znacie jakieś inne propozycje to proszę, piszcie.

Jeżeli ma ktoś, któryś z tych ciągników to napiszcie jak się sprawuje. Doradźcie mi też czy przednia amortyzowana oś to dobry wybór, czy warto, bo jednak nie jest taka tania (10 000 zł netto).

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

Ja posiadam maxxuma 110 MC, ale stałem przed wyborem zetora forterry 115 i NH t6.120, ale przejdźmy do rzeczy.

Foterra to najtańszy, ale zarazem najprostszy ciągnik spośród wymienionych przez ciebie stąd i cena dość atrakcyjna.

Na claasach się specjalnie nie znam ale w poniższych linkach można je do siebie porównać pod względem technicznym.

 

http://agroport.pl/tutorials/article/70-claas-arion-430-cis-430-420-cis-420-410-cis-410-100-120-km/

http://agroport.pl/topic/141-case-ih-maxxum-110/

http://agroport.pl/tutorials/article/230-new-holland-t6020-t6040-t6060-elite-123-142-km/

http://agroport.pl/tutorials/article/372-zetor-forterra-95-105-115-125-135/

 

Może wypowiem się co do Case.

Spalanie w pługu 4 skibowym obrotowym o szer. rob. 192 cm głębokość orki ok 25 cm - spalił ok 12 l. na 1,30 ha.

ogólnie jestem zadowolony pod względem technicznym jak i wizualnym.

Case i NH ma lepszą skrzynie w standardzie niż zetor i claas i ogólnie ich standardowe wyposażenie jest bogate.

Polecam także Steyra bo to również członek grupy CNH.

Amortyzowana przednia oś to dobry wybór szczególnie w ciągnikach 4 cyl. bo podczas transportu ciężkich maszyn lubi bujnąć. Amortyzowana kabina to też dobry wybór.

Pług do tej mocy to 4 skibowy obrotowy oczywiście 3+1 o zmiennej szerokości roboczej od 28- do 48 cm na korpus to spokojnie.

Jeśli będziesz chciał wiedzieć coś więcej na temat Case pisz na PW


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gregoor    0

Co do Case, Claas i New Holland to wszystkie te ciągniki mają czterostopniowy power shift i przekładnie 16/16. Zetor zaś ma 3 biegi pod obciążeniem. Jeżeli ma to byc ciągnik głównie do cieżkiej pracy to moim zdaniem Zetor odpada, ponieważ jest najmniej masywny i jak byś porównał chociażby tyły tych ciągników to od razu zauważysz, że Zetor jest najdelikatniejszy. Może Zetor i jest tani, ale gdyby teraz do niego dobrać maksymalne wyposażenie np.: fotel pneumatyczny grammer, najlepszą kabinkę, maksymalna ilość obciążników, opony 600/65R38 tył, to zbyt dużej różnicy w cenie nie będzie.

Jak najbardziej polecam Claasa, z tych ciągników co wymieniłeś to Claas jest najcięższy i najbardziej masywny no i niestety najdroższy. A jeżeli chodzi o amortyzowaną przednią oś to jak najbardziej, wszytkie nierówności na drogach podczas jazdy są niemal że nieodczówalne.

Może powiesz nam czy bardzo zalezy Ci na cenie, bo jak tak to najlepszym wyborem będzie Case lub New Holland, chociaż osobiście bardziej do gustu przypadł mi Case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Przy zakupie kieruj sie tez ktora firma ma lepszy serwis bo po zakupie jest to bardzo wazne. Ja własnie dlatego wybrałem NH bo na serwis Case w moim regionie narzekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin_78    0

Witam

Ja mam Maxxuma 115 i jeśli mam być szczery jest to naprawdę dobra maszyna godna polecenia.

Jeśli chodzi o przednią oś zdecydowanie polecam warto dopłacić.

Z reszty maszyn znam tylko Zetora ale jest delikatniejszy od Maxxuma a New Holland to praktycznie to samo co Case, Claas-a nie znam więc nie pomogę.

Pług to zdecydowanie 3+1

Jeśli chodzi o serwis to CNH ma naprawdę dobrze rozbudowaną sieć dealerów-serwis. Poza tym każdy dobry serwis dojedzie do maszyny więc z tym nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

Najlepszym wyborem wg mnie byłby Zetor Forterra HSX 120 lub JD 6430, ale w tym przypadku musiałbyś się zgodzić na wyższe spalanie, aczkolwiek jest to ciągnik nie do zajechania.

Pozdr.


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Czemu wg ciebie zetor bedzie najlepszym wyborem?? Przecież jego masa jest najmniejsza poza tym jak kolega wyzej pisał doposażyc dobrze zetora to wyjdzie tyle samo co CNH. Pług to tak jak kolega pisał zdecydowanie 3+1 i to jakiś lekki lemken albo kverneland. Claas ma wiekszy prześwit pod osią i jest niższy a case lepsza wydajność hydrauliki oraz udzwig ale i tak niema różnicy bo 4 gary to nie poszalejesz. Serwis może i ma dobrze rozbudowaną sieć ale ciekawe jak bedzie z czasem dojazdu. Umnie claas po telefonie niecałe 2 godziny na miejscu-50km. Jak mało bedzie w transporcie chodzić to niewiem czy warto tą przednią oś( mi wołali 20tys) w claas cis masz kabine amortyzowana standard, skrzynia taka jak w CNH 16/16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

U mojego dealera, który ma w ofercie Case i Steyr często ma na przeglądach New Hollandy ale to już chyba po gwarancji.

 

@Gregoor Nie wiem gdzie ty oferty robiłeś że ten claas jest droższy od Nh i Case..


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Zastanów się też jak popularny w polsce jest Claas. Jaka dostępność do części i serwisów. Czy sprzedając go kiedyś sprzedasz go tak dobrze jak Case i New hollanda ? Raczej nie więc pod uwagę bym wziął Case i New holland. Zetor odpada z tego powodu że szukasz ciągnika głównego czyli musi mieć wage proporcjonalną do masy oraz komfort pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Właśnie ta popularność ta rośnie w góre cały czas. Rok temu byłem u dilera to 3/4 ciągników na placu były juz zarezerwowane. Sprzedaż jest dobra to i cena trzyma sie na poziomie, a nie że tak jak CNH musi opszczać ceny żeby zbierać klientelę. Serwis jak pisałem jest ok. przynajmniej mój, więc kolega musi rozeznać jak to jest w jego okolicy, co do częśći to się nie wypowiem bo jeszcze gwarancja, a jak narazie jedyna maszyna z tej firmy. Ma kupować ciągnik i już myśleć o jego sprzedaży, no nie gadaj jak ja kupowałem to z myślą o tym żeby pracował długo i bezawaryjnie pare lat, a jak miną te lata to najpopularniejszy może być jakiś Foton albo Fendt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

co ci powiem to ci powiem że 6 garowego do tej roboty bież bo się lepiej sprawdzi całkiem inna robota a spalanie wyjdzie to samo co do osi amortyzowanej jeśli transport to okej ale więcej elementów do obsługi jak nie transport to zbędne a co do pługa t 4 plus bo jak co to kiedyś dołożysz piątą bez problemu a polecić ci mogę NH mam ponad dwa lata 6030 i bez problemowo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Witam moze i ja cos podpowiem :) jesli to ma byc głowny ciagnik to moze by zobaczyc na wyzsza polke ciagnikow a nie tylko new holland case i zator . Ja bym doradzil Mf 5460 Dyna 4 albo MF 6465 Dyna 6.

Taka moja podpowiec na temat JD jak bedzie mial za maly osprzet to bedzie duzo palil a jezeli zapniesz konkterny dajmy na to pług to wyjdzie obciazenie i spali mniej. to powie kazdy kto jezdzi JD

Pozdfawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Co powiesz mi że MF lepszy od CASE i że MF jest z górnej półki ? hehe zabawny jesteś nie podałeś kontretnych argumentów i nic. Wiesz będę miaf Farmatracka i powiem też że górnej półki jest bo ja go posiadam. Ja bym na miejscu kolegi wziął pod uwagę Deutz fahra. Poszukał sobie zbliżony model porównał ceny i poczytał opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

pewnie ze mf jest lepszy i to duzo lepszy . Mieszkam w okolicy gdzie jest duzo case'ow i z kim bym sie nie zgadal to kazdy mowi ze jakby jechal new hollandem to skrzypi tu to piszczy tam , za duzo kolorow , to lampki na desce rozdzielczej raza w oczy to cos jeszcze. Widziales masseya serii6400?? masz tam jakies kolorowe goziczki?? dobra zostawmy grafike.Odnosnie silnikow to silnik masseya obecny sisu jest bardziej oszczedny niz ten nowy silnik montowany w new hollandzie czy case'ie. Skrzynia biegow zdecydowanie lepsza w mf -ie.

jak nie wierzysz zapraszam na jazde pokazowa do mnie na mf 6475 pojezdzisz to sie przekonasz sam . moze nie jest tak kolorowo jak w new hollandzie ale tez jest bardzo dobry komfort pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

@lanzer

Tak sie składa że w moich okolicach jest sporo użytkowników case'ów i New Hollandów i jeszcze sie nie spotkałem żeby ktoś narzekał na nie. "Światełka" pozostawię bez komentarza.

Z hydrauliką to MF przy nich wymięka

Jest lżejszy

CNH mają lepsze wyposażenie standardowe i ogólnie bardziej komfortowe


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

Znajomy też twierdził że MF lepszy i kupił 150 konnego na gwaranci wymienili skrzynie po 5 latach też włożył w skrzynie ponad 20tysięncy i co z tego za morał .

Następna sprawa mam na podwórku to jest najlepszy wszystko inne to szmelc najbardziej obiektywna opinia po prostu dziecinada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

pewnie ze mf jest lepszy i to duzo lepszy . Mieszkam w okolicy gdzie jest duzo case'ow i z kim bym sie nie zgadal to kazdy mowi ze jakby jechal new hollandem to skrzypi tu to piszczy tam , za duzo kolorow , to lampki na desce rozdzielczej raza w oczy to cos jeszcze. Widziales masseya serii6400?? masz tam jakies kolorowe goziczki?? dobra zostawmy grafike.Odnosnie silnikow to silnik masseya obecny sisu jest bardziej oszczedny niz ten nowy silnik montowany w new hollandzie czy case'ie. Skrzynia biegow zdecydowanie lepsza w mf -ie.

jak nie wierzysz zapraszam na jazde pokazowa do mnie na mf 6475 pojezdzisz to sie przekonasz sam . moze nie jest tak kolorowo jak w new hollandzie ale tez jest bardzo dobry komfort pracy

Kolego to ciesz sie ze masz własnie z silnikiem perkinsa bo te Sisu co teraz wkładaja to jedna wielka porazka miałem na testach i Valtre t153 i jak sie nie myle 213 i MF 7495 i powiem Ci ze gorzej zamulonych ciagnikow nie widziałem a spalanie to nie jednego ursusa by wywruciło ze smiechu. Moze te silniki Sisu 15 lat temu przed wprowadzeniem norm emisji spalin były oszczedne np.MF 3690 ale teraz to nie.A i poruwnaj sobie momenty obrotowe silnikow Sisu i NEF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

kolego mam Mf 6475 z silnikiem sisu i nie jest wcale jakis zmulony . Smiga na obrotach od samego dolu.Mialem na testach valtre t 121 i w zyciu bym jen nie wziol . Valtra jest strasznie zmulona . spalanie mojego masseya kreci sie 17 do 19 litrow na hektarze.

Tak apropo w zyciu bym nie chcial new hollanda to tak jakby sie fiata kupowalo. Moj znajomy co kopil niedawno nowego new hollanda to twierdzi ze wolalby dodac troche wiecej kasy i kupic jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

"Mój znajomy ma..., mojemu znajomemu..." To największe kłamstwo na tym forum.

 

"Ja mam to i to jest najlepsze" :)


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Jo kręci się z dołu ten Mf chyba na pusto. Swojego Mfa możesz porównywać do fiata spokojnie. Wiesz każdy będzie chwalił to co ma. Ja bym wziął pod uwagę jeszcze Deutz Fahra. Byłbym w 100% bardziej do niego przekonany. My akurat kupiliśmy Case bo nie było kasy na Deutz Fahra ani Fendta

Edytowano przez zetor7045xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

mf 6475 2012 rok

jesli ktos kupil new hollanda i twierdzi ze w zyciu jus by takiego bledu nie popelnil a ja go popieram . lepiej dolozyc pare groszy wiecej i kupic jakiegos jd bo mf jest troche drozszy

kolego zetor7045xD jak sie nie znasz to nie gadaj . dziwi mnie twoja wypowiedz bo nie bylo kasy .Idziesz do banku bierzesz kredyt i masz za chwile fendta na podworku , kazdy tak robi, wiadome gotowki sie w skarpetce nie trzyma

Edytowano przez lanzer25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Słuchaj jezeli wybrałeś MF-a to twoja sprawa i zycze ci zeby pracował u ciebie 100lat bez awarii. Tutaj na forum jednak kazdy ma prawo wypowiedziec swoje zdanie co wiecej sa to doswiadczenia ludzi ktorzy pracuja na danym sprzecie i w wiekszosci przepracowali nimi po kilka tys mtg. sa to wiadomosci ktorych nie dowiesz sie u dilera.Proponuje ci abys napisał czym zasłuzył sie MF ze wyrobiłeś sobie taka dobra opinię i ile mtg ma ale napisz tez dlaczego tak złym ciagnikiem jest NH wtedy wszyscy na forum bedziemy wiedzieli ze ten ciagnik trzeba omijac :D .Jestem bardzo ciekawy opini o Nh poniewaz znam człowieka ktory własnie ma juz 3-ciego z kolei NH i dlaczego on je dalej kupuje skoro sa takie złe.Swoja droga sa ciagniki (nie bede pisał marki) ktore oferuja np.duzo mniejszy komfort pracy i dzisiaj bym go nie kupił (co nie oznacza ze mam pisać o nich ze to najgorsze gówno) ale rozważam zakup takiego np. dla pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

"Mój znajomy ma..., mojemu znajomemu..." To największe kłamstwo na tym forum.

 

"Ja mam to i to jest najlepsze" :)

 

I co z tego wychodzi?? Sam masz i bronisz go z nożem w zębach :D

 

@lanzer25 pewnie że, lepiej kupić JD sam bym tak zrobił żeby było troche wiecej gotówki, co do ceny to doposaż jd dobrze to bedzie kosztować prawie tyle co fendt więc niemów że massey jest droższy ;)

 

To że CNH w waszych regionach jest dużo to nie świadczy o tym że są niezawodne tylko że cena mała, tak samo jak umnie przeważaja mtz i co niby lepsze będą od zachodnich?? Deutz Fahr hmm co w nim takiego niezwykłego, że jest lekki jak cholera to fakt :D Odrzuciłem (deutz fahr/same/lambo) już na starcie ;) dobre może ale jako 2 ciągnik do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj