Polecane posty

szpec140    1

koledzy wszystko zalezy jakiej klasy ziemie kto posiada i jak duzo godzin moze spedzac na traktorze, np (rolnicy) pracujacy zawodowo w firmach nie zwiazanych z rolnictwem chca za 3 dni zrobic wszystko bo tyle maja urlopu z tad spotyka sie 120 km na gospodarstwo 10-15h.

dla mnie to jest apsurd ja mam c360 i c360 3p i wiekszosc czasu moje traktory stoja bo za tydzien po orze za 3 dni posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Moim zdaniem to na 30 ha powinieneś brać mocną "czwórkę". Przy mocy ok 100-120 km i 4 cylindrach traktor będzie wystarczająco zwrotny i dostatecznie mocny na taki areał. Jesli powiększysz gospodarstwo do 50 ha to tez da radę.

Nie napisałeś jakie maszyny ma obsługiwać a to jest chyba najistotniejsze.

O elektronice lepiej zapomnij - używany traktor z elektroniką to proszenie się o kłopoty.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

m€j sąsiad obrabia 100 ha i ma tylko 330 i 3603p i zawsze ma czas i robotę zrobi zawsze przed wszystkimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

moim zdaniem zrobiłeś błąd że pozbyłeś się 5340 bo to świetny traktor na ten areał.. a 30 ha to można spokojnie belarusem 80 km obrobić.. do większych potrzeba też konkretnych maszyn które czapkę śliwek nie kosztują.. opowiedz może o profilu produkcji bo to też ma ogromne znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na 30ha spokojnie wystarczy 80-90KM jako główny koń.

Na myśl przychodzi mi Landini 8880 i Valmety 6300, 6200 i 6100 te ciągniki można jeszcze znaleźć w przyzwoitych pieniądzach i nie nadzwyczaj starych rocznikach.

 

http://olx.pl/oferta/valmet-6300-rok-1995-super-stan-4-cylindrowy-valtra-CID757-ID4qwvW.html#f07615e888

http://allegro.pl/landini-8880-massey-ferguson-lamborghini-i4529434538.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

stare to nie znaczy ze zajechane we wsi jest jedna 330 co ma 500 mtg od nowości choćma 40 lat to technicznie i wizualnie jak nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

a co ten jankoo89 bzdury reklamuje na tym forum na reklamy sa inne strony i to płatne a tu korzysta z reklam bezpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48

Sprawdź Pronara ;) My mamy 82A na lekko ponad 30 ha i daję rade w pługu 4x30 zagonowy, głębosza też ciągał,ciężko miał to prawda,ale dawał radę i co najważniejsze dużo nie pali,części są tanie i dostępne,a w zachodnich ciągnikach to może być różnie :wacko: Ruski sprzęt nie do zajechania :D Każdy mechanik to zrobi. :) Pozdrawiam i polecam. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

jezeli czworka turbo to tylko FENDT 310lsa super traktor silny i ekonomiczny i 100KM ZA 50tys ladny bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Sprawdź Pronara ;) My mamy 82A na lekko ponad 30 ha i daję rade w pługu 4x30 zagonowy, głębosza też ciągał,ciężko miał to prawda,ale dawał radę i co najważniejsze dużo nie pali,części są tanie i dostępne,a w zachodnich ciągnikach to może być różnie :wacko: Ruski sprzęt nie do zajechania :D Każdy mechanik to zrobi. :) Pozdrawiam i polecam. :D

Nie wiem czy widzieliście ostatnią gazetkę Pronara. Było tam ogłoszenie na całą stronę że Pronar zaprzestaje sprowadzania Belarusa bo nie spełnia żadnych norm i że to złom. Jak już ciągnik to większy na 30 ha. to sporo pola i moim zdaniem 80-100 KM to zbyt mało i to męczarnia. Ja polecam Ursusa 1634, prosty, części dostępne i nie ma co w nim się psuć. Sam mam taki z turem. I do pługa obrotowego i agregatu i talerzówki idealny, jak mu założyć koła bliźniacze to idzie jak burza na podmokłym polu. A małym ciągnikiem agregatu już nie pociągniesz, a składać siewnik za każdym nawrotem to też męczarnia, tak samo z pługiem obrotowym, na zagonowy już nie wrócę, po co te rowy na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48

Nie wiem czy widzieliście ostatnią gazetkę Pronara. Było tam ogłoszenie na całą stronę że Pronar zaprzestaje sprowadzania Belarusa bo nie spełnia żadnych norm i że to złom. Jak już ciągnik to większy na 30 ha. to sporo pola i moim zdaniem 80-100 KM to zbyt mało i to męczarnia. Ja polecam Ursusa 1634, prosty, części dostępne i nie ma co w nim się psuć. Sam mam taki z turem. I do pługa obrotowego i agregatu i talerzówki idealny, jak mu założyć koła bliźniacze to idzie jak burza na podmokłym polu. A małym ciągnikiem agregatu już nie pociągniesz, a składać siewnik za każdym nawrotem to też męczarnia, tak samo z pługiem obrotowym, na zagonowy już nie wrócę, po co te rowy na polu

155 KM ( na testach na wałku WOM wychodzi 120-130,gdzie reszta gdzie deklaruje producent ? ) na 30 ha ? A gdzie ekonomia ? Będzie palił jak czołg,bo 6 cylindrowy... Za duży jak według mnie na 30 ha Z agregatem uprawowo siewnym daje radę.

To prawda 100 KM to już w zupełności starczy,bo te 80 trochę mało,ale są większe.

Jak coś z Ursusa to 1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

1014 i co dalej? Skoro 1634 ma 25 koni mniej to 1014 ma też tylko 75 KM, czyli w tym toku myślenia 330 nie powinna wcale jeździć. Teraz 100 KM ciągnikiem agregatu talerzowego z wałem packera i siewnikiem z 350 kg zboża nie da rady, pług też 3 skibowy bo 4 na ciężkiej ziemi nie da rady. Trzeba byłoby najpierw uprawić a dopiero potem siać, 2x więcej jazdy, a więc i ropy więcej spali i czasu więcej zajmie niż za jednym przejazdem. Ja nawet wolałbym zużyć kanister więcej a się nie męczyć na polu. Kto jak woli, ale wg mnie zrobić na polu a reszte czasu spędzić z żoną i dzieciakami niż nocami robić na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Dziwią mnię wasze opinie że 80km to mało, ważne żeby miał przedni napęd przecięż 3 skibowy pług w obrocie 45cm na odkładnie pociągnie. Produkują agregaty i siewniki po 2,5m, a więc taki zestaw można kupić i traktor będzie do niego w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

WYmagania są jasne - około 80 koni i cena do 50 tysięcy. Za tę kwotę można kupić w dobrym stanie MTZ 82TS, Pronara, nawet tego 1025, Renówkę, albo starszego MF-a. Z innych ciągnków to będą repy albo straszne starocie. Nic nie napisał, czy 4x4. Na 30ha nic wielkiego nie potrzeba. Dużo zależy, jakie te "ha", która klasa ziemi, jakie uprawy, jaki profil produkcji.

Gdybym miał 30ha w 2-3 kawałkach, to może bym się pokusił o jakiegoś Ursusa 1014 albo Fortschritt-a. W dodatku bez długich dojazdów. Na mniejsze kawałki to nie ma sensu, bo wówczas potrzebny jest zwrotniejszy cągnik.

Poza tym dyskusja o ciągnikach do XX ha już jest na forum i po co wałkować dalej temat i tworzyć nowy wątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOZEEKK    0

Podoba mi sie Fendt 310lsa co myslicie o tej maszynie?

 

Mtz mnie nie interesuja. Mysle o ursusach, fendach zetorach, class

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz81    0

Mamy 15ha i mamy Case International 745XL - 72 konie. Do tego jeszcze C360 i mały rusek - do sprzedania, bo trzeba będzie dokupić coś mocniejszego jako podstawowy.

Case na tyle jest dla nas dobry, że będziemy chcieli kupić coś w granicy 100 - 110 koni. Ten 745XL od kąd go mamy (kilka długich lat) nie zepsół się ani razu, więc ja mogę polecić CASE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo9812    48

Podoba mi sie Fendt 310lsa co myslicie o tej maszynie?

 

Mtz mnie nie interesuja. Mysle o ursusach, fendach zetorach, class

To weź ursusa,albo zetora,bo jak fendt,class,albo mf padnie to już masz skarbonkę bez dna. Mój sąsiad kupił 160 KM Fergusona i skrzynia poszła i 20 tyś poszło się ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twenty_2012    400

Kolego jeśli mogę coś doradzić to powiem że znajomy od 7 lat posiada w swoim gospodarstwie 2 ciągniki Case (sprowadził używane z Niemiec) i jest z nich zadowolony. Miał jakieś drobne awarie bo wiadomo sprzęt nie jest nowy a i pracuje więc się zużywa co jest sprawą oczywistą, ale póki co nic poważnego więc nie narzeka na nie.

Modele które posiada to Case 5120 90 KM oraz Case 5150 125 KM.

Obrabia nimi 40 ha i spokojnie ma jeszcze czas na dodatkową pracę..

Asekuracyjnie ma jeszcze Ursusa C330 do pracy np w ziemniaczkach :)

 

Rozejrzałem się na allegro i w przedziale 40 - 50 tys można spokojnie takiego Case znaleźć, jeśli chcesz to zobacz pod linkami:

http://otomoto.pl/case-5120-zetor-ursus-mf-jd-5130-mx120-5140-A423771.html

http://otomoto.pl/case-ih-5150-pro-5140-5130-A422849.html

 

Pisałeś w pierwszym poście że chciał byś coś z elektroniką, więc na allegro zauważyłem też coś takiego jak w linku poniżej lecz co do eksploatacji nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ z tą marką nie miałem jeszcze do czynienia, a linka podają informacyjnie jako ciekawostka :)

http://allegro.pl/ciagniki-rolnicze-lamborghini-formula-115-i4514227915.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

kolego co chcesz wiedziec o fendt 310 lsa jak juz ci pisalem jak kupisz nie zmeczonego to bedziesz dardzo zadowolony praca tym ciagnikiem sama przyjemnosc sprzeglo ruszasz bez szarpniec wspomaganie jednym palcem hamulce brzytwy przednie kola tez hamuja w kabinie otwieraja sie przednia i tylna szyba super na lato pompa hydrauliki bardzo wydajna a biegi rewelacja zmieniasz jak w samochodzie wchodza perlekcyjnie jest to bardzo dopracowany ciagniczek a napedzany jest 4cyl turbo mwm 100km z odpalaniem zima niema problemu i jest naprawde oszczedny a mocy mu niebrakuje szukaj cos z przebiegiem do 10000tys mtg wiem ze bedzie ciezko bo te ciagniki poprostu pracuja za 50-60 tys ladny 90r kupisz poz i powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Nie wiem czy widzieliście ostatnią gazetkę Pronara. Było tam ogłoszenie na całą stronę że Pronar zaprzestaje sprowadzania Belarusa bo nie spełnia żadnych norm i że to złom....

Bajki piszesz że tak napisali. Ciągniki spełniają normy i są sprzedawane w innych krajach tylko że w PL ludzie wolą kupować nie od PRONARu tylko od innych dystrybutorów, jedyna prawda jest że skończyły się homologacje na stare silniki euro1 i 2 z tego co kojarzę. Zobacz że PRONAR nie używa najnowszych silników stosowanych w MTZtach, nie wprowadza nowych ciągników bazujących na MTZtach z silnikami lombardini.

 

Mało też chyba i wiesz o polityce. Obecnie przecież Białoruś i Rosja trzymają razem a Rosja i PL jest w konflikcie o Ukrainę.

 

Poza tym jeżeli przeglądasz ofertę PRONARU to firma się rozwija i sprzedaje różne produkty w tym ciągniki, kiedyś był tylko Pronar bazujący na ciągnikach mtz/belarus teraz mają więcej ciągników w ofercie + to co produkują sami w oparciu o zachodnie podzespoły.

 

Wracając do tematu - jeżeli używka i z zachodu - pilnować papierów do rejestracji, cła itp. Jak upatrzymy sobie konkretny model to wypytać w Wydziale Komunikacji co potrzeba bo mamy na oku konkretny sprzęt (najlepiej żeby pani w okienku nam zapisała na kartce ;) ). Niektórzy jak kupują to nie patrzą na komplet dokumentów i potem jest lipa. No i ważna rzecz to aby w pierwszym przeglądzie w PL diagnosta powpisywał poprawnie wszystkie dane do dowodu rejestracyjnego (masy przyczep i masę zestawu).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Wątpię żeby Pronara było stać na takie zabawy w politykę, jednak każdy ciągnik to spora kasa. Gazetki tej nie mam, oglądałem w agencji czekając na poprawke we wniosku o dopłaty. No i chyba nikt nie zaprzeczy że Belarus cudem techniki nie jest

 

Na stronie pronaru można sobie poczytać, strona 7 w najnowszym kwartalniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy pomocy!

Powiedzcie mi jakie powinno być ciśnienie powietrza w oponach firmy Continental przy ciągniku John Deere 6620se waga 6400km do którego podczepiony byłby pług overum 4x50 ok 1200kg

Jakie powinno być w transporcie ciśnienie i na polu proszę o pomoc ;)

Maksymalne to 2,5 bara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jest w gazetce internetowej.

Poza tym kto dziś ma kupić pronara opartego o mtz to kupuje MTZ'ta bo tańszy. Po co przepłacać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stck    0

Witam , jestem nowym użytkownikiem AgroFoto.pl i mam taką prośbę czy ktoś mógłby mi napisać , doradzić jaki ciągnik wybrać na około 30ha ? Chciałbym żeby to był ciagnik 4x4 przede wszystkim , żeby to nie był taki se rusek bo już mam Pronara 82 sa , ciągnik tak od 90 do 105 km wygodny w miarę nie awaryjny , żeby posiadał rewers jakieś tam bajery EHR , ciagnik miał by pracować z turem , 4 skibowym pługiem atlasa (vario xD ) zabiezpieczenie hydrauliczne , Prasa Sipma z569/1 farma II około 500 balotów rocznie , być w miarę oszczędnym . Co do ziemi to są różne od nieklasyfikowanych po III klasy , górek trochę jest . I co najważniejsze to planujemy z ojcem przeznaczyć na ten cel około 50 (sprzedamy pronara )do 70 tys (weźmiemy ponad 20 tyś dopłat i 5 byków sprzedamy w lutym ) . Fajnie by było jakby odrazu z turem 3 sekyjnym samopoziomowanym kupić i to na joysticku . Prosił bym o rady ale mądre i zeby nie dać 8 tyś za pompę hydrauliczną jak pier*olnie jak w przypadku John Deera .

Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

Stoje przed identycznym wyborem jak Ty i planuje celowac w ciagnik marki JD , MF lub DF, tez tak 100-120 koni, wiec podlacze sie pod pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj