Polecane posty

mister    54

Jacek 80 koni nie spali ci nie wiadomo ile... 11 litrów w orce na hektar to czy tak dużo ? a spalanie i tak będzie porównywalne. Zetor i ursus to smoki?=> MIT zobacz na forum tematy o spalaniu. W lekkich pracach np. ładowacz to Zetor weźmie więcej ale w pługu czy agregacie spalanie będzie podobne. Ba dopasowując idealnie maszyne do mocy możesz osiągnąć spalanie niższe niż w zachodnich ciągnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

O tym że smoki to po części prawda, głównym minusem jest to że dla nich to nie ma różnicy czy to lekka czy cieżka praca, swoje musi spalić. Mi ursus 914 w prasie pali 9-10 l. Co do tego że jak maszynę dopasujesz to mniejsze spalanie niz zachodnich, to nie prawda. Mam Ursusa 914 (to samo co zetor 8045) i kupiłem teraz mfa 3085 ( 6 cyl, 100 KM) i w tym samym pługu mf robiąc znacznie więcej bo prędkość koło 10 km/h to dodatkowo mniej spali. Nie ma co porównywać spalaniem polskich do zachodnich bo polskie zostaja w tyle. Za tą kase to od razu Ci mówię, mfy sobie odpuść , bynajmniej serię 3XXX. NA allegro moze i są, ale jak byś pojechał i to zobaczył to byś sie przeraził, bo zdjecia nie oddaja efektu. Wiem po sobie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Bartku ja wypowiadałem się o zetorach 6245 i 7711 tak więc prosze cię nie mów że to nie prawda bo chyba nie za bardzo się w tym temacie orientujesz...Bo tak się składa że tłuke już tymi ciągnikami od 2003r i uwierz mi wiem co mówie.

Edytowano przez mister

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ciągnik moge kupić za 25 góra 30tyś zł.

Za tyle pieniędzy możesz nabyc Deutz'a DX85 lub Dx80

Jak trafisz na zadbany model to przy takim areale jaki posiadasz wystarczy Ci go na długie lata bo są to trwałe i proste w budowie maszyny :)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Bartku ja wypowiadałem się o zetorach 6245 i 7711 tak więc prosze cię nie mów że to nie prawda bo chyba nie za bardzo się w tym temacie orientujesz...Bo tak się składa że tłuke już tymi ciągnikami od 2003r i uwierz mi wiem co mówie.

Jak na taką moc to i tak spalanie jest zbyt duże. Też sądziłem, że Ursus dużo nie pali, dopóki nie spróbowałem zachodnich. Jeździłem też zetorami, konkretniej 7211 i wiem że lubi sobie łyknąć. Każdy ma swoje zdanie i nie będę Cię przekonywał, kogo stać na paliwo w tych czasach to niech jeździ czym chce.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Jaką moc powinien mieć ciągnik na 30 hektarowe gospodarstwo?

Wydaje mi się, że 60-70KM wystarczy w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam, stoje przed podjeciem decyzji ws. kupna ciagnika i nie wiem jaki to ma byc, brat i rodzice chca Zetora ja jednak kupiłbym jakiegos zachodniego do 5 lat, Co o tym sadzicie? Mam rowniez do dyspozycji 130tys i ciagnik nie moze byc starszy niz 5 lat. Ja chciałbym jakiegoś John Deer'a starszego a fajnie wyposazonego a jak wiadomo za 130tys w nowej proxie szału nie bedzie....


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Za 130tys to do powera i plusa nie startuj... Zwykła z wieloma dodatkami to jeszcze będzie jako tako. Ale nie wiadomo jakiego JD kupisz żebyś potem na części wyrobił. A z drugiej strony w nowym masz gwarancje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wiadomo, nie wiadomo, na zetorze taka gwarancja jest to jak sie cos zapsuje to powiedza ze z mojej winy. Jako tako to mnie jakos nie przekonuje, za 130tys to mam uzywke Johna z dosc takim bajerem


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTO0808    1

Polecam Fortschritt-niezawodna maszyna z komfortową, cichą i dużą kabiną. 105-120 KM, cena za dość dobry egzemplarz to ok 20-25 tysięcy zł. Dodam jeszcze, że sprzedajemy Fortschritt-a ZT323A z rocznika 1990 prawdopodobnie jedyna sztuka z tak małym przebiegiem! Mianowicie 400 motogodzin. Idealny stan, opony >95% bierznika, wszystko sprawne i działa elegancko. Świetnie się prowadzi i jak mało który nadaje się do transportu. CENA: 34 tysiące zł. do uzgodnienia. Może się wydawać dużo, ale nie zapominajcie, iż jest to prawie nowy traktor. Gdyby ktoś był zainteresowany, zapraszam: nr tel. 606968821.

a co by moglo byc za 50 tys z zachodnich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Wiadomo, nie wiadomo, na zetorze taka gwarancja jest to jak sie cos zapsuje to powiedza ze z mojej winy. Jako tako to mnie jakos nie przekonuje, za 130tys to mam uzywke Johna z dosc takim bajerem

wiadomo, niewiadomo jak kupisz 5 letnigo jona to myślisz ze bedzie miaj 1000 mh. bedzie zciuchany i może ci coś ci sie popsuć i wtedy bedzie płacz


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktkrzysiek    0

Witajcie!

 

Jestem nowym użytkownikiem, mam do obrobienia 24ha i zastanawiam się nad kupnem ciągnika, górna granica 30tyś zł, ale nie ukrywam ze najbardziej interesowały by mnie ciągniki w granicach 15-20tyś. Niestety nie znam się na tym temacie zupełnie, dlatego proszę użytkowników o pomoc.

Nie mam na uwadze żadnych konkretnych marek aczkolwiek zastanawiam się konkretnie nad Zetorami albo Ursusami bo zachodnie marki są chyba znacznie droższe a Belarusy jakoś mnie nie przekonują (ale możliwe ze to z braku wiedzy). Wydaje mi się ze do Ursusów jest dosyć łatwo z częściami z racji tego ze to rodzima produkcja na Zetorach tez się za bardzo nie znam i nie widzialem jaki model by mi pasował i na co zwrócić uwagę.

 

Jestem po wstępnym allegrowaniu ;) na początku zastanawiałem się nad ursusami typu C-330 albo C-360 ale chyba to są za małe maszyny jak na taki areał (ilo skibowy pług jest w stanie pociągnąć taki ursus C-360?) dlatego moje poszukiwania ewoluowały i zacząłem się zastanawiać nad Ursusem 1201 z poniższej aukcji

 

http://allegro.pl/zadbany-ciagnik-ursus-1201-i1684218154.html co o tym myślicie? w dalszej kolejności zastanawiałem się czy warto może dopłacić do do ciągnika Ursus 1224? z racji tego ze ma napę 4WD?

 

Reasumując!!

- Zastanawiam się jaki ciągnik był by odpowiedni dla 24 Ha w granicach 15-30tyś

- Czy warto inwestowac w ciągnik 4WD czy starczy 2WD?

- Jakie są opinie o ciągnikach Ursus 1224 i 1201? Jaki jest komfort pracy, ogólnie i w porównaniu co c360, c330 Co sądzicie o wspomaganiu kierownicy w tych traktorach przydatna sprawa czy raczej tym się nie kierować?

- Co myślicie o ciągniku z aukcji ?

- Jakie maszyny potrzeba do takiego traktora dokupić i ile orientacyjnie by kosztowały? ( Pług, Gelbogryzarke, talerzówkę? siewnik?? ) Jestem zainteresowany sianiem zboża :)

 

Pozdrawiam i proszę o mądre odpowiedzi i o uszanowanie mojej niewiedzy :P

Edytowano przez ktkrzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Po pierwsze na twoim miejscu nie interesował bym się ciągnikiem bez przedniego napędu. Ciągnik mający niby 120km bez przodu to dla mnie kpina jest on i tak nie wykorzysta mocy. Ja mam zetora 7245h z przodem 67km obrabiam nim 40ha a w zeszłym roku prawie 80ha nim zrobiłem. Ale takie maszyny są drogie. Osobiście polecałbym ci coś takiego http://otomoto.pl/fiat-880-dt-A64558.html. Remonty takich maszyn są na pewno droższe niż ursusa czy zetora. Ale z tego co się okrętowałem to fiat nie jest taki drogi. a ten mając 88km będzie lepiej chodził jak ta 120 polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

ciagnik tylko z napedem:) naped to wielki plus i zawsze sie przydaje...:)

proponuje mtz 82 deutz fahra jakiegos tylko nie wiem czy za te pieniedze bd z napedem..:) no i moze cos z same B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ojciec opowiadał mi jak kiedyś 120stka bez przodu nie mogła ruszyć z dwoma przyczepami buraków na polu. Podczepili wiec naszego zetora i kierowca ze 120 nawet biegu nie zdążył wbić. Jak weźmiesz ciągnik bez napędu to mówię ci pożałujesz. A i jeszcze kwestia tego czy chcesz się rozwijać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Proponuję Ursus 912,914,4512,

a Zetor to 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Osobiście wolał bym od tych ursusów zetora 7711 które na pewno mają większy komfort niż te ursusy. W 30 tys. spokojnie jakiegoś da się znaleźć np.

http://otomoto.pl/zetor-7711-A71319.html

http://moto.allegro....1680056814.html

http://otomoto.pl/ze...320-A46431.html

 

A jak nie 7711 to 7211 np.

http://moto.allegro....1676811999.html

http://moto.allegro....1675219577.html

http://moto.allegro....1673382780.html

 

W takim przedziale kasy można znaleźć fajnego MTZ

http://moto.allegro.pl/mtz-82-i1664078477.html

http://moto.allegro....1667920880.html ten nawet z ładowaczem

http://moto.allegro....1668959501.html

 

Zawsze jeszcze można coś utargować z ceny :)

pozdro ;)

Edytowano przez manik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrUrSuS912    0

Słuchaj ja osobiście posiadam 22ha i Ursusa 912 , c360 i c360+tur . I powiem Ci tak : Jeżeli chcesz kupic ciągnik na taki areał w pole nie zastanawiaj się tylko bierz z przednim napędem my wzieliśmy 912 i żałujemy trochę , więc rzdze ci weź Ursusa 914 . JEdnak według mnie jeden ciągnik na taki areał Ci nie wystarczy przydałby ci się jakaś c 360 jeszcze jako ciągnik pomocniczy do lżejszych prac . Z osprzętem to bardzo ci radzę weź pług obrotowy a nie zwykły . My 912 ciągneliśmy zwykłe 4 skiby , praca takim zestawem nieszła szybko , więc zainwestowaliśmy w pług marki KUHN 3-skibowy obrotowy , praca idzie o wiele szybciej i mimo tego że sporo na niego wydaliśmy to nie żałujemy . Co do siewnika czy agregatu , proponuje Ci tak że abyś kupił zestaw uprawo-siewny ponieważ możesz zrobić dwie prace za jednym przejechaniem co wiązę się z mniejszymi kosztami paliwa i czasu.

 

Coś ode mnie jeszcze . Piszesz że interesuje cię sianie zboża , ja ci poradze że na taki areał to bym się przeżucił na opasy . Miał byś łaki no i kuku czy tam jakieś zielone i takie plony spokojnie byś obrobił jakimiś dwoma c360 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

MRURSU dobrze gada na twoich 24 ha kokosów nie bedziesz miał. :rolleyes: Ale też nie muwie ze z bydła bedziesz miał :rolleyes: . c 360 pociągnie max 3 skiby. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Co do ciągnika to kup albo mtz-a 82 ze względu na dostępność i cenę części, komfort na pewno większy niż c-360 no i 4x4 B) A może jak byś chciał zachodni to polecam fiata ,części dostępne ,nawet tanie jak na zachodni ,mocny podnośnik ,ciszej w kabinie jak w mtz-cie ,4x4 .

 

 

http://otomoto.pl/fiat-880-88km-A64975.html

 

http://otomoto.pl/fiat-880-dt-A64558.html




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj