Polecane posty

wiesaw    3

Właśnie tak to wygląda, jak radzi @John, sam też trzy lata temu szukałem mocniejszego ciagnika z racji zamieszkiwania na terenie Skierbieszowskiego Parku Krajobrazowego :D,

i miał być to ( po przestudiowaniu wielu wypowiedzi użytkowników ) tylko zachodni używany. Po iluś tam oglądnięciach wybór padł na starego dutza dx110, który nie zawiodł juz przez 3 lata użytkowania. Może tylko go wymienię na mocniejszy, bo 102 konie to u nas czasami nie za dużo. Marka moze być różna, liczy się jak własciciel go eksploatował, a nawet nacja - po francuzach są w większości wyeksploatowane, chociaż moj jest z Francji ale z pod Niemieckiej granicy.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komet88    0

tak tak masz racie ja nie kończę swoich poszukiwań na allegro o nie jeżdżę oglądam porostu chciałem małych wskazówek w jakim kierunku popatrzeć najlepiej też mi powiedzcie na co zwracać uwagę przy oględzinach takiego XX traktorka już obejrzałem ponad 10 i jednym słowem jestem zniesmaczony ale jak nadmieniłeś za takie pieniążki wiadomo. nie szukam zbyt drogiego traktora ponieważ gospodarstwo w przyszłości będzie tylko dla mnie dodatkowym źródłem pieniędzy przestawię produkcje na zboże (mniej czasochłonne) i po prostu szukam dobrego i nie zawodnego pojazdu! jestem za 4cyl. lub 6cyl perkinsa też bym wolał kupić od rolnika który ma ten traktor i wiadomo dbał o niego bo do ściąganych wiadomo różne cyrki czytałem na forum... dobieram możliwości i w miarę możliwości rozglądam się po okolicy kto ma taki model i pytam go jak mu się sprawuje mam znajomych mają 914 i nie narzekają cenią sobie go ale też nie jestem specjalnie zanim (komfort pracy no chyba że delux) no niestety tato się uparł ale walczę z tym liczyłem na jakiegoś mf z serii 30XX mianowicie 3070 czy ..80 ale doczytałem o nich że ta skrzynia siada, no wiadomo że jak taki pan XX naleje do niej hipolu to padnie proste ale też słyszałem że ten problem nie występuje w rocznikach 90< czyli jak bym trafił na taki 93r nawet jeśli trzeba będzie dołożyć trochę kaski to czy warto??? chodzi mi porostu o coś czym pojadę i w pracy nie padnie mi pozdr. czekam na wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zamian za tego MF 30xx szukaj Fendt'a 30x oba mają skrzynie 40, MF trochę więcej przełożeń, W przypadku Fendt'a możesz trafić również z EHR... Fent trochę starsza konstrukcyjnie maszyna, ale pewniejsza, o ile jego stan nie wskazuje inaczej. Po ilościach zgłaszanych tu na forum problemów z wymienionymi wcześniej traktorami, można powiedzieć, że seria 30xx jest awaryjna. To są pierwsze MF'y z tak rozbudowaną elektroniką i tak zaawansowaną skrzynią biegów - niestety efekt wieku dziecięcego widać jak na dłoni. Non stop ktoś zgłasza jakiś problem z tymi 2 układami, co nie wróży dobrze. Były głosy o manipulacjach w elektronice by "uciszyć" kontrolki błędów. Traktory z takimi problemami spokojnie można nazwać awaryjnymi ponad miarę i nie zmienią tego przypadki kilku zadowolonych użytkowników.

 

Też nie tak dawno szukałem traktora i po oględzinach kilkunastu sztuk, przyjąłem, że większość rolników raczej nie dba o solidny serwis, dlatego skreśliłem modele traktorów z problemami występującymi z powodów taniej eksploatacji. A tak jest w przypadku tej serii MF.

 

Z tego co się naoglądałem i nasłuchałem spośród wszelkiej maści użytkowników i handlarzy najlepiej sprawuje się seria 31xx MF'a. I jeśli tak bardzo chcesz MF z tego okresu produkcji szukaj właśnie spośród tych modeli.

 

Jednym słowem, do MF'a serii 30xx nie warto dopłacać, mimo że ładnie wygląda i jak na swoje czasy posiadał bardzo rozbudowaną skrzynię, która jest super do czasu aż się posypie.

Moim zdaniem warto dopłacić do Fendt'a, Renówki, zadbanego 914 itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komet88    0

ok ustosunkuje się do twojej rady a teraz powiedz na co zwracać uwagę na oglądaniu takiego traktora???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądać to się można na dziewczyny. Traktorem trzeba się przejechać, posłuchać jak pracuje zimny, jak szybko łapie temperaturę, sprawdzić przodek, blokady, jak biegi wskakują, luzy na tuz, wycieki, oczka oleju w chłodnicy, datę produkcji opon, warto mieć miernik ciśnienia oleju by sprawdzić kondycję pompy, hamulce, wygląd oleju na bagnecie... wymieniać można w nieskończoność. Ogólnie przyczepił bym się do wszystkiego co tylko można, często daje to obraz jak traktuje sprzęt obecny właściciel, u rolnika rzuć okiem na gospodarkę i stan pozostałych maszyn - jak są zniszczone, to traktor jest w takim samym stanie, tylko przygotowany na twój przyjazd. U handlarza raczej usłyszysz tylko same zalety maszyny, wady musisz sam skrupulatnie wyszukać.

 

Ogólnie kupno używanej maszyny to przejeb...a sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Jak masz jednego zetora to bierz drugiego, a tura załóż na 7340 bo na głównym jest uciążliwy w niektórych pracach. Wiem z doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komet88    0

3080

niestety u mnie w okolicy nie cieszy się popularnością wśród posiadaczy ale co będę na ten temat się rozpisywał na forum jest all ;p mam na oku zadbana 914 finn o idealnej kondycji silnika oraz podzespołów jak dotychczas jeden z najlepszych jaki widziałem xD ale czas pokaże ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenovo    0
Napisano (edytowany)

Szukam ciągnika głównego na 32ha, klasa IIIb-VI, raczej ciężka ziemia. Ciągnik nowy, moc 80-100km i musi się zamykać w tych widełkach, bo idzie na 'młodego rolnika'. Budżet ok 180tyś brutto. W niedługim czasie będzie tur, ale to zupełnie inny fundusz. Musi mieć przedni tuz, ehr, klima, dobre oświetlenie (lubię pracować w nocy), fotel wygodniejszy od pronara82A i się tak nie psujący jak on oraz lżej chodzące biegi :rolleyes:

 

Maszyny do niego to pług rabe 3x45, uprawka uni ares XL z packerem (1200kg), uprawowo siewny będzie kupiony jakiś lekki, lub własna konstrukcja + poznaniak z 2008r, w zależności od jego wagi może rozsiewacz amazon 1500kg z nadstawką i opryskiwacz zawieszany 800L.

 

Myślałem nad JD 100M, deutz agrofarm420 lub NH T5050. Jakieś rady?

 

 

Edit 28.02 Wybór zapadał, jednak 6230 comfort.

Edytowano przez lenovo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam. Posiadam gospodarstwo rolne 25 ha ziemie mam 4,,5,6 klasa i tereny trochę górzyste. Mam dylemat co wybrać czwórkę czy szóstkę ciągnik ma mieć 105km dysponuję kwotą 36 tyś. Jaki najlepiej typ marki Ursus lub Zetor zagraniczne marki nie wchodzą w rachubę. I który ciągnik będzie ekonomiczniejszy (mam na myśli spalanie ropy).

Z góry bardzo Ci dziękuję za info :). Pozdrawiam.

 

to prawda że jd to pijaki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciągnika głównego na 32ha, klasa IIIb-VI, raczej ciężka ziemia. Ciągnik nowy, moc 80-100km i musi się zamykać w tych widełkach, bo idzie na 'młodego rolnika'. Budżet ok 180tyś brutto. W niedługim czasie będzie tur, ale to zupełnie inny fundusz. Musi mieć przedni tuz, ehr, klima, dobre oświetlenie (lubię pracować w nocy), fotel wygodniejszy od pronara82A i się tak nie psujący jak on oraz lżej chodzące biegi :rolleyes:

 

Maszyny do niego to pług rabe 3x45, uprawka uni ares XL z packerem (1200kg), uprawowo siewny będzie kupiony jakiś lekki, lub własna konstrukcja + poznaniak z 2008r, w zależności od jego wagi może rozsiewacz amazon 1500kg z nadstawką i opryskiwacz zawieszany 800L.

 

Myślałem nad JD 100M, deutz agrofarm420 lub NH T5050. Jakieś rady?

 

 

Edit 28.02 Wybór zapadał, jednak 6230 comfort.

Dlaczego nie wybrałeś JD M to wiadomo :P dlaczego nie wybrałeś R??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok133    2

Nie kupujcie uzywanego ciagnika bo to sie nie oplaca.Najlepiej kupic nowy ciagnik ktory sie nie bedzie psol a takim jest JD 5080M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanJD    0

pomyśl o ciągnikach:

1 same antares 100

2 masseg ferguson 698

3 Fendt 309 LSA

4 CASE 1056 XL

 

moim zdaniem ursusy są troszeczkę przestarzale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pankarolek    0

Podobno Ursus 1014 to ciekawy ciągnik

Edytowano przez Pankarolek

Jestem Karol posiadam nieduże gospodarstwo niedaleko Piątku interesuje sie rolnictwem i wszytkim co z nim związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

MF 3080 lub 3085 ze skrzynią dynashift. Silnik perkinsa. Bardzo ekonomiczna jednostka z dużą mocą 105. Komfortowy i nowoczesny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile chcesz wyłożyć kasy

Jeśli niewiele to tak jak koledzy mówia Ursus ja bym polecał 1014

Przy używanej maszynie lepiej kupić krajową bo masz pewność że nie będzie problemu z częściami, łatwo znajdziesz do niego mechanika i jednak trzeba przyznać że te Ursusy były bardzo dobre

 

Oczywiscie nie mówię że nowe są złe myślę nawet ze Ursus ostatnio zrobił dużu krok do przodu

W tej mocy 110 KM to będziesz miał 8024 ( świetny silnik Perkins ) tylko ze nówka kosztuje około 150 tys z 10 urwiesz ale to nadal dosć dużo w porównaniu z używanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

weź case 956 xl 115 km więc sobie poradzi lepsze wyposażeni niż w ursusie i cena w miare http://otomoto.pl/case-956-xl-A49958.html

 

 

 

Zgadzam sie z tobakolega z klasy ma takiego juz 3 lata uzywanego rocznika nie pamietam i mowi ze chodzi porzadnie bez wiekszych usterek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
255    95

Jaką moc powinien mieć ciągnik na 30 hektarowe gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrup    0

Witam...

Potrzebuję porady..

Przejąłem gospodarstwo od ojca i chcę zakupić ciągnik na prow 60-75KM - myślę że tyle wystarczy.

obecnie dobrałem trochę dzierżawy i mam ok 20ha średnio 4-5 klasy ogólne gosp, taka mieszanka wszystkiego po trochu.

Obecnie mam c 330- 29 lat i ŻUBRONIA 2048 z 2005 roku.

Mam do wydania na ciągnik ok 80-90 tys netto bo planuję jeszcze zakup siewnika, tura i paru innych drobnych sprzętów.

Zastanawiam się nad John deere 5065E lub 5075E, z polskim turem i przednim tuzem do pługa.

Co o tym myślicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mam kilka uwag.

po 1 to po co ci do takiego ciągnika pług na przód?? nie lepiej orać normalnie

po 2 czy ten ciągnik ma być nowy czy używany??

po 3 czy kwota wyznaczona przez ciebie jest do nadciagnięcia czy już więcej nie możesz wydać

po 4 czy w tej cenie chcesz kupić wszystko włącznie z osprzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj