Polecane posty

MgrLukash    154

Aha, poprostu DF o mocy 82 KM będzie ci ograniczał możliwości zakupu sprzęu ja też tak miałem wydawało się że Dx4.50 wystarczy a tu po roku zrodził się pomysł żeby nabyc dobrą prasę rolującą z rotorem i nożami...

A do takiej trzeba ok. 100KM ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a są jakieś df 4cylindrowe o mocy 100hp czy coś kolo tego??

a może inaczej ile taki DF 6cylindrowy pali i jak to w porównaniu z 4 cylindrowym JD wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja tam mam JD i polecam JD, mój 6100 pali od 6 do 7l na mth, pług 3x50, gruber 2.2m z wałkami, agregat uprawowo siewny aktywny 2.5m. Jak narazie 100mtg u mnie zrobił i nic, sprowadzony z Angli ;) Ciągnik dobry nie narzekam, mógłby mieć troszkę więcej mocy, ale cóż daje sobie radę spokojnioe w tych maszynach więc nie jest źle ;) Ja bym kupił 6400 lub 6600, nie ma co się bać elektroniki bo nie ma jej tam aż tak dużo. Komfort bardzo dobry, DF są droższe, bo wychodziły od 98 roku jeśli sie nie myle, ale ja i tak bym wziął JD, duży plus to rama :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

a są jakieś df 4cylindrowe o mocy 100hp czy coś kolo tego??

a może inaczej ile taki DF 6cylindrowy pali i jak to w porównaniu z 4 cylindrowym JD wychodzi

 

Jest kilka 4 ok.100KM

Agrotron 105 - 105KM

Agrotron 100 -99KM

Agroplus 95 - 95KM

Agrostar 4.78 - 100KM

Agrostar 4.71 - 95KM


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego elektroniki się nie boje wręcz przeciwnie:) jd 6600 to juz jest 6 i w przypadku JD to jest różnica w spalaniu miedzy 4 a 6. Zaraz obejze te DF jak to wyglądaja te modele:) dziekuje MGRLukash

 

dzisiaj znalazłem na allegro ładne Case MX100c wiecie coś o nich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaelo90    0

witam.jestem posiadaczem jd 6300 i zlego slowa nie moge o nim powiedziec a to ze duzo pali to mit.posiadamy go od 3 lat i troche mth juz nim zrobilismy ponad 1,5 tys.jak narazie zadnych awarii nie bylo,no ewentualnie spalony bezpiecznik, i czyszczenie smoka ssacego paliwo w baku.ale to zaraz po jego zakupie.w tym roku przy siewie z agregatem uprawowo siewnym (brona aktywna 3m i poznaniak) w lzejszej ziemi wyszlo mi cos okolo 7 litrow na hektar,przy orce to okolo 12 litrow na hektar (na 70 litrach bylo zaorane jakies 5 ha w tym 2 borowiny.oczywiscie jeszcze przejazdy trzeba odliczyc wiec cos kolo tego wychodzi) wiec obalam mit o spalaniu,jak sie nie ma odpowiedniego sprzetu to wiadomo ze bedzie wiecej palil. a jesli chodzi o podzespoly to konkret.silnik i skrzynia sa super (power quad).komfort samochodu osobowego opel astra 1 jesli chodzi o wyciszenie.u mnie tylko klimy brak niestety.a jesli chodzi o podnosnik to ten udzwig co ma to spokojnie wystarcza.co mu sie podczepi to podniesie wiec wiecej nie trzeba.bo wydaje mi sie ze ciagnik 90KM o udzwigu 6 ton to nie ma sensu bo siewnika z agregatem 4m i tak nie podczepi.

ps. w dowodzie rejestacyjnym mam napisane ze wazzy 5320kg z 500kg obciaznikow a nie 4tony.a uciag to 32500kg. to tyle polecam ciagniki z tej serii bo maja wszystko co trzeba, bez zbednej elektorniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek1709    0

Farmer to dziadostwo,skladak silnik John Deere a reszta jakaś wloska,znajomy ma i porażka.Linke od gazu już 5 razy wymieniał bo sie zgrzewa chyba jest za blisko kolektora wydechowego.Poza tym duzo pali jak na swoja moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek255    24

A co myślicie o nowym ciągniku Farmtrac 690 DT ?? po mam zamiar wziąć na dofinansowanie a u mnie to duży kredyt nie wchodzi w grę i jaki jeszcze ciągnik polecacie?? ciągnik wchodzi do granicy 150 tys netto.


Moje Maszynki
Pronar 82sa
Mf 255
Zapraszam na mój profil na www.youtube.pl/rysiek112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FFTH    0

do: ferdek255

Miało być o ciągnikach a nie o wynalazkach.

Jak chcesz wydać 150 tyś, to proszę zainwestuj te pieniądze, a nie chcesz kupić jakieś dziwactwo, które za 10 lat nikt nie kupi od Ciebie.

 

Za dziesięć lat będziesz chciał sprzedać ciągnik, którego teraz kupujesz.

Warto się zastanowić co kupić, aby później nie mieć problemów ze sprzedażą lub aby nie oddać sprzetu za darmo.

 

Nie kupuj dziadostwa, postaw na coś zachodniego, ale koniecznie ze sprzęgłem mokrym i półbiegami - bez takich rzeczy już się

nie da pracować w dzisiejszych czasach.

Nawet niektóre zachodnie sprzęty nadal mają w standardzie suche sprzęgło.

 

Bez obrazy, ale 30 ha to ani mało ani dużo.

80 czy nawet 90 koni to za mało, aby zaczepić agregat uprawowo-siewny aktywny ( no chyba, że masz słabe ziemie i bierny Ci starczy ).

Najlepszy jest ciągnik 6 cyl. bo jest on rozwojowy w sensie jak Ci dojdzie 30 dzierżawy to masz już konia.

 

Dobre 4 cyl też da radę na 30 ha, ale musisz wiedzieć, ze nie jest to ciągnik zbudowany po to by ciągać pług cięższy jak 1200 kg

( czyli lekki pług ).

 

Powiem tak, 8 lat temu kupiliśmy traktor 4 cyl. pług do tego, który ważył 1000 kg i agregat uprawowo siewny bierny i to na wózku ( więc

do nawracania kupę miejsca potrzeba ).

Hektarów nie ubywa tylko przybywa.

Agregat bierny do bani.

Siewnik polski sprzedaliśmy po roku. Kupiliśmy używany Amazone D7 ( 100 razy lepszy od tego polskiego dziadostwa ).

jakoś się sieje, ale to nie to co być powinno z uwagi na agregat.

 

W tym roku kupiliśmy ciągnik, ale już w końcu 6 cyl. Różnica taka, ze nie wiem co. Szóstka to szóstka.

Co podczepisz to idzie. teraz już można zbierać kasę na aktywny agregat, no i na lepszy pług.

 

Chodzi mi o to, że 8 lat temu też myśleliśmy, że po co nam taki duży ciągnik 6 cyl. Przecież ha tylko było 30 i w ogóle.

jak byśmy w tedy kupili 6 cyl to przez następne 10 nie sprzedawalibyśmy go, bo nie był by za mały teraz.

 

 

Ludzie będą się pozbywali ziemi z uwagi na likwidację krusu - więc ziemi będzie przybywało i przybywało.

 

 

Wiem, mętlik w głowie, ale jak teraz pomyślisz to mniej problemów będziesz miał w przyszłości.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor9585    0

witam jaki ciągnik wybrać na 26ha ziemi ornej 3 ha łąki, miałby by to główny ciągnik w gospodarstwie, chodzi mi o zetora lub ursusa ale co wybrać 4 cylindry czy 6, ursus 914,1014 czy 1224, zetor 8145 lub 12145, dysponuje maxymalnie 35 tysięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WACO23    0

6 cylindrów to chyba niema potrzeby.Ciągnik 4 cylindry z turbo lub bez powinno wystarczyć to już zależy od różnych czynników ...ziemia ukształtowanie tereny sprzęt itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. W przyszłym roku planuje zakup nowego ciagnika w przedziale 100-110KM z ładowaczem. Na ten cel miałbym do przeznaczenia max 250tys. Byłby to ciągnik główny w gospodarstwie, pracował by na początku na areale 20ha, ale stopniowo powiększał bym wielkośc gospodarstwa. Współpracował by z pługiem obracalnym, agregatem uprawowo-siewnym, prasą rolującą, rębakiem i byc może z kosiarką bijakową wysięgnikową a w zime z pługiem śnieznym. Oprócz pracy w godpodarstwie świadczył bym nim usługi. Ciągniki jakie biorę pod uwage to JD 5R i 5M, nowy URSUS 8034 i Pronar P5. Jestem równiez otwarty na wasze propozycje.Wiem ze te ciagniki które podałem to zupełnie różne klasy jakościowe i zajmujące zupełnie różne pozycje na rynku, ale akurat te marki i modele przypadły mi do gustu. Z chęcią chciałbym sie dowiedziec równiez w co warto jest doposażyc ciągnik z opcji (chodzi mi głównie o JD ponieważ tam jest najdłuższa lista). Również chciałbym poznac waszą opinie na temat skrzyni automatycznej w JD 5R jak się sprawuje i czy warto za nia dopłacac. Oczywiście klimatyzacja, fotel pneumatyczny, radio i EHR to podstawa i jestem tego świadom. Dodam że jeszcze nie rozmawiałem z żadnym dilerem i najpier chciałbym usłyszec opinnie użytkowników bądź osób które mają stycznośc i wasze rady. Pozdrawiam Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Okazało się że nie mam szans na PROW więc zapytam was o poradę co byście polecili na ok 40ha. będę dysponował ok 120tyś zł. ziemie różne od 2 do 5 klasy, ciężkie(8ha) średnie (ok 25ha) lekkie(7ha). Nie prowadzę hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a co lepiej kupic na 36ha Fendta 415 vario czy JD 6330 Premium dodam ze ciagnik ma pracowac przy warzywach i ziemniakach...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Okazało się że nie mam szans na PROW więc zapytam was o poradę co byście polecili na ok 40ha. będę dysponował ok 120tyś zł. ziemie różne od 2 do 5 klasy, ciężkie(8ha) średnie (ok 25ha) lekkie(7ha). Nie prowadzę hodowli.

 

Hmm... ale chodzi o ciągnik główny czy pomocniczy?

 

Jeśli główny to coś ok 90-125KM np:

http://moto.allegro.pl/valtra-6250-4-i1370561410.html

http://moto.allegro.pl/fendt-512-99r-i1351985384.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Byłby to główny ciągnik w gospodarstwie robił by przy orce,uprawie,transporcie i prasowaniu.Cena do 45tyś.Najbardziej interesują mnie JD i Case,jeszcze fajne są MF tylko trochę boję się skrzyni.

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

myślę że jakiegoś JD 6100 , 6200, 6300, 6400 znajdziesz mf nie bierz(miałem 3125) 9 lat i nie polecam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Jd za 6x00 45 tys? Nie wiem gdzie takie są w dobrym stanie. Ja mam MF 3085(105) i polecam. Awarii nie było, duży komfort. Znajomy też ma MF i nie skarży się. Oczywiście trzeba poszukać w dobrym stanie bo popsute skrzynie to winy użytkowników a nie fabryki. A może Zetor 9540. Komfort w miarę dobry ale za to prosty konstrukcyjnie i naprawa też nie trudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

MF robił słabe skrzynie , u nas ok 2000 roku był szał na te ciągniki, było ich kilka na wsi, wszystkie były przyprowadzane w super stanie, mój miał 7 lat i tylko 4000mth i co, po 4 latach zaczęły się problemy z pompą, rozdzielaczami, hamulcami itp, a oleje, filtry, wszystko firmowe i na bieżąco wymieniane;/ i wszyscy się pozbyli MF u nas;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

7 lat i tylko 4000 godzin :lol: kolego wierzysz w takie bajki??? I pewnie połowy opon nie było??? Ojciec kupował Lambo od rolnika i miał 1900 godzin i opony tylko co draśnięte i faktycznie na tyle wyglądał. Co później ustaliłem był z 5000 cofany na 1900 :P uważasz że te MFy ściągane mają poniżej 10 tys godzin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

kolego 10 lat temu nie robiono jeszcze tyle przekrętów co teraz... ten MF był na prawdę igła, u mnie też zrobiłem nim przez 9 lat 2000tyh i jak go gościu ode mnie kupował to był stanem zachwycony...nie każdy trafia na przekręcony pojazd, tak samo z autami z zachodu, wiesz gdzie , jak i skąd kupić to się nie natniesz, ale co tam ty od razu musisz swoje filozofie bo ty się naciąłeś to każdy musi...żal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj