Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hubert8245    24

@Banitasnk za małe pieniądze to farmtrac byłby najlepszy ze stawki, no pod tą małą cenę to można by i zetora gołego podciągnąć, też dobra maszyna lecz na pusto troszkę za dużo pali ale tak to jest wszystko ok. Farmtrac lepiej wyposażony jest za tą samą cenę co zetor, ale zetor masywniejszy jest i moim zdaniem ma lepszą kabinę od FT :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zmieńmy rangę na "nieco starsze" ciągniki. :) Jaki ciągnik do ok30tys? Moc minimum 95km do ...(ile będzie:d). Ma to być główny ciągnik, będzie pracował z pługiem, agregatem, prasą itp. Może dobrze jakby tura miał. Możliwe, że będzie to tylko przejściowy ciągnik( popracuje z rok i wypad), ale to zależy jak się sprawy potoczą. Wymagany przedni napęd, wspomaganie, kabina, pneumatyka. Jak na razie mamy oferty na Lambo 110km z turem ( cena 42tys z turem) i Fendta(chyba 611) za 31tys do negocjacji.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

To Lambo i Fendt to pewnie maja już swoje lata :) HM, a może małą sugestia. Jeśli dołożysz do tego lambo 8.000zł i dostaniesz dofinansowanie z UE (załóżmy 50%) to masz nowego MTZ BELARUS 1025( 106 KM TURBO, skrzynia biegów 16/8 Zsynchronizowana, górny zaczep transportowy; zaczep dolny, obciążniki przednie 450kg ; opony 13,6/R20; 18,4R38, tylny Monoblok 2 siłowniki - to z grubsza co teraz oferują w podstawowej cenie). Może nie są to najlepsze ciągniki, ale jeśli dbasz o maszynę od nowości to będzie służyć długie lata. Ponadto części tanie i ogólnie dostępne. Ale to tylko moja sugestia.

Co do używanych ciągników to może jakiegoś zetora lub john deera(mtz'a używanego nie polecam )?

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fendt jest z 1979, za zakupem przemawia także przedni TUZ. Na nowy przyjdzie jeszcze pora, a teraz jest nam szybko potrzebny jakiś ciągnik. A za ponad 50tys jest już 100konny ciągnik z 90' lat. Co do JD - te stare( seria 4000, 3140) jakoś mnie nie przekonują.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Skoro nie nowy, ani nie JD to może Ursus lub MF? Ewentualnie jakiś zetor o czym wcześniej wspomniałem. Na allegro takich ciagników jest całkiem sporo, wystarczy wyszukać i jest naprawdę w czym wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do 30 koła to coś z ciężkich Ursusów, MF serii 3000 lub Case XL. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Ursusa/Zetora to pewnie trzeba dokupić rozdzielacz jakiś bo jak sterować 3 szybko-złączami :) . W Mojsikach koło Białegostoku jest MF 3115 bodajże, ale w nich są chyba awaryjne skrzynie?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To zależy jak się trafi. :) Kolega ma dwa MF fakt, że z serii 81xx w jednym skrzynia była robiona, a drugi chodzi elegancko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pankarolek    0

jak cos zachodnigo to sprawdz claas celtis tanie sa a fajne 100km+turbo


Jestem Karol posiadam nieduże gospodarstwo niedaleko Piątku interesuje sie rolnictwem i wszytkim co z nim związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Może same explorerI by cie zadowloli bo nie widze tu innego dobrego sprzetu zachodniego za te pieniadze


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati96    0

Byc moze ale nie mozemy porownywac Case do Zetora. Haki by sie przydaly waga tez robi swoje ale ja bym wzial Case.

Juz nawet nie wspomne o tym Farmtracku i Farmerze bo nie sa to chyba udane marki ale niech sie wypowiedza posiadacze tych ciagnikow. ;)

 

 

zetor na zawsze ; ) ja mam zetora 5320 a dziadek 5211 i to są igiełki zrobie wam filmik jak one jerdzą tylko to będzie niedługo i wrzuce na yt a takto to sobie kup jakiegoś zetor 5340 lub większego nawet najlepiej to fortere lub proxime :D w najmocnieszych silnikach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hen123    0

Jaki ciągnik wybrać na 25 ha taki ze 100KM Cena: 30-40 tyś. Myślałem nad Zetorem 10245 albo ursusem 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceniu    0

Ja bym ci radził kupić coś z MTZ maszyny nie do zdarcia i dużo nie pala a za 35 tys kupisz super sprzęt z tej marki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Ja również polecam MTZa mało pali dostępność części duża  szybka skrzynia 40km/h  

http://moto.allegro.pl/item1189073016_mtz_82ts.html


http://moto.allegro.pl/item1187814742_mtz_82_z_turem_tanio_nie_ursus_zetor_pronar_class.html

http://moto.allegro.pl/item1182257306_mtz_82_rok_1999_ladny.html

http://moto.allegro.pl/item1180337375_mtz_82_z_tur_5.html

Moim zdaniem ten z ostatniego linku z turem byłby najlepszy jak masz tura zawsze można dorobić na usługach  angry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

taki MF jak dominik pokazal to by ci wystarczył duzo lepszy komfort jak w ursusie czy zetorze mały sprytny zwinny to 70 czy 80km to ci wystarczy na to 25ha sam mam to wiem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

Duzo jest ciagnikow w zakresie mocy 80-100km nie konieczne trzeba sugierowac sie starymi ursusami i zetorami

masz do wyboru

deutz fahr dx 6.15

massey ferguson 3080

same explorerI 80

zetor 7245

ursus 4514 turbo de luxe


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

Witam kolegów...

 

Piszę w imieniu kolegi bo on nie ma neta, a chce się poradzić jaki ciągnik wybrać... Otóż interesuje go ciągnik w przedziale mocy 80-85km w cenie 135 tys brutto. Interesuje go opinia o NH, DF, JD i Lamborgini. Ma on mieć sprężarke i klimę oraz radio, konieczna skrzynia z rewersem... Co sądzicie o tych ciągnikach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

moje zdanie takie polecam NH Jd również ale za małe finanse lamba iDf to prawie to samo ale wracając do NH to jest szybki zwinny mało pali za 135 tys to byś miał TD5030 z takim wyposażeniem klima pneumatyka radio ... i jeszcze co byś chciał :) więc moje zdanie takie pozdr. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja mu polecam swojego case jx to samo co nh td posiadam takiego ma zrobione 133mth i pracuje z plugiem 4x45,agregatem uprawowym 2,1 od ursusa 3512 ma bardzo lekko prasa new holland 841 ciagnik godny polecenia


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj