Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario14x    0

Mam też ten problem że nieweim co wybrac ale mam na oku NH l 95 uzywany

Czy to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

na 32ha mam 2 ciagniki jasia 6810 i c330m w zupełności styka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Nie lepiej za tą cenę kupić coś z sdf? Np agrofarma 420... :blink:

ogrodnikPPL już zadecydowałeś ostatecznie że Zetor?

 

Zetor - napewno, nie żebym był jakimś fanatykiem tej marki ale np kabina - dla wysokiego operatora dla którego ja się zaliczam, wszystkie np. DF i pochodne czy Case to ja tam mam mało miejsca /// jest wiele jeszcze takich szczegułów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek17    0
Napisano (edytowany)

Ursus 1134 byłby najlepszym rozwiazaniem.

 

Post bez uzasadnienia!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer1500    0

Witam, mam dylemat ponieważ chcę kupić dwa ciągniki na gospodarstwo 30ha, ziemia I klasa. Dotychczas miałem Zetora 7340 i Ursusa C360. I czas je zmienić. Ciągniki mają być nowe, uprawy jakie mam to kalafior(brokuł, brukselka), fasola i pszenica(bydła nie posiadam). Jeden traktor musi mieć tak z 90KM z turem, będzie pracował z pługiem, talerzówka agregat ścierniskowy i przy transporcie przyczep, myślałem nad John Deere 5090R. Drugi to tak 60KM, do opryskiwacza, wieloraka, sadzarki i takich lekkich robót tutaj mam dylemat między New Holland T4020 lub TD5010 a Zetorem Proxima 6441. Ten mniejszy powinien być zwrotny i mieć dobry skręt. Co o tym myślicie? A może jakieś inne rozwiązanie? Jestem otwarty na wszelkie propozycje;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a do jakiej kasy mają to być ciągniki??

 

będąc w Twojej sytuacji to większy ciągnik wybrałbym raczej JD 6130-6230 bo one bardziej pasują na główny ciągnik jak 5R chociaż ten też jest dobry. co do mniejszego ciągnika to byłbym za NH T4020 bo moim zdaniem byłby chyba najlepszy z tych co podałeś zwłaszcza z osią SuperSteer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer1500    0

Większy do ok. 200 tyś. a mniejszy może do 130 tyś. ale 6230 to już dużo większy jest od 5090 (chodzi mi o gabaryty) poza tym jest też droższy a 5090R jest na ramie i lepiej nadaje się do TURa. Chyba że masz jakieś większe argumenty przemawiające za 6230;) czekam na pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tym głównym argumentem jest właśnie gabaryt oraz większy udźwig podnośnika między innymi, i też jest na ramie, i jak już pisałem moim zdaniem lepiej się nadaje jako główny, tylko że nie wiem czy się z nim zmieścisz w 200tys Brutto chyba że wersja Basic,a tak 5r też nie jest złym ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zastanów się nad ciągnikami z tej samej stajni, wtedy z dealerem możesz wynegocjować znacznie korzystniejszą cenę przy zakupie 2 ciągników tej samej marki.

Takie tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1234    0

Ja bym proponował ursusa 1224 powyżej 1990roku. :P

Edytowano przez robertbara
Post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Fendta 200 Vario lub 300 Vario. Ten drugi (312 Vario) można kupić już za 200 netto... to tylko kwestia negocjacji. Oczywiście mniejszy model będzie tańszy, a już na pewno seria 200 vario z 3-cylindrowym silnikiem, która fajnie wygląda (prawie jak seria 900 :P) Na pewno inne kupisz taniej, ale za to będziesz miał bezstopniówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja bym proponował duet Valtry A72 i N92 pierwszy 74KM ,a drugi 101KM, zawsze trochę zapasu mocy masz. A jest bardzo zwinnym ciągniczkiem, N92 idealnie nadaje się do tura, sam mam N91 z ładowaczem i świetnie się pracuje.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer1500    0

Ten mniejszy musi mieć poniżej 65KM, i w miare tani dlatego bedzie raczej New Holland albo Zetor, jeszcze widziałem że Case jest dość fajny. Ten duży to tak 90-95 KM. Valtra raczej odpada bo daleko do dilera, Ursus także, dodam że to ma być nowy ciągnik. Trochę się budżet zmiejszył niestety;/ (dachy sie powaliły przez zime....)Ojciec chce Zetora Proxime 6441 i Forterre 9641. Ja bym wolał coś bardziej nowoczesnego.. i tak nie możemy się zdecydować. Przypomnę że do większego ma być TUR, a mniejszy ma się nadawać między rzedy(czyli powinien być w miare wąski i na wąskich kołach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

A może coś z sdf? Zamiast forterry dostaniesz Agrofarma napewno, a ten mniejszy to nie będzie tak tani jak proxima niestety. A może napisz ok jaki budżet, będzie nam łatwiej Ci doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer1500    0

Ten większy tak około 160tyś zł, a mniejszy może 130tyś. Najlepiej jakby mi ktoś podał gdzie mogę zobaczyć na internecie cenniki różnych marek.

Ten 60 konny to raczej na 99% Case JX60 lub New Holland TD5010 . Tylko pytanie który?

Proxima odpadła z powodu wysokiego spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7245    1

[Zetor proxima 8441 na 25 h]

Co o tym sądzicie? da sobie rade z ursusem c 360 i c 330/.
i jaką wersje wyposażenie polecicie? Chce aby była z turem.
mam do dyspozycji 140 tyś
jak z wytrzymałością tych ciągników.?
jak z awaryjnośćią ?

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolegi z klasy wujo ma taką proxime z turem orginalnie montowanym w wakacje miałem okazje tym sobie pojeździć i byłem miło zaskoczony cichutko ciągnik jak mu depniesz to nie śpi a pracuje razem z 355 i c330 na 40 ha więc ciągnik polecam a wersje to już zależy od ciebie musisz sobie porównać iw ybrać najkorzystniejszą . Ale w tej cenie mógłbyć mieć mocniejszy ciągnik marki BELARUS z turem a wtedy zadowolenie murowane :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

czy wy nie umiecie poszukać tylko nowy temat zakładacie było dużo takich tematów do zamknięcia a i nie bierz tego bo się zawiedziesz na tym zetorze nie możesz wziąść czegoś innego ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszoo    0

u mnie 8441 pracuje na 22ha z c360 i na takim areale on na pewno się nie napracuje praktycznie nie ma co robić :( a co do awarii to rozszczelniło mi się gniazdo do podłączania hamulców przyczepy koszt nowego ok20zł ale to było jeszcze w okresie gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7245    1

Rozumiem. Ale ja biore pod uwage tylko Zetora. To sprawdzona marka. tak jak mowi kolega ze wyciszona kabina. I moc. Belarus niedlamnie. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

heh :( znowu sie zaczyna :( @nhtd5030 a dlaczego miałby nie brać proximy ?? przecież jest to dużo lepszy ciągnik niż nh td5030 , raz ze prezentuje większą moc , większy udzwig podnośnika , większy moment obr. , większą mase , nh to jest ciągnik typowo pomocniczy , a do cięższych zadań proponowałbym wziąść proxime , z powodu na wyżej wymienione przyczyn :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek723    0

dobry wybor ja na taki areal biore forterre 90 km bo wieksza jest i do pomocy bede mial obecne 3P i c 330 mysle ze zetor na takim areale mnie przezyje:D

 

Zetor53400 w pełni sie z toba zgadzam proxa w polu objedzie nh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

jak mój 62 konny zetor na polu ma szanse z nh td80d znajomego ,a na asfalcie to już stoi z nim na jednym poziomie , moge podać przykład , jechałem ze znajomym moim zetorem z 10-tonówką pronara i pod delikatną góreczke z drobnym spadkiem obrotów wjechał pod tą góreczke , a 3h pożniej jeschaliśmy nh td80d z tą samą przyczepą i takim samym ładunkiem , to on musiał redukować z 4 na 3 bo pod takim obciążeniem na 4 sie dusil , oboje mamy skrzynie 30km/h , tylko ja mam skrzynie 10/2 a on ma 12/12 :(

 

 

PS. a jak głęboszowaliśmy na taką samą głębokość, najpierw ja , potem on , to nie powiem moze ze 1-2 km/h był szybszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Na 25ha to wrecz idealny ciagnik. Moim zdaniem jesli chcesz w transporcie robic naia to wez sobie skrzynie 40km/h i wez jak najwiecej obciaznikow bo znajomemu w obrotowce troche buja ciagnikiem :(


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj