Polecane posty

mister    54

Dużo nie mogę napisać bo ma 14 mth i jest wszystko dobrze . Ale jakbym miał kupować ciągnik to jeszcze bym raz wybrał zetora. A ile kosztuje ten NH???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo161    0

Mam 24he swojej z dzierżawami ok30. 3 lata temu kupiliśmy Ursusa 904. Przez te 3 lata dokupiłem zestaw upr-siewny i pług oraz prasę. Używane, ale w stanie bardzo dobrym. Teraz Ojcu się obróciło i bierzemy MF5425 +tur. cena nie mała, ale się spłaci. Teraz też się dziwię ludzią którzy kupują stare ciągniki.

 

 

 

PS mam jeszcze 360 i 330 4ciagniki na 30 he czy o nie za dużo??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

I jak C-360 daje rade na 30 ha nie myślałeś nad kupnem drugiego ciągnika... Zawsze przydadzą się dodatkowe 4 koła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber820    0
:) kup sobie pronara wadą jest że nie masz takiego komfortu ale na30 ha masz nowy traktor w niskiej cenie i patrząc przyszłościowo w razie awari jak ci co mają te nh będom wywalać kase na serwisy i czekać tygodniami to ty dasz grosze i masz części dziś mam pronara i obrabiamok40 ha na luzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6
Mam 24he swojej z dzierżawami ok30. 3 lata temu kupiliśmy Ursusa 904. Przez te 3 lata dokupiłem zestaw upr-siewny i pług oraz prasę. Używane, ale w stanie bardzo dobrym. Teraz Ojcu się obróciło i bierzemy MF5425 +tur. cena nie mała, ale się spłaci. Teraz też się dziwię ludzią którzy kupują stare ciągniki.

 

 

 

PS mam jeszcze 360 i 330 4ciagniki na 30 he czy o nie za dużo??? :)

 

Nie koniecznie, ja mam Deutz dx110, ursus 4514 i 330 oraz mf255 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1
Teraz też się dziwię ludzią którzy kupują stare ciągniki.

Nie każdy ma kase, młodego rolnika i chce się pchać w kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio64    0

Zamierzam sobie kupić ciągnik. Zastanawiam się nad zetorem power85 ale ostatnio był u nas sąsiad i powiedział ze kupił sobie Deutz-Fahr-a nie mówił ile dał i jaki model powiedział tylko że ma ok 85-90KM i bardzo go sobie chwali a też miał brać zetorka power 85 jednak wybrał deutza. I tutaj proźba do znających się na ciągnikach deutz. czy ciągnik deutz mnie interesuje o mocy 80-85KM)- był by droższy lub tańszy od proximy power85. Jeśli ktoś wie co ciagnik deutza posiada w standardzie i co za dopłatą. a może cos innego i lepszego waszym zdaniem było by lepsze na 25 ha z czego ok 8ha łąk. klasa gleby to 3-4. ciągnik w granicach 140-150tyś. Albo sie rozpiszę i napiszę cały problem otóż przybieram sie do kupna dwóch ciągników jeden ok 85KM napęd 4*4 a drugi mniejszy ok 60 KM bez przedniego napędu. Tata postanowił kupić obydwa ciągniki tej samej marki ze względu na olej chydrauliczny który by się mieszał jak bym np. uzywał przyczepy( do kiprowania ) z jednym a potem z drugim ciągnikiem. wymieszanie oleju mogło by spowodować jakieś usterki stad myśl żeby kupić dwa tej samej marki wybór padł na zetor proxima power85 i zetor proxima plus 60KM i tak było do puki sąsiad nie namieszał nam w głowie swoim deutzem i teraz nie wiem co mam zrobić. czy kupić te zetorki czy jakieś inne? proszę was o radęaha i żeby ceny waszych propozycji nie odbiegały zbytnio od cen tych zetorków. Aha i jeszcze jedno mnie zastanawia. Niektóre cięgniki posiadają wzmacniacz momentu obrotowego a inne tylko wzmacniacz momentu. czym to się różni? Jeśli ktoś przeczyta mój post dziękuję za wytrwałość jest trochę chaotyczny ale chyba wiadomo o co chodzi. Jeśli ktoś może mi pomóc niech pisze każda sugestia będzie brana pod uwagę. dziekuję i czekam na wasze porady, krytyki....itp. mam nadzieje że razem uda nam się dokonać najodpowiedniejszego wyboru. wink.giftongue.gifsmile.gif

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

fahr napewno bedzie drozszy od zetora chocby ze wzgledu na sama firme.mysle ze uzyte materialy do budowy tego ciagnika sa o niebo lepsze a to wszytsko wskazuje na wyzsza cene.jednak to sa tylko moje przypuszczenie bo nie posiadam ani jednego ani drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A ja bym wziął pod uwagę jeszcze CASE serii JX.

Ciągnik, prosty, mechaniczna skrzynia ale synchronizowana, wydajna hydraulika [61l/min], zakres mocy od ok 60 do 90KM. Występują wersje 4WD i 2WD

Za te 140-150tys to kupisz model 90KM i to w pełnym wyposażeniu i jeszcze zostanie kasy ;)

A model 60KM 2WD to powienien oscylować w granicy 100tys. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja bym proponował troche zmodyfikować tytuł tematu (zaraz coiś wymyślę ;) ) bo autor ma faktycznie dylemat i fajnie było by to rozwiązać w osobnym temacie coś poradzic, a więc

Po pierwsze to sama idea kupna 4x4 80km i 60km 4x2 troche mi się niepodoba i ekonomicznie nie będzie uzasadniona, chcesz np. kupić 2 proximy tak? jako ten większy proxima 85 zgoda, ale mniejszy koniecznie musi być 3 cyl żeby był jakikolwiek ekonomiczny sens użytkowania mniejszego ciągnika to tyle w kwestii mniejszego.

Bo tak wogóle ja bym się w żadnym razie nie decydował na 2 nowe ciągnik, starą c 360 też możesz zalać świerzym olejem UTTO i też czepiać maszyny te same pozatym to nie jest duży problem z tą chydrauliką,

Na wstępie określ jakie wyposarzenie potrzebujesz w ciągniku do jakich prac ma być z jakimi maszynami czy chcesz półbiegi, rewers hydrauliczny itd?

W kwestii deutz czy zetor mam deutz ale zetor też traktor i porównując cene w tym samym wyposarzeniu róznice nie będą duże, przy obecnym kursie euro deutz może być troche droższy i lepiej wykonany ale ceny tych samych części do deutz będą 7 razy droższe chłodnice po 3-4 tyś rozdzielacze po kilka tyś itd także nic w przyrodzie nie ginie i koszty mogą być podobne,

Z deutz w cenie do 150 tyś brutto masz tylko agroplus lub agrofarm lub czerwone/siwe odpowiedniki, wadą tych ciągników w kwestii użytkowej brak miejsca dla pasarzera ale ciągniki są godne polecenia

W twoim przypadku zastanawiał bym się tylko nad agroplusem 87 lub 77 - mały zgrabny oszczedny w lekkich pracach ale ma do dyspozycji niezle kopyto gdy jest potrzeba i wziąść go w full opcji za 150 tyś może się wyrobisz, zobaczysz nie będziech chiał na żaden mniejszy ciągnik siadać, w lekkich pracach ze 3l/godz spali więc po co 2gi mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

z tego co mi wiadomo deutz-fachr ma osobno olej hydrauliczny i osobno skrzynie biegów... tak więc oleje sie nie mieszają... nigdy nie miałem deutza alecz jednak opinie jakie o nich słyszałem nie są najlepsze bynajmniej jeśli chodzi o ciągniki poniżej 110Km awaryjne bardzo szczególnie jeśli chodzi o skrzynie biegów... zajomi nowe mieli i skrzynie popadały... zresztą w starych też padają to jest zmora deutza co do spalania to wiem ze dośc oszczędne jednak mała ciągnki tej firmy nie wypal... miałem okacje pracowac na case cs ok 90km po 4 ciagnik dobity... skrzynia kaput, sprzegło, silnik... paranoja... o zetorach nie wypowiadam swojej opini... ciagniki nie do zabicia to Fend i John Derre jednak mają swoja dość duża cene...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Mateush napisz jaki to model z obecnie pordukowanych deutz fahr ma osobno olej w hydraulice i w skrzyni? A propo tak wogóle to nie operujcie zamiennie nazwali deutz i deutz fahr, bo to zupełnie oddzielne firmy, deutz produkuje tylko silniki a deutz fahr to wiadomo sdf ;)

O awaryjności małych deutz fahr już nie przesadzajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio64    0

dziękuję wszystkim którzy zdecydowali mi się pomóc. kris14 Ciekawie wygląda ten case JX. w ofercie zetora i innych ciągników pisze jak jest podane ilość biegów to pisze np. 3*4 i suma podana 24 na czym to polega. czy zetor( power85) ma jakieś biegi załączane pod obciążeniem lub inny w podobnej mocy 80-85KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja na twoim miejscu właśnie kupiłbym dwa ciągniki z innych firm żeby miec porównanie, a mianowicie deutza agroplusa 3cyl. i case jx 90 lub 80 ;):P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio64    0

Znalazłem ciekawą oferte http://www.allegro.pl/item650002303_case_i..._gwarancja.html co o tym myślicie ?? cena wg mnie przystępna jak za cięgnik z ładowaczem? czy zetor power ma dostępne sterowanie tylnego tuz-u elektronicznie( chyba tak) chodzi mi że są takie pokrętła do sterowania tuzu i do czego są te dwa przyciski żółte zamieszczone za zdj. post-4235-1244379892_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ani Proxima Power ani Case JX nie maja nawet w opcji EHR( czyli elektrochydrauliczne sterowanie podnosnikiem) Biegi pod obciazeniem czyli bieg zmieniany przyciskiem bez sprzegła.

Rewers elektrohydrauliczny przydatny do tura czyli zniana kierunku jazdy bez uzycia sprzegła jedna dzwignia bez zatrzymania sie.

 

Zółte przyciski to zmiana półbiegów jeden od półbiegu w góre drugi w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Miałem okazje pośmigać nieco JX z ładowaczem Qucike to nie przeszkadzało mi to że rewers jest mechaniczy. Działał lekko i stanowczo, tak samo dźwignia od zmiany biegów.

Choć w sumie nie mam porówniania z rewersem elektrohydraulicznym [jeszcze ;) ] ale wg. mnie taki ciągnik spełniał by rolę na 25ha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tu chyba nie chodzi tyle o wygodę co o trwałość podzespołu jakim jest sprzegło, sprzegło cierne tarczowowe suche bardzo szybko szlak trafi w dużym ciągniku z ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj