Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oki39    2

Ja polecam Farmtraca 74km. Takim jezdze wlasnie na okolo 30ha. I Bardzo dobrze sobie radzi i zawsze zdazamy na czas zaorac uprawic itd. Wiecej informacji z czym pracuje mozesz pisac na pw badz na gg albo w tym watku.:)


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Będzie współpracował z C-330. Wujek ma bydło mleczne ( około 20 krów ). Większosc stanowią łąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Ja bym polecał Zetora 6441. W tej cenie można się zmieścić gdy się ostro negocjuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3514    0

proksimka 6441 to chyba najlepszy wybór

części tanie

dobra firma

tylko troche dużo pali

nie kupuj Pronara, u nas dwóch gości kupiło i po pół roku musieli robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

No i załatwione. Wujek kupił Ursusa 4514 Agro Bis. Ciekawe jak się będzie sprawował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamow tak jak ja belarus 952,2 za 83tys (w metalu) dobrty sprzet jak na te ha ;)

 

@Sebastian jak Ci się ten ciągnik sprawuje??? bo ja zastanawiałem się właśnie nad kupnem tego ciągnika! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Ja pracuje na 40 ha Ursusem 4514 i radzi sobie dobrze na tym areale. Fakt ma troche roboty i czasami długo się robi w polu, ale za to jest wykorzystany w 100 procentach ;). Awarii poważniejszych nie miałem (mam go od 1998r.). Pisałem już kiedyś na AF, że rozsypała mi się pompa wodna (koszt nowej ok. 120zł) i czasami coś stuka w podnośniku, ale to już od dawna (nie ma wpływu na jego pracę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja poleciłbym Farmera F-8244 C2 lub F-8258. Mocniejszy ciągnik (82kM) pozwoli poporacować z gruberem lub lekkim zestawem uprawno-siewnym, czy pługiem obrotowym 3 skibowym z wałem doprawiającym lub 4 skibowym bez wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jaki ciagnik na 30ha do pluga i agregatu 3m. 110-120km

 

do ok.50tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

To zależy czy chcesz ciągnik nowszy czy troszke starszy i czy z gamy ciągników polskich czy zagranicznych.Ja proponuje ci ursusa 1014.Ciągnik jest dobry i napewno wystarczający jak na 30ha :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

wolalbym cos 6 garowego zawsze to dluzsza zywotnosc silnika.polskie ciagniki znam i chce sie dowiedziec cos na temat tych zachodnich tylko boje sie jaki jest dostep do czesci do tych ciagnikow i cena tych czesci.z zachodnich podoba mi sie renault 120.54 i 133.54

nie sa przesadnie drogie a podobno na podzespolach fendta.co o tym myslicie .czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

john deere sa drogie w zakupie a potem jak sie cos zepsuje to czesci wszystkie w sklepie razy 10 drozsze jak do ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

W ostatnim rpt jak sie nie myle pisali tez o renalult. To jest tak ze sa tanie i na podzespolach fendta (silnik) ale na czesci w sumie to korbanki maja monopol i musisz byc gotowy ze moga rzucic rozne zaskakujace cenki. Bierz zetroka takiego jak ma Jacenty 10245 a jak chcesz 6 to 12245 i jedziesz az milo.


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Racja Zetor to niezły wybór 12245 powinien Ciebie zadowolić mocna maszyna za stosunkowo niską cenę. :rolleyes: Tylko czy na tyle ha taki traktor będzie Ci się opłacał ?? :blink:


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

do renault sa podobno polskie zamienniki czesci i wcale nie sa takie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli chodzi o części to zawsze możesz też jechać na jakiś szrot gdzie są sprzedawane maszyny rolnicze. Tam zawsze coś dostaniesz i w bardzo niskiej cenie :rolleyes:. Ja tak robie jak mi coś nawali w moim kombajnie JD. To, że ceny części zamienyych JD są drogie to masz niestety racje :blink:.

Mam jeszcze pytankjo do Ciebie: czy na 30 ha zakup 6 cylindrowego ciągnika jest ekonomicznym posunięciem? Ja mam ponad 40 i robie Ursusem 4514. Fakt jest za mały teraz, ale w przyszłości planuje kupić 4 cylindrowy o mocy ok. 100-120 KM. Wiem, że myślisz, że większy silnik dłużej pochodzi, ale zobacz jaką technikę stosuje teraz Fendt czy Valtra. Te firmy z jednostek 4 cylindrowych wyciągają nawet 150 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

fendt czy waltra moze maja i 150km z 4 garow ale na taki ciagnik to mnie nie stac wiec wole cos tanszego 6 garowego a te 120km to musze miec bo ziemie troche ciezkie (mieszkam na zuławach)a ciagnik mial by chodzic z agregatem uprawowo siewnym aktywnym. slabszy nie dal by rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

gdzie dokladnie mieszkasz?? heh ziemie na zulawach sa specyficzne i smiesznie sie porownuje zabiegi agrotechniczne wykonywane w innych czesciach polski :rolleyes: ja sie juz zdarzyłem przyzwyczaic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

mieszkam dokladnie w tym miejscu gzdzie Nogat wyplywa z Wisly.ziemia 2i3klasa troszeczkie 1 a tak kilometr odemnie w glab wioski to juz tylko 1 klasa a miejscami to taka ciezka ziemia ze prawie klasa 0. ale u mnie troch lzejsze na szczescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj