Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
plati    104

Sam siewnik spoko 3m. Jeśli będzie to agregat aktywny to musi ten ciągnik trochę ważyć. Zależy jeszcze w jakim terenie operujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Jeszcze myślę nad zestawem siewnym czy to będzie z brona aktywna na hydropaku czy siewnik zintegrowany tzn nadbudowany. Ziemia raczej 4,5,6 klasy ale jak dojdą dzierżawy to mogą być jakieś ugory... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1438
9 minut temu, Dawidos1 napisał:

Po raz ostatni mówię że nie będę brał jakichś dużych kredytów na maszyny a jeśli będę brał to będę miał z czego spłacić bo będę pracował. Ciągnik raczej będzie pracowal przy plugu 3 skibowy obrotowym bo wolę trójkę z szerokim rozstawem niż czwórkę z wąskim, siewnik raczej 3m. Myślę że jakieś ugory będzie się lepiej orac 3 skibowym. Zamierzam wziąść w dzierżawę trochę hektarów  z agencji a one ok 20 km od mojego gospodarstwa więc chce kupić ciągnik w którym będzie się komfortowo pracować. Jestem zielony w temacie więc pytam się o wasza rade

Za tą dzierżawą z agencji to już zacząłeś chodzić, czy tak sobie gdybasz? I dokładanie z pracy w gospodarstwo to tak średnio ekonomiczny plan. Więcej zarobisz bez uwiązania do ziemi. Chyba że to będzie bardziej hobby niż zarobek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Mieszkam na podlasiu więc nie ma górzystych terenów, za dzierżawa dopiero się oglądałem patrzyłem w agencji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Tak i będziesz się patrzył na niego jak stoi i kurz na niego osiada. Ja na 40 ha swojego plus 40 usług w sumie 70 ornego i 10 łąk kupiłem nowego 85 km i powiem Ci że nie widzę potrzeby wiekszego kupować ciągnik to nie wszystko trzeba do niego maszyny itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedy sama szukałam to wszyscy fachowcy wkoło mnie doradzali bierz to albo to (nie będę reklamować), ponieważ  się na tym znają, tanie części i bla bla.

Wkurzali mnie tą paplaniną i nie dałam za wygraną. Przyjaciółka doradziła "to jak wybór  samochodu, bierz taki jaki Ci się podoba". Dlatego jestem w 100% zadowolona. 

Zatem bardzo powoli się rozglądaj. Odpowiedni do areału (80-90 KM), zależnie od zwięzłości, + ilości dzierżaw,  usług. Wielki  Plus dla Ciebie ode mnie, że nie pchasz się w dofinansowania 😉

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104
17 minut temu, pablo6234 napisał:

Tak i będziesz się patrzył na niego jak stoi i kurz na niego osiada. Ja na 40 ha swojego plus 40 usług w sumie 70 ornego i 10 łąk kupiłem nowego 85 km i powiem Ci że nie widzę potrzeby wiekszego kupować ciągnik to nie wszystko trzeba do niego maszyny itp. 

Zdradzę Ci tajemnicę.  90km i 120 kurzy się tak samo jak stoi  ;)

Zrobi jak będzie chciał. Skoro obrabiał c360, to i 80-90km styknie. 110 też by nie zaszkodziło, dlatego forum to tylko porady, a jego rola jest taka żeby wybrałz tych opinii tą którą najbardziej będzie sensowna według niego  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tez mam 120KM na 30 ha i jest super, ciagnik wiecej czasu stoi za to praca jest wykonana szybciej i lepiej. Podpinam wieksze maszyny i np 10 ha rzepaku orze, rozsiewam, sieje i pryskam w 24h. Najgorsze to przepinanie maszyn ale jakoś sobie czlowiek radzi. Czyli na tygodniu do pracy w w weekend gospodarzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Dziękuję za wasze odpowiedzi myślę że ciągnik będzie dobrze dobrany i oby przybywało hektarów 

Edytowano przez Dawidos1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
7 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko najpierw dowiedz się czy ci się to opłaci :)

 

 

Najlepiej też się nie żeń ;   Tata to się ożenił z mamą a Ty  co?  będziesz utrzymywał obcą kobietę  ?     :))

Edytowano przez Andrz_
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123
1 godzinę temu, Dawidos1 napisał:

Mieszkam na podlasiu więc nie ma górzystych terenów, za dzierżawa dopiero się oglądałem patrzyłem w agencji 

Na Podlasiu wczoraj się ferie zaczęły, a wy łykacie wszystko jak te pelikany...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
  • Sad 1

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

I dowiedz się czy musisz być na krusie w celu uzyskania dopłat na eko.  Ferie 2020 uważam za rozpoczęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Jakiś problem? Niemożna już się zapytać wy już od urodzenia wszystko wiecie ładnie świecicie wiedzą, jestem nowy ale widzę że tutaj połowa to same Borowiki które dowartościowują się wytykając błędy innych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    59

Nie no najlepiej całe życie robić zajechaną c360 komfort jak nic a do tego tak robota ubywa że nie jeden pewnie zazdrości że ktoś może mieć lepszy ciągnik niż sam ma 🤣🤣ja mam ok 12h ornej i mam 5 ciągników od 30 do 120km i może się nudza ale każdy ma swoją funkcję .i napewne jest to wygodniejsze i bardziej komfortowe a większośćz was nadal obrabia 20h przez cały miesiąc 😁🤣 i co chwilę remont w swoim ursusie 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

Dawidos1 napisał:

Jakiś problem? Niemożna już się zapytać wy już od urodzenia wszystko wiecie ładnie świecicie wiedzą, jestem nowy ale widzę że tutaj połowa to same Borowiki które dowartościowują się wytykając błędy innych 

bo zadajesz dużo pytań które są wkolko powtarzane na tym forum od opłacalności po jaki ciągnik a jaka jest różnica jak ktoś pyta o ciągnik na 30 ha albo na 27? albo wejdź w galerie i zobacz jakie ciągniki kto ma o danej mocy co cię o teresuje i pytaj wlascicieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
43 minuty temu, Dawidos1 napisał:

Jakiś problem? Niemożna już się zapytać wy już od urodzenia wszystko wiecie ładnie świecicie wiedzą, jestem nowy ale widzę że tutaj połowa to same Borowiki które dowartościowują się wytykając błędy innych 

Jak ktoś dziś zakłada temat o opłacalności gospodarstwa a jutro ma sen o zakupie dwóch ciągników za kilkaset tysięcy to już dużo mówi o człowieku :D Potem nie ma się co dziwić że ludzie rozbawieni. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
3 godziny temu, korasss napisał:

Nie no najlepiej całe życie robić zajechaną c360 komfort jak nic a do tego tak robota ubywa że nie jeden pewnie zazdrości że ktoś może mieć lepszy ciągnik niż sam ma 🤣🤣ja mam ok 12h ornej i mam 5 ciągników od 30 do 120km i może się nudza ale każdy ma swoją funkcję .i napewne jest to wygodniejsze i bardziej komfortowe a większośćz was nadal obrabia 20h przez cały miesiąc 😁🤣 i co chwilę remont w swoim ursusie 😁

Cóż to za wygoda na tyle ha mieć 5 ciągników policzyles koszty utrzymania. Ubezp, przegląd, a to akumulator a to kapeć lepiej mieć 2 a wykorzystane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos1    3

Jak sądzicie czy john deere 6430 premium z turem to dobry wybór na 25 ha ornych? Będzie pracowal przy plugu overum 3 skibowym z zabezpieczeniem hydraulicznym i agregatem uprawowo siewnym amazone na hydropacku

Po co zakładasz drugi temat?

Połączone z istniejącym

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Mi się wydaje że ciągnik jak najbardziej dobry na taki areał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj