Polecane posty

55m    0

Witam nie dawno przejąłem gospodarstwo po moich rodzicach o powierzchni 32ha zajmuje się hodowlą bydła mlecznego mam 30 sztuk na tej powierzchni pracują 3 ciągniki MTZ 82 MF 3060 i Ursus c360 chciałbym więc zakupić nowy ciągnik z turem tylko nie wiem jaka mocy na 32ha ciągnik będzie pracował z prasą rolującą agregatem z przyczepami i pługiem. Chcę aby on był z firmy JD z serii 6030 i mało palił z powodu codziennego odpalania. Chcę aby cena nie była duża a moc wystarczająca.

 

Przed założeniem tematu proszę się upewnić, czy już takiego nie ma-jeśli jest, to w nim zadajemy pytanie, a jeśli nie, to wtedy zakładamy nowy :lol: .

 

Tematy zostały połączone :P .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

łoł, seria 6030 na 32 ha, to wsoko mierzysz, ja bym kupił 5730, chyba taki ma typ, ale wolał bym new hollanda T5040.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

A co w tym dziwnego. Chowa bydło mleczne to potrzebny jest solidny ciagnik, a i do prasy moc tez jest potrzebna. Mi się wydaje, że taki 6230 byłby odpowiedni.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Też howam bydło mleczne, i mam 30 ha, więc nie musisz mnie pouczać :lol: Wiesz, takie jest moje zdanie, a jak ktoś chce przeinwestowywać swoje gospodarstwo, to jego sprawa, ale chciałbym zauważyć, że podstawą logiki jest wkładanie mniej , a wyciąganie więcej, a nie na odwrót :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Nie mam zamiaru nikogo pouczać, każdy ma swój rozum. Ale do ładowacza zawsze cięższy ciągnik jest lepszy. Ja przy swoim NH mam ładowacz i musze cały czas jeździć z obciążnikiem na tyle, co to za robota?


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Nie mam zamiaru nikogo pouczać, każdy ma swój rozum. Ale do ładowacza zawsze cięższy ciągnik jest lepszy. Ja przy swoim NH mam ładowacz i musze cały czas jeździć z obciążnikiem na tyle, co to za robota?

Nie waga ciągnika jest priorytetem przy pracy z ładowaczem, lecz jego zwrotność. Cięższy ciągnik, większy np krokodyl i znów potrzebna przeciwwaga i koło się zamyka. Spróbuj porównać zwrotność serii 5 i 6 JD to zobaczysz czym będzie Ci się lepiej pracowało, a podpięcie przeciwwagi to raptem 3 minuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55m    0

Witam mnie interesuje JD może być wersja Classic lub Comfort a znacie cenę JD 6230 Classic lub Comfort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2
Nie waga ciągnika jest priorytetem przy pracy z ładowaczem, lecz jego zwrotność. Cięższy ciągnik, większy np krokodyl i znów potrzebna przeciwwaga i koło się zamyka. Spróbuj porównać zwrotność serii 5 i 6 JD to zobaczysz czym będzie Ci się lepiej pracowało, a podpięcie przeciwwagi to raptem 3 minuty

Może i 5 jest bardziej zwrotna, ale i taki 6230 będzie wystarczająco zwrotny, przykładowo taki Fendt 312 vario jest tak samo zwrotny jak NH TD80D, a od Zetora 10540 ma o niebo lepszą zwrotność. A w polu bedzie zupełnie inna praca serią 6 niz serią 5. Pozatym kolega pisał, że chce z serii 6030 wiec to mu proponuje.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Nie waga ciągnika jest priorytetem przy pracy z ładowaczem, lecz jego zwrotność. Cięższy ciągnik, większy np krokodyl i znów potrzebna przeciwwaga i koło się zamyka. Spróbuj porównać zwrotność serii 5 i 6 JD to zobaczysz czym będzie Ci się lepiej pracowało, a podpięcie przeciwwagi to raptem 3 minuty

 

To nie wszystko z tą przeciwwagą, liczy się również wytrzymałość przedniego mostu, a tu może być inny dla np 6230 i 6430. Nie wspomne już o serii 5.

Kolejna sprawa to wydatek pompy hydraulicznej.

 

Także pomimo że serią 5 skręcisz szybciej to serią 6 znowu szybciej podniesiesz i szybciej przejedziesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wszystko to prawda-ale spróbuj takim klockiem w co poniektóre miejsca wjechać-gabaryty !-zresztą w typowych obciążeniach i jeden i drugi da radę-u mnie w ładowaczu chodzi Zetor 7211 i nawet sobie od 6 lat niezgorzej radzi-dałby sobie też radę jakby wszystkiego do przeładowania było parę razy więcej...-a jak ktoś chce super wydajności-no to są ładowarki teleskopowe np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

i Jaro napisał wszystko co miałem na myśli :lol: Jeśli niewielkie gospodarstwo (w tym temacie akurat 30ha )potrzebuje ciągnika do wszystkiego, to seria 5 będzie optymalna, 6 by się marnowała :P Co do wytrzymałości przedniego mostu to sądzę ze w obydwu seriach będzie podobna jeśli założymy, że chwytaki będą odpowiednio dobrane do klasy ciągnika. A duże gospodarstwa to mogą kupić sobie Claasa Scorpiona (super wygląda jazda bokiem w jego wykonaniu ), na bank co najmniej 2 razy bardziej wydajny niż jakikolwiek ciągnik :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

2 ray wydajniejszy i wytrzymalszy :P heh 6230 (95 km jeśli sie nie myle) to raczej by się nie marnowało :lol:


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja się zastanawiam, czy w moim przypadku kupując New Hollanda T5040, o mocy coś około 85 km będzie miał co robić na moich 30 ha, a ty mówisz że 95 km będzie miał co robić :P Teraz to już sam nie wiem co mam myśleć, fakt faktem sąsiad kupił Proxe 8441, i na jego 15 ha, to się tak nudzi, że szkoda sprzętu, w takim użytkowaniu, to on pochodzi z 30 lat, ale za 30 lat to ten ciągnik będzie tak samo jak moja C-360 na dzień dzisiejszy, i mam dosyć tego ciągnika. Bo jak mój ojciec przejmował gospodarstwo to był dwu letni cud techniki jak na tamte czasy :lol: Fakt u mnie ten ciągnik by pochodził troche, głównie przy prasie rolującej, bo w moich okolicach to z samych usług moge sobie porządnie żyć, bo nie ma rolnika, co ma więcej niż 10 - 15 ha . Ale nie róbmy OT wedłóg mnie to nawet seria 5 będzie nagięciem budżetu na 30 ha, no ale jak jesteś młody, i myślisz o dobrym rozwoju gospodarstwa, to można by kupić tego 5730. Według mnie to cięgnik baaardzo uniwersalny, bo pociągnie pług w polu, agregat uprawowosiewny itp. a nawet mocy mu nie przybraknie przy prasie rolującej. A 6230, to jak byś chciał wykorzystać w 100% ten ciągnik musiał byś kupić już porządny pług, agregat itp. co wiązało by się z większymi kosztami w kupnie maszyn, a na końcu podliczając wydatki na cały park maszynowy do większego ciągnika nie wyszło by nam że ten jest tylko 40 tyś droższy od tego 5730, ale koszty kupna większych maszyn by spowodowały że ten interes był duuużo bardziej kosztowny. Bo chciał bym przypomnieć, że w kupnie ciągnika nie można brać pod uwage tylko różnicy cen w ciągnikach, ale również w różnicy cen w maszynach z którymi miał by pracować dany ciągnik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55m    0

Tylko ja chcę kupić silniejszy ciągnik bo myślę o powiększeniu gospodarstwa w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek7    2

Właśnie chlopak myśli o powiekszeniu gospodarstwa. A pod serie 5 podczepisz pług trójke obrotową i pod takiego 6230 tez trójke bo w czwórce nie da rady (a 6230 w tej trójce bedzie o wiele elastyczniejszy) Agregat też pod jednego i drugiego taki 4,2 m podczepiasz i tu znów 6230 lepiej będzie śmigał. A ja proponowałem wiekszy patrząc pod względem ładowacza.


my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55m    0

Ja jestem przekonany do 6230 classic lub comfort i po niedzieli ruszam w poszukiwanie jelonka ale nie wiem czy na zamówienie jest wersja comfort bo jeśli by mieli comfort to wezmę tą wersję a jeśli nie będą mieli comfort to biorę classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak jesteś przekonany do wyższej serii i masz mieć więcej ha to ok-ale u mnie 5720 nudzi się na większej niż 30 liczbie hektarów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HubertR    0

Witam! Jestem nowy na forum. Mam prośbę czy pomoglibyście mi wybrać ciągnik 100km na ok 30ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

po pierwsze zasobność portfela :) ile możesz kasy przeznaczyć na ten traktor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Bardzo się cieszę, że zapytałeś w tym temacie (a nie tak jak większość "nowych", którzy zakładają od razu nowy temat :) ).

 

Napisz jeszcze ile masz pieniędzy na wydanie :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HubertR    0

witam ja mogę przeznaczyć ok 150 tys brutto. Myślałem nad jakimś zetorem forterra albo pronarem p5 bo na inne mi nie starczy. Biorę to na PROW i dlatego jestem ograniczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

jak bierzesz na PROW to chyba należy brać jak najlepszy......

i tak połowę oddadzą więc co chyba to nie wielka różnica 150 czy 200


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HubertR    0

biorę to na PROW ale wniosek złożyłem na deszczownia a teraz się z tego wycofałem i chcę wziąć ciągnik. Pomoglibyście mi coś wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

za tą kasę to teraz można pomyśleć o Case JX, jego odpowiedniku NH lub podstawowej wersji Agrofarma 100 i jego klonów, ale najbardziej bym obstawał przy Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj