Polecane posty

Gość   
Gość

MTZ bier u mnie robi i jest twardy a skrzynie ma nie najgorszą tylko schemat lipny i trzeba trochę się pouczyć go :P np. 9 bieg jest między biegiem 7 i 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

A dlaczego na chama mu wpychacie tego MTZ-ta,  U mnie w 1985 ojciec miał okazję kupić 2 ursusy c-360 a czekał cierpliwie na zachodniego  MF-a i teraz nie żałuje. Wiem że każdy chwali swoje ale ja bym na twoim miejscu pomyślał o jakimś MF 3060 3090  lub z 6 serii coś nowszego np zobacz tu:  http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-6160-CID757-IDeEh4n.html#34573ff7ae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tak wciskanie używanego MFa z serii 30xx jest o tyle ryzykowne, że jak tam wyjdzie w praniu jakiś remont to pół drugiego MTZ się za to kupi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

no też fajny ten co podałeś. kto ci tak nagadał że skrzynie padają? ja mam 3 mf-y i w żadnym od nowości nie były skrzynie robione a mają ponad 10,000 mth.a  było konkretnie jeżdżone a nie jak niektórzy się bawią w polu.  Wiadomo każdy element z czasem się psuje ale nie co pół roku. MTZ wygląda jak ciągnij który ma z 50 lat ta kabina.....  nijak to stanąć przy nowym np: JD. A MF nie dość że śmigają o polu to mają  fajny wygląd i części dostaniesz od ręki oryginalne ursusa. U mnie we wsi jest kilkadziesiąt MF a mtz są może  2 w gminie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

seria 3xx i 6xx w mf to proste skrzynie zazwyczaj 12x4 albo 12x12. Problemy robia sie nie tyle z skrzyniami w seriach 30xx ale teraz juz jest wiecej czesci do naprawy i jak ktos bardziej ogarniety to nie trzeba wkladac 10tys w naprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no sąsiad ma 3080 w tym roku jak wyciągałem jego 60tke MTZtem to pytam, czemu sam się nie wyciąga MFem a on, że musi sadzić 10tys w remont, a dba naprawdę bardzo o ciągniki.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli w tym 390 nie sa takie zle te skrzynie. ja czytam duzo po forach. I teraz załozylem nowy temat zeby sei doradzić czy warto kupic ciagnik i uprawiac te pola czy szukac czegos innego. gdysz ja nie posiadm zadnym maszyn wszystko musze od zera zaczac

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koval103    5

Ja posiadam MF 690 TURBO jako ciągnik główny, jak na 22 ha jest w porządku, wygoda o niebo lepsza, a spalanie jak na tyle koni jest bardzo małe.
Maszyny to 3+1 obracany i agregat talerzowy uprawowo siewny z hydropakiem.

Ale klasa ziemi to 4-5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

21ha jest co robić ja dokładnie tyle ornego mam i MTZ to przy takim areale za bardzo nie spracuje, a tak to mam sąsiadów co mają, kolejno 32ha i 38ha, jeden obrabia to MFem 3080 a drugi Fendtem 612 i Fiatem 115-90. To Fendt bardzo ładne chodzi i nic grubszego się nie stało. U mnie w MTZ też jeszcze nic nie było żebym płacił w tysiącach. W Fiacie raz walnął zawór w silniku i remont był kosztowny. MF się w tym roku posypał i szkoda gadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

są tez ciągniki ursusa z 4 i 5 serii i są bardzo uniwersalne do orki jak i opryskiwacza. Kuzyn ma 70 ha qq i MF-a 3090 z turbo 120 koni. i tylko ten jeden ciągnik posiada na tą gospodarkę. ciąga nim opryskiwacz 1500 litrów , siewnik kunh 6 sekcyjny z tonowym zbiornikiem nawozów,  agregat expom 4.2  i pług kunha  4 obrotówka  i śmiga.  No jedno jest pewne jak będziesz przed kompem siedział to  ciągnika nie wysiedzisz. Zobacz na olx ogłoszenia ciągników które cię interesują i są cenowo ok i jedz zobaczyć, przejechać się weż brata jak miał mf.a to się trochę pewnie już zna a nie rozpaczaj nad awariami bo ciągnika jeszcze nie masz a o awariach myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz racje ja tym mf u brata tez 3 jedzilem teraz jezdze nowym case ale wole na swoje pojsc bo mam na to okazje. i mam poweim szczerze sentyment jakis do mf chodz ten 6170 był jaki był . a kolego mowisz ze ten twoj 690 dośc fajnie chodzi i sobie radzi a moze ktos kiedy ogldał mf 390 zebym wiedział na cvo patrzec 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekt174    11

Jakiego byś używanego nie kupił za 20 tyś czy za 50 tyś musisz się liczyć z tym, że możesz mieć coś w nim do remontu. Lepiej kupić coś w miarę taniego, zaoszczędzić trochę kasy w razie jakiejkolwiek awarii i coś w czym możesz dokonać samemu jakiejś naprawy. Jak bym coś miał brać w cenie do 40 tyś. to bym się skłaniał do mtz, zetora lub renault. Część są dosyć dostępne i ogólnie proste w eksploatacji.  http://olx.pl/oferta/zetor-8145-rok1993-CID757-IDchiGz.html#bc250e2b50   http://olx.pl/oferta/renault-113-14-zadbany-CID757-IDfcpET.html#ccb6b0afd3

Edytowano przez maniekt174

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Takiego 8145 miałem i jak silnik w miarę i działa żółw to bardzo dobry wybór. Ciągnik naprawdę mocny jak na 76 km, pociągnie 4 zagonową, albo 3 obrotową. Udźwig bardzo duży, z 1 siłownikiem pomocniczym podnosił uprawowo siewny 3 m z wałem pakera, później dołożyłem mu 2 siłownik.

Kabina całkiem dobra, szczelna, dobre ogrzewanie, uchylne drzwi. Części tanie i szeroko dostępne od U-914, cena filtrów śmieszna podług zachodnich ciągników. Spalanie w miarę rozsądne, a ciągnik uniwersalny zarówno do cięższej jak i lżejszej pracy. Brak synchronizacji w skrzyni trochę przeszkadza, ale da się z tym żyć.

Później dokupisz sobie jakiegoś pomocnika, a tego zostawisz jako główny.

Ciągnik naprawdę prosty w budowie, więc nie ma strachu że kupisz i wydasz 10 tys. na remont.

 

Miałem takiego jako główny na 35 ha przez 10 lat i tylko wymieniłem pompę hydrauliczną i uszczelniacze w podnośniku, ale miał ciężko w tym uprawowo-siewnym dopóki nie dostał 2 siłownika. Poza tym przez 10 lat żadnej awarii.

Teraz mam zetora forterre i ciągle go coś boli.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

a brat Ci nie może narazie porzyczyć przecież jak obrabia te 80 ha to i tymi maszynami obrobi 100ha a z czasem kup sobie jakiegoś ursusa 914 934 czy coś w tym stylu na poczatek wystarczy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

tylko większosc tych ciagnikow co podajecie w tych cenach to padaki a jak co lepszego jest to i cena wywalona,  MF 26xx konkretne maszyny tylko mało ich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

Kup sobie zetora 8145 lub ursusa 914 mocne proste ciagniki tanie czesci i ogónie dostepne a kupisz jakiegoś MF to bedziesz bulił za czesci i jeszcze czekał kiedy Ci przysla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ciezki ursus czy zetor jako uniwersalny to chyba jakis zart. Mialem 8111 i nie polecam, skrzynia tragedia,przelozenia jeszcze gorsze .Widocznosc do tylu kiepska tam reka za krotka aby otworzyc szybe a co dopiero obslugiwac chocby zawory w opryskiwaczu. A o spalaniu lepiej nie mowic...Do samej ciezkiej roboty jest to jakas alternatywa zamiast c-360 i tyle w temacie .Poszukaj jakiegos prostego ciagnika cos nie duzego z szybka skrzynia zwrotnego ekonomicznego i zeby byl i do opryskow i do przyczepy i do pluga .Popatrz sobie landini odpowiedniki mf-a lub jakis mf odpowiednik naszego 4514 lub 5314.Zreszta nie ma co skupiac sie na jednej marce bo moze cos sie trafic cos innego w ladnym org stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ppatryk123    2

Witam. Bylem dzisiaj zobaczyć ursusa 11054. prezetuje sie w miare ok ale powiecie mi cos wiecej czy warto wgl zawracac sobie glowe ta maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj