Polecane posty

soltys13    40

Z tych nowszych modeli  to  tylko Fendt   z serii 3xx 5xx     Tymi ciągnikami Fendt wyrobił sobie renomę.  Bardzo dobry traktor nie do zdarcia  Jedyne co się w nich psuje to jakieś drobne elementy elektryczne.  714 stki mają za dużo elektroniki  nie są już tak trwałe. Dobry egzemplarz   514/515 z niemiec to jakieś 30-40 tyś eur   za rocznik 2001. Byłnawet artykuł o zakupie takiego ciagnika w jednej z gazet http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/drogi-zakup-tania-eksploatacja-fendt-favorit-serii-500c,48962,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

tak czytałem o tym i też dużo tematów na forum jak i innych portalach, lecz nie zawsze tematy i odpowiedzi odpowiadały moim oczekiwaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

Oczekuje sensownych odpowiedzi a nie same "polecam fajny jest bo sąsiad ma i chwali"  
Nie wiem jak wyglada żywotność skrzyni w favoritach oraz opinie na temat resorowanej przedniej osi czy brać z czy bez.
Czy vario potrafi czesto sie zablokować by potem nie móc z pola o własnych siłach zjechac i potrzebny tylko serwis? I na jakie ewentualne drobne usterki mógłbym sie spodziewać przy tych modelach i czy wiekszość bede mógł rozwiązać sam.
Jak by ktoś miał możliwość przesłania mi insrukcji obsługi owych maszyn mógłbym poczytać dokładnie co do czego bo szukałem lecz bez rezultatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To  Ci podpowiadamy co wiemy dużo Ci podpowiedziałem na plus bo pisałeś że masz kasę teraz Cię trochę zmartwię po takim LS to w vario nic nie naprawisz no chyba że błotnik ci się urwie ale o skrzyni silniku to raczej po takim ls nic nie dasz rady no chyba że masz jakieś doświadczenie w elektronice przy traktorach o czym nic nie wspominasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

No rozumiem, dużo już sie dowiedziałem :) Problem w tym, że wcale nie mialem kontaktu z nowszymi maszynami typu fendt massey john. Komputer to tylko w domu widze i jedynie bawie sie w elektryce w aucie i to tyle co wiem o elektryce w sprzetach. Pracowałem na wielu sprzętach mniejszych i wiekszych, ale wszystko to sprzet XX wieku gdzie jedyna eletronika to oświetlenie.
Dlatego chęć na takiego by iść choć troche z duchem czasu lecz teraz nie wiem czy moje myślenie jest słuszne i lepiej pozostać przy starej mechanice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To kolego prostszy a nowszy i ładniejszy fendt to seria 3xxC   z lat około 2003 ze zwykłą skrzynia silnik bez elektroniki ale niestety elektroniczny podnośnik raczej nieunikniony  i nic prostszego nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jaki lepszy będzie na 30ha fendt 311 czy 312 z roczników 87-92 do ciężkich prac, pług, agregat uprawowo-siewny,agregat podorywkowy, brona talerzowa planuję coś kupić do 50-60tyś  czy może jakiś inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

Te Fendty to są bardzo dobre ciągniki tylko że moim zdaniem bardzo często są przeceniane i dobre używki są za drogie ale przy używanych ciągnikach z tamtych lat najważniejszy jest stan a nie marka.

Rozejrzyj się też za Renówkami z silnikami MWM jak w Fendzie.

Jest ich sporo używanych i łatwiej jest znaleźć coś w dobrym stanie i cenie.

Tu są ciekawe ciągniki w tych pieniądzach i dużo młodsze od Fendta a im więcej lat ma ciągnik tym więcej przepracował i rzadko zdarzają się jakieś wyjątki nawet jak licznik pokazuje inaczej.

 

http://olx.pl/oferta/same-silver-100-6-96r-106km-sprowadzony-5700mtg-oryginal-CID757-ID3Nhvx.html#4e91e3eb8e

 

http://olx.pl/oferta/valtra-valmet-6600-CID757-IDcKUfW.html#b2b00187fd

 

http://olx.pl/oferta/ciagnik-valtra-valmet-8100-mechaniczny-stan-idealny-CID757-IDddmNF.html#b2b00187fd

 

http://olx.pl/oferta/case-mx-110-w-orginale-CID757-IDcAqGj.html#b53dac1dc0

 

Na 30 ha nawet jak trochę dokupisz to spokojnie wystarczy 100-110 km ale jakby trafiło się coś 120 km w dobrym stanie i pieniądzach to też warto kupić.

Spali niewiele więcej ale jak ma być w dobrym stanie to warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomitko    2

Witam, posiadam 30 ha gospodarstwo, prawdopodobnie dojdzie w najbliższym czasie (2-3 lata) około 5-7 ha, nie prowadzę hodowli bydła, stąd moje pytanie, jaki ciągnik kupić, 4 t 100 km czy 6 cyl. 105 km były lepszym wyborem. Do tej pory miałem renault ceres 85km, pracował z broną aktywa 2.5m maschio, pługami agro masz pj4. Moze podam nad jakim ciagnikami sie zastanawialem, john deere: 6410, 6320, case :mx 100 4 i 6 cyl, mxu 100, 110, renault ares 556, 566, 610, 616. mf : 6255, 6260,

Jakbyście mogli wyrazic swoja opinie na temat tych ciagnikow, głownie chodzi mi o awaryjność i spalanie- nie chodzi o to ze bedzie roznica 2 L, tylko jesli ma jakies znaczne rownice, głownie chodzi o silniki 4 t a 6 cyl. czy faktycznie bedzie duza roznica w spalaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja mam valtra 6550 105 km i obrabia 30ha obecnie i na 50 też starczy bo podniesie i pociągnie sporo tyle że gabarytowo jest wielkości mf 3120 i ciągnie ten sam sprzęt na równo z takim mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

jak kupic to od razu duży i silny traktor by wszystko zrobił,4 obrotówki,przyczepa 14 ton,brona wirnikowa z siewnikiem,skosi ugniecie kukurydz,,,,e  a nie bawić się C 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

@Anetka1- przypominam że żyjemy w Polsce i nie wszystkim ekonomia pozwala od razu na "duży silny" traktor, 4 obrotówkę, 14 :ph34r:przyczepę .bronę wirnikową...,a i kukurydzy raczej traktorem nie skosisz  :D

U nas w okolicy, użytkownik @Mikruss pewnie go zna , ma ok 30 ha i miał chyba tylko mf3512, i c 330 (teraz kupił belarusa 952) i pole zawsze też uprawił ,zasiał , zebrał.

Więc pisanie takich postów "jak kupić to od razu duży silny traktor..." trochę mija się z celem tego tematu. Napisz jaki ty masz maszyny i co proponujesz konkretnie.

A i opinia "duży silny traktor".. dla jednych to może być mtz 60 z lat 60dziesiątych, a dla innych to moze być 200 km fendt.

 

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

przecież gospodarstwa 30 ha są rozwojowe i będzie zwiększać produkcje by się utrzymać na rynku a do tego potrzebne będą wydajne maszyny no i do czegoś trzeba zacząc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Aresss która wiocha?
Co do gospodarstwa 30 ha to w tej chwili żeby się rozwijać trzeba mieć grubą kasę a z tych ha się nie dorobi niewiadomo jakich kokosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomitko    2

co znacz"aresss która wiocha??"

no tak troche pola dojdzie ale to mysleze maks to do 40 dojde, wiecej nawet nie potrzebuje bo nie bedzie czasu obrobic, dlategoze pracuję dodatkowo,

a jesli chiodzi o jakis bardzo duzyciagnik to nie do konca potrzebuje, w sumie nie chce pługów zmieniac, masz nowekupione agromaszpj4 wiec starczy, bruzde brona wirnikowa bardzo ładnie zakrywa,.chyba jednak ares 556 bedzie, waga spora, moc wystarczajaca, nie ma co przesadzac


pisałem na starej klawiaturze i nie wszędzie są odstępy, sorka


http://olx.pl/oferta/renault-ares-556-rz-CID757-IDcPhMW.html#2afd0564e8

zapomnialem dodac, ares z tego ogloszenia mnie interesuje nawet, wie ktos cos moze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

@Mikruss- Korytnica , pod samym lasem :)

 

Nie ma dochodów , też od razu nikt się nie rozwinie , że zmieni wszystko na nowy sprzęt, rozwijać sie można,a nawet trzeba, ale to potrzeba czasu ,pracy i wytrwałości  ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To jeszcze Stary mf255 A nie ursus hehe i swoje przeszedł ale daje radę.
Wuja zetorem 7245 Obraniak 60 ha ale szedł dzień i noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

dołącze się, bo planuję kupić ciągnik do ok 80tyś zł i tak ok 120KM jaki polecacie, myślałem nad Fendt 312 lub 311 tylko które roczniki i na co zwrócić uwagę i z jakim wyposażeniem chyba, że polecacie inny w podobnych pieniądzach, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ppatryk123    2

Witam. Jestem tu nowy. Mam takie pytanie jaki ciagnik jest najlepszy waszym zdaniem na areal 35 h. Poniewaz chciałbym kupić nowy a od tego czytania już sam nie wiem co kupić polecicie coś interesuje mnie ciagnik z turem cena to max 240-280 tys brutto. 

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rezmer    2

W troszeczke tańszych pieniądzach dostaniesz Massey'a, bo też już mnie nawet taka myśl przeszła. Tylko ja bym wolał 6 garów przy takiej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dołącze się, bo planuję kupić ciągnik do ok 80tyś zł i tak ok 120KM jaki polecacie, myślałem nad Fendt 312 lub 311 tylko które roczniki i na co zwrócić uwagę i z jakim wyposażeniem chyba, że polecacie inny w podobnych pieniądzach, 

 

Jak ze skrzynią mechaniczną to zwróć uwagę na 1 i 2 bieg czy nie wyskakuje bo remont to ponad 10 tys zł a to jest bolączka serii 300 i na ogól przy przebiegu ponad 10000 godz trzeba się liczyć  ,luzy sworznia osi przedniej,luzy na zwrotnicach osi przedniej,Hamulec ręczny i nożny i jeszcze dużo innych elementów ale może ktoś inny dopowie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj