Polecane posty

Stck    0

No Spoko , wydaje mi się że ty masz pronara tez co nie ? :) Ile masz hektarów jakie ziemie , co howiesz ? , no i co siejesz odpisz bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

Mialem pronara 82 SA z dolozona turbina ale sprzedalem . Ziemie mam od 3-5 klasy, troche ciezkich glin, sieje same zboza glownie pszenzyto i pszenice. Areal podobny do Twojego. Pronar po dolozeniu turbiny mysle ze mial te 95 koni , uciag mial dobry ale , czasem brakowalo paru koni. teraz bede szuklaj czegos mocniejszego i bardziej komfortowego ( problemy z kregoslupem mam) bo oblatywac to Ursusem C 360 to wiadomo...

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Wg mnie tu chodzi o normę emisji spalin - bo niedługo ciągników z Euro III nie będzie można rejestrować i Pronar byłby zmuszony do ściągania Belarusów z układem SCR a na te pewnie by nie było zbytu - bo kto by chciał kupić niby prostego ruska ale z drugiej strony z opakowanym elektroniką silnikiem za którego musiały zapłacić o jakieś 20tyś więcej niż obecnie i dodatkowo ponosić wyższe koszta serwisu?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stck    0

No ja tez mam problem z pronarem niedość że nie komfortowe to jeszcze nie dawaje się wogóle do transportu to jeszcze te 80 km ale tak w orke kultywator to nie nazekam . A ty ile chcesz dać za ciągnik i jakiej mocy . Kurcze my tu gadu gadu ale jeszcze nikt niczego nie doradził :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

mysle tak 100-120 koni , ile dac ? wiadomo, trzeba bedzie dolozyc, mysle tak do 80 tys cos wyszukiwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

wiesz na razie mam prace polowe i nie mam bardzo czasu jezdzic i szukac. Ale tak jak juz pisalem bede wybieral raczej pomiedzy trzema markami: JD , DF i MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Czemu nie poczytacie w już istniejących tematach? Przecież nikt nie będzie pisał co parę dni tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

ja czytalem ale to przewaznie tematy o nowych ciagnikach, podlaczyc sie zawsze mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

wiesz teraz mniej tu ludzi zaglada raz ze kazdy ma zajecie a 2 ze sporo osob wybylo z tego forum lub po prostu juz nie zagladaja tu i sie nie udzielaja. Kupuj to co kupuja wszyscy i tyle , ja tak bede robil. na polach w moich stronach pracuja holandy , johny i fergusony wiec jako taka opinia juz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stck    0

No Tylko że u mnie to jest tak ze 50ha to x2 c360 chodza nie ma czegoś innego jeden deutz fahr agrotron 115 ale ten gospodarz ma ponad 100ha 70 qq własną szuszarnie tryrelki itd. ale już coś kupisz to napisz oks ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz48    3

Poszukajcie czegoś z Renault, to dobre i cenione ciągniki a i ceny wydają się być rozsądne. np. http://otomoto.pl/renault-ares-546-rx-95km-super-stan-A324467.html

Ewentualnie coś w stylu DF Agrotron np. http://otomoto.pl/ci...em-A423168.html

Za 70-80 tyś można już kupić coś porządnego tylko oczywiście trzeba uważać na upiększone trupy.

Edytowano przez Lukasz48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stck    0

No Deutz Fahr był by najlepszy ale tata mówi że nie dla nas bo on uważa że To za drogi traktor w utrzymaniu . Renki nie chce bo mu się nie podoba najlepszy to by był ten mf 6255 coś w tym style te to mu sie podobają lub case np jx90 czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

zastanow sie nad mf 6180 125km 6cylindrow bardzo ekonomiczny i zarazem jest czym w pole z plugiem jechac mozna kupic 1997r za 60tys z przebiegiem 6-7tys h czesci dostepne bez problemu nowe i uzywane silnik perkins tez tani w eksplatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19

Mam pytanie jaki ciągnik polecacie na 30 ha o mocy 80 KM do 30 tyś złotych ... Myślałem nad Ursusem 912 ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19

Nie mam już ursusa c360 i c330 teraz chciałbym coś większego !
A czy jest sens kupować z przednim napędem jak u mnie jest 5 i 6 klasa ziemi ? A poza tym to ile razy tego się używa na tym napędzie się cały czas jeździ czy jak ?
Sorki że pytam ale nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

Rozumiem że potrzebujesz go do pola - orka uprawa itd ewentualnie transport

napęd włączasz kiedy jest potrzebny a uwierz że naprawdę pomaga w polu, ciągnik ciągnie a nie pcha przednich kół, jest mu lżej tym samym, mniej spali ..

decyzje podejmiesz Ty, ale porozmawiaj z użytkownikami ciagników z napędem, 4WD - czy zmieniliby teraz znow na 2WD :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

ursus 914 


Albo renualt 85-14  i najlepiej z silnikiem MWM(silnik FENDA) ciągnik bardzo dobry pod pozorem konstrukcyjnym napewno wytrzyma dłuzej niż 914 , zrobi więcej a spali napewno mniej i jest bardzie konfortowy i mniej awaryjny :D w okolicy maja dwa 65KM ale bez napedu i w zgrabianiu karuzelową spalą zaledwie 4lit. ON na godz to bardzo dobry wynik :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19

Myślałem też nad jakąś renówką no ale jeszcze sie nie zdecydowałem musze poczytac różne opinie itd.
A może jakiś zeter byłby dobry na 30 ha ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldac    13

jeśli nie chcesz kontynuowacć marki :)

to tak Renault nawet Zetor będą ok, ale zadbane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19

No wiem masz racje ale jednak jakoś mnie bardziej prfzyciąga ursus mam do nich jakiś taki sentyment ...
A czy za ok 30 tyś kupiłoby się jakiegoś dobrego 914 ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj