Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tymtus    42

A może kubota?
Jak dla mnie super maszynka, jak bym miał kase, to raczej bym wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulo9999    2

Co myślicie na temat ciągnika ursus 5044? Myślę o najnowszej wersji. Jak go oceniacie pod względem jakości/wytrzymałości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu40    0

Witam ojciec planuje(raczej musi bo stary zetor już sie rozpada) zakupić nowy traktor główienie do prac cięższych i transportowych, ma mieć ponad 110 KM, jest w trakcie składania papierów o dopłaty do tego traktora(pierwszy raz składa i nie wie czy przyjmą bo dużo podobno zgłoszeń) i zastanawia się czy nie lepiej było by przejść na VAT. Zastanawiamy się nad Zetorem, New Holandem i Massey Fergusonem ponieważ tych dealerów mamy blisko co doradzicie? Intersuje nas traktor raczej prosty do obsługi żeby posłużył dość długo i oczywiście za dużo nie palił :)

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

jeżeli chodzi o vat to wszystko zależy od obrotów w twoim gospodarstwie czy masz hodowle no i czy inwestujesz ja mam ok 40 ha bez hodowli i jestem na vacie i sobie chwalę a co do ciągnika to polecam Masseya kolega ma drugi rok i fajnie to chodzi i jest dość oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego a nie lepiej ci kupić używany traktor niż bolić w nowy kiedy ci się te pieniądze zwrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

chyba ma zamiar na modernizacje go brać bo w innym przypadku to ciężko będzie miał się zwrócić na takim areale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu40    0

Hodowli nie prowadzimy tylko zboże i troche grochu sadzimy, traktor kupujemy po to aby się rozwijać, co do używanego traktora to beziemy się zastanawiać jak nam wniosku nie przyjmą.

 

kuba0707

 

co jeszcze potrzeba oprócz określonych dochodów z gospodarstwa aby zostać VAT-owcem i na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

ogólnie to nic nie potrzeba idziesz do urzędu skarbowego i tam ci wszystko powiedzą tylko sam musisz się zastanowić czy ci się będzie to opłacało ale jeżeli zamierzacie się rozwijać i inwestować to na pewno wyjdziesz na swoje mówię to na swoim przykładzie mi się opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

vat jest opłacalny przy zakupie nowych maszyn bo zwracaj 23% od ceny brutto i zawsze taniej wychodzi. A co do ciągnika polecam jakiegoś NH ale juz na 6cyl. jako główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego kup sobie ciagnik prosty w budowie najlepiej Warfama albo Zetor , to ci sie jeszcze bendzie opłacało bo co to tych zachodni to zobaczysz jak ci portfel schudnie. I niesugeruj się stereotypem takim że kupisz zachodni bo sasiad taki kupil to ja tez musze miec. Przemysl to , sprzęt sie dobiera to zasobności swojego portfela , a nei do tego zeby w niego inwestowac i spłacac bog wie ile. Maszyna MUSI NA SIEBIE ZARABIAC !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego kup sobie ciagnik prosty w budowie najlepiej Warfama albo Zetor , to ci sie jeszcze bendzie opłacało bo co to tych zachodni to zobaczysz jak ci portfel schudnie. I niesugeruj się stereotypem takim że kupisz zachodni bo sasiad taki kupil to ja tez musze miec. Przemysl to , sprzęt sie dobiera to zasobności swojego portfela , a nei do tego zeby w niego inwestowac i spłacac bog wie ile. Maszyna MUSI NA SIEBIE ZARABIAC !!!!

 

Z takim myśleniem nie udzielj sie na forum bo to bez sensu.

 

A jeżeli chodzi o ciągnik to zetora nie warto kupować. I w jakim przedziale mocy chciał byś ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

prosty ciągnik cóż no i co kupić zetora to oznacza nie mieć zmartwień no kolego chyba zatrzymałeś się na informacjach do roku 2005 bo do tamtych lat to może i dobre były te zetory ale teraz... może przytoczę przykład firmy z mojego ,,podwórka" parę lat do tyłu szło 150-200 rocznie teraz sprzedają 50 sztuk to chyba o czymś świadczy... nie można zakładać że zachodni to zaraz złom a ciągnik o technologi z lat 80 to super sprzęt... po prostu nie ma sprzętów idealnych każdy może się trafić wadliwy czy to zetor czy fendt niestety jakość produkowanych ciągników zamiast się polepszać coraz bardziej maleje czego nie można powiedzieć o cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kuba0707

 

Dobrze piszesz. Zetory zostały przy taj samej mysli technologicznej z przed 10lat i cena ich zrównała się z markami zachodnimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Kolego Danfoss czy Fandoss nie ważne, a jak jest twoje przemyslenie na ten temat. Uwazasz że jeśli któś ma 35 h kupuje ciągnik za 180 tys zł i wyżej to robi dobrze, błąd pieniadze mu sie zwrócą za kilka lat. U mnie w Miejscowości było kilka taki kozaków co wzieło Wielkie New Hollandy i ciągneli za nimi dwókólki bo nie mieli odpowiednich agregatów żeby pod nie podpiąć. Następne etatem był brak pieniedzy na spłatę ciagnika a komornicy tylko rece zacierali. Dlatego uważam że ładowanie się w nowy ciągnik przy taki areale jest bezsensu. Skoro można zrobić taka sama robote używanym ciągnikiem może w mniej komfortowych warunkach ale na takich maszynach sie zarabia. A ty Kolego reprezentujesz ludzi którzy lubia żyć na pokaz , przejechać kilka razy przez wieś i udownonić co te nie ty. A więc pożal się boże biznsemenie z takimi radami to może takie teksty mowić swoim kolegom.

 

Dróga sprawa jest taka że tym nowsze ciągniki tym są bardziej tandetne. A zachodnie maja nawalone tyle elektroniki ze głowa mała i żeby dostać cześć to trzeba pół polski Zwiedzić pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

booster12 może masz i trochę racji ale jeżeli miałby kupić używany ciągnik za 60 tysięcy a ma szansę wziąć sprzed na dofinansowanie 60% i do tego cofnie sobie 23% vatu to ile go wyniesie ciągnik za 180 tysięcy brutto? jest możliwość to trzeba korzystać u nas w okolicy 3/4 ciągników to nowe fury i u nikogo komornik jeszcze nie był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

KOlego wolał bym Kupić ciągnik za mniejsza kwote a za to do kupić sobie agregatów , sprzętu do uprawy , niŻ BRAĆ ciągnik drogi który nie miał bym jak pracować. I wiadoma sprawa że lepiej wyjde na wydajniejszej uprawie niż na drogim ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

case i mf ta ciagniki na podobnym poziomie z 1 róznica ze mf mniej ci spali zwłaszcza przy lekich pracach np ładowacz tur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Masz te dwa ciagniki że tak piszesz o spalaniu? Weź jedź w teren najlepiej i po komisach szukaj ciągnika który ci sie spodoba i bedzie wszystko działało to bież bo tak wybierając sobie 2 modele to możesz za szybko tego ciągnika nie kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Zdecydowanie MF bedzie lepszy takie jest moje zdanie mniejsze spalanie i części dużo tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

ja mam przekonanie do DF i Fendów poprostu podobaja mi się rozwiazania w nich i rozmieszczenie w kabinie, a komu innemu np. JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firsten    0

Witam podpinam się do tematu bo widze że stoi w miejscu.

Mam zamiar kupić ekonomiczny ciągnik na 30ha ciężkiej górkowatej ziemi V-VI klasy(żeby pociągnął 4 skbowy pług) i w chodowli byków 30sztuk.

Na ciągnik mam do wydanie 130tys.żeby wmiare mało palił i dobrze wspułpracował z turem.

Myślałem na ursusem 10014h ale nie jestem pewny bardzo mało mam informacji o tym ciągniku.

Niemogłem znaleść podobnego tematu z takimi wymaganiami.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naix    0

Może pomyśl o farmtracu 690DT ogólnie ludzie pozytywnie piszą o tych ciągnikach, framtraci mają silniki perkinsa więc powinny być też oszczędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

no to sobie kupiłem nowy ciągnik z prowu...

problem braku mocnego ciągnika pozostał teraz tylko zamiast nowego za 2xx tys zł tnę koszty (czyt. wykładam własne środki) i szukam czegoś używanego za 30-45tys, ok 80-90KM. Co możecie polecić? Lepiej zachodnie JD/NH czy Ursusy/Zetory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Osobiście pomimo droższych napraw postawiłbym(właściwie to i tak zrobiłem) na zachodnie sprzęty...

 

Na głównego konia do ciężkich prac możesz poszukać Valmeta 6300 (bedzie dość młody za te pieniądze 1992-1998) lub coś ze starszych serii np:

http://tablica.pl/oferta/valmet-805-ID2Yeeh.html#72b0ad2898

Są to ciągniki w miarę proste i dość niezawodne chyba że ci jakiś pechowy model by się trafił ale to można trafić w każdej marce :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Poczytałem trochę forum i nabieram przekonania do jakiegoś Zetorka. Widzę że dość popularna jest wersja 8145. Zastanawiam się tylko co do niego maksymalnie możnaby podczepić. Czy z obrotową trójką by sobie poradził na glebach lekkich. Optymistyczna wersja to był JD 5090r ale nie pykło więc muszę sie ratować używkami. Jak ma się ten Zetorek do JD? Wiadomo nie chodzi mi o komfort pracy czy spalanie ale maszyny które mozna podczepiać. Czy pod tym względem to porównywalne ciągniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj