Polecane posty

bartetkra14    9

Wiatam kasy to bym wyadał takie max 50tysiecy wiecej nie dam rady bo nie chce sie zaciagac w baknach,a na tyle ha co mam by mi wystarczył ciaągnik do 50tys,dzieki kolego ale te 93 tys to nie realne jak bym tyle maił dac to vhyba juz lepiej nowego cos kupic dodac pare tys,ale dzieki za poarade i wyszykanie oferty,jezeli chodzi o renie to włąsnie jakos mnie nie przekonuje,w gre wchodza te dwie marki lub ewentualnie jakis same.ciagnik ma mniec minimum 90km a nie wiecej jak 120 ale to i tak za duzy.

Edytowano przez bartetkra14

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

@luke16 kolega ma Fendta 312 Vario i obskakuje nim 70ha, jeździ z pługiem, agregatem upr-siew, agregatem podorywkowym, rozrzutnik 12t, beczkowóz 10 tys litrów, opryskiwaczem 1000l zawiesznym itp, więc te 6 cylindrów nie jest tak wcale potrzebne ;)


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartetkra14    9

myslałem tez nad nimi ale jakos nie za bardzo mnie przekonuje ich jakosc,moze sie myle bo nie miałem go wiec nie moge za duzo powiedziec na temat BELARUS.narazie szukam cały czas ogladałęm juz kilka ale narzie to nie było nic takiego jak bym chciał.


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

co do materiało z jakiego sa belarusy robione to zadko ktora marka taki ma


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartetkra14    9

koledzy a co myslicie o hew hollandach??bo taki model 7840 mi chodzi po głowie,jak u nich z awaryjnoscia silników bo sa tam silniki forda??i jak skrzynie sie sprawuja??prosze o porade..


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

najpierw zadzwon do najbliższego dealera NH i zapytaj czy mają części do tego modelu i czy mają wszystko czy tylko drobnice.

Jeżeli mają to myśl o tym ciągniku dalej, jeżeli nie mają części to odpuściłbym sobie.

a co do:

myslałem tez nad nimi ale jakos nie za bardzo mnie przekonuje ich jakosc,moze sie myle bo nie miałem go wiec nie moge za duzo powiedziec na temat BELARUS.narazie szukam cały czas ogladałęm juz kilka ale narzie to nie było nic takiego jak bym chciał.

ostatnio ceny poszły ostro w górę to raz a dwa pojawiło się trochę konkurencji na tle której zakup ciągnika MTZ/Belarus nie jest już taki opłacalny.

Sam ma 952.3 i nie narzekam. Zadanie swoje spełnia ot co (same uprawy polowe).

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartetkra14    9

wiec tak najblizszy servis mam 100km,czesci maja niby wszystkie tak mówia,ale teraz chodzi o to czy te ciagniki sa dobre czy sie bedzie co chwile naprawiac bo wlasnie tego niewiem,wiadomo ze cos tam moze bo to nie nowe,moze ktos ma i by sie wypowiedział...


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Już i do john deera są zamienniki dobrej marki i na pewno są tańsze niż orginały ale jak trafi ci się zadbany jelonek to nim będziesz śmigał lata

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartetkra14    9

no najwazniejsze zeby był sprawny technicznie bo wizualnie to sie go zawsze moze porobic za małe pieniadze,a zrobienie skrzyni czy silnika to juz sa koszta,no ale ja nie mam chyba gdzie kupic tych "dobrych"zamieników:)


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomel0908    0

Witam. Pomagam rodzicom w gospodarstwie 25ha, zdecydowali sie na zakup ciągnika do 40 tyś złotych (ma być to głowny ciągnik do cieżkich prac). Ojciec chcialby cos około 100KM, jednak nie jestem pewien, czy to sie kalkuluje ekonomicznie. Poprzeglądałem troche portali i wybrałem narazie MF 3080/3085 i Case 5130 w tej mocy. Co sądzicie o tych ciągnikach i co wiecie o ich spalaniu? Z tego co slyszalem, to MF raczej oszczędny (a moze tylko plotka?). Możliwe również, że bedzie służył przy ładowaczu czołowym (na ładowacz są osobne fundusze). Proszę o opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

O fergusonach jest pełno tematów na forum wystarczy poszukać. Jedynie co może odstraszyć to remont skrzyni który jest bardzo kosztowny i mało jest fachowców którzy mają pojęcie o tych skrzyniach, ale to oczywiście w tych bardziej wyeksploatowanych i nie umiejętnie użytkowanych egzemplarzach. Do ładowacza jak najbardziej może być. Po ewentualnym zakupie pamiętaj o wymianie oleju w skrzyni i filtrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Temat jakich wiele ale wiadomo specyfikacja gospodarstwa u każdego inna więc pozwolę sobie stworzyć nowy temat.

 

Mianowicie szukam ciągnika (nowego) na ok 25ha. Gleby lekkie, klasa IV,V. Miałby to być ciągnik główny. Obecnie jest jedynie 3p :/ Wszystko grunty orne (zboża, ziemniaki). Żadnej hodowli, łąk.

Sporo czytałem broszur każdej z wiodących firm i najbardziej przypasował mi JD 5090R. 90KM wystarczy/nie będzie za dużo?

Ciągnik brałbym w zestawie z pługiem (najprawdopodobniej obracanym 3skibowym).

Co myślicie,radzicie?

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

A jaką kwote mozesz wydac na ten ciagnik?


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad ma 5090R i jest zadowolony, tylko ma do niego tura i pali jak sam skórwe**n, jak do pługa i pracy cieżkiej to pewnie było by dober rozwiązanie, pomyśl też o zetorze forterra 95 sam chce kupic 9641 i nawet mi się to podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

zastanawiałem sie też nad Case'm jx95 ale właśnie o nich się naczytałem że w ciężkich pracach potrafią łyknąć więcej jak pozostałe tej mocy. JD z opinii wynika że jest dośc ekonomiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

bierz jelonka ja ci go bardzo polecam sam takiego bym brał ja bym miał więcej h super ciągnik z ta marką na razie jestem związany bo mam praktyki jak się jezdzi po przegladach to ludzie chwalą te ciągniczki udanego zakupu B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja mam case jx95 i wogle tak duzo nie pali. Co prawda ze jak ma pelne obciazenie i daje sie ponad 2000 obrotow to potrafi spalic ale, jak sie nie szaleje to spalanie jest calkiem przyzwoite. Ale jak masz okazje kupic john'a to go bierz.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

napewno jd nie spali mniej niz case .. a z drugiej strony na modernizacje warto wziasc coś lepszego .. moim zdaniem te 85 km to w zupełnosci wyatrczy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj