Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Nikita_Bennet    316

po ciągnik warto jechać i pół Polski, pamiętaj o tym aby miał papiery i nie kupuj "na niemca".


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

to mnie najbardziej denerwuje kupowalismy 10 lat temu corsara jezdzilismy po 300 km i buble kupilismy 20 km od domu :P rok temu jezdzilismy za mercatorem jezdzilismy po 500 i wiecej km w ogloszeniu ladny ale pojechac to gosc durnia udawal. kupilismy 15 km od domu :D

 

a co powiecie na temat Fiata takiego ok 80 KM (nie znam sie na oznaczeniach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Za 25 tys. watpie zebys cos znalazl. Lepiej dołoz i kup mf3060, ursusa 4514 albo jakas renowke


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

to dołożenie nie takie proste.... doloze do 30 i tez bardzo nie bedzie co kupic :P tak wiec poszukuje ciagnika do 25 a te 2 tysie zostawiam na serwis pozakupowy ;) oleje itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Szukajcie a znajdziecie nawet do 25 tys ciagnik. Nie jest regułą że za 50 czy 100tys kupisz lepszą maszyne niz za 25tys. Dla przykładu moge podac;jeden znajomy kupił Fiata 780DT 4x4 cos około 80km za 22tys zł.Bardzo fajna i prosta maszynka i co najwazniejsze bardzo oszczedna w paliwie.Wymienił uszczelniacz w kole i jakies inne d*perele nic kosztownego i smiga do dzis. Trzech innych bardzo dobrych znajomych kupiło ciagniki za około 90tys kazdy lata produkcji około 98.Kazdy kupił innej marki,Fendt,Case,Deutz. Koszty napraw Fendta na dzien dzisijszy 5tys(silnik,problemy z hamulcami) Deutza tez około 5tys(pompa hydrauliki i jakas tarcza na sprzegle) i case około 20tys(naprawa skrzyni biegów).Wiec sami widzicie ze nie cena czyni jakosc a zakup uzywanej maszyny to poprostu loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak nie masz za cięzkich ziem i górek rozejrzyj się za czymś bez napędu. Ja mam takową renówke i jestem z niej bardzo zadowolony. Wujaszek maseya i śmiga ąż miło. Jednak większa szansa kupić wtedy ciągnik z małym przebiegiem i nie urzywany do ciężkich prac. Co prawda mam go jako pomocniczy, ale rok robił za główny i śmigał ładnie. Jak chodzi o cene częsci to trza liczyć ursus, zetor X5, a czasami i razy 10. Ale jak się trafi dobry egzemplarz to o naprawach się nie wie nic. I tak jak kolega wyżej napisał czasem można za 25 kupić starszy model i hulać parę lat bez napraw wszelagich, a można też wydać 100 i zastanawiać się czy jestn sens wydać 25 na naprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Takkkk ja miałem Zetora 7745 5lat u mnie pracował nic w nim nie robiłem tylko poszedł na sprzedarz bo korbowód blok rozerwał dałem za niego 39 tyś a wziołem 20tyś i żałuję mogłem zrobic i by śmigał z ładowaczem mam tez drugi używkę John Deere 2650 (4 lata) tez śmiga ale cena części jest owiele wyższa niz np. do zetora , uszczelka pod głowicę powiedzmy kosztowała 80 zł do Ursusa 1614 a do mojego cztero garowca 185zł to róznica filter jak pół puszki piwa przepływowy przez węże 200zł i polecam 4x4 nie brac bez bo to jest wielka pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0
Piwo111    4

Potrzebuje ciągnik na 30 ha , głowny do pługa / prasy / kultywatora. Będzie pracował z Zetorem 6748 i C330 80-90 KM max najlepiej do 85 Jaki polecacie ? NH TD5040 ? Case JX 90 /80 ? czy Zetora Proxime 80 - 85 ? i jaka cena by była tego sprzętu ? ;) dzieki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor6748    0

Zamierzam zakup ciagnika New Holland TD5030 full wersja cena to 140 tys prosiłbym osoby które posiadają ten ciagnik bądź jeździły niech sie wypowiedzą czy da rade z pługiem 4 skibowym zagonowym , rozrzutnikiem 6 ton Metal - fach , sieszkarnia 1 rzędową , prasą rolującą warfama. Wybrałem ten ciagnik ze wzgledu na cene jest tanszy od Case o 5 tys a to na moje 27 ha bardzo duzo :) dziekuje za jakiekolwiek rady ;)

 

Prosiłbym o nieusuwanie tego postu

Tematy połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

bez problemu poradzi sobie z tymi maszynami ... gwarantuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mój znajomy poprosił mnie o założenie tutaj tematu. Otóż mój wcześniej wymieniony kolega chcę zakupić ciągnik do swojego gospodarstwa . Ma to być nowy traktor , (od 95 do ok 130km) który będzie pracował na ok.30ha . Głównym sprzęt z jakim bedzie wspólpracował to: Agregat bierny z hydropakiem 3m plus do tego oczywiście siewnik , do tego pług obrotowy 3*55. Nie ma większej różnicy , czy ciagnik będzie nafaszerowany elektroniką czy będzie w pełni mechaniczny Cena ,jaką przyeznaczył na tą imprezę to do 200tyś zł .Nie wiem z jakiej stajni można coś w tej cenie dobrać ,więc chciałem kolegów o to zapytać.

Dziękuje z góry za pomoc

Pozdrawiam

 

Połączone

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor110    54

cześc ja kupiłem za 180 tys John Deere 5820 (90km) nie było awari ciągnik super klima w standardzie

tylko mie wiem czy jeszcze je produkują musiałby spytać jakiegoś dealera JD jego odpowiednikiem jest chyba 5100r

ale musiałby spytać

u mnie ciągnik robi na 80 ha i spokojnie dałby radę na jeszcze 100ha

JD jest bardzo silny (wyciągnałem nim przyczepe 15 ton wysłotek w której nie było widać kól)

SZCZEŻE POLECAM JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

90 km na 80 ha to jest w pełni wykorzystany ciagnik nie ma co .

u wuja pronar 1025 pracował na coś około 130 ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

ja na 30 ha chcialbym wziasc na PROW ciagnik pomocniczy 80-85km z turem a pozniej tez na PROW ciagnik glowny 110km Jest szansa na takim areale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor110    54

90 km na 80 ha to jest w pełni wykorzystany ciagnik nie ma co .

u wuja pronar 1025 pracował na coś około 130 ha

wiem ale chodziło mi o to że ja kończę pracę i nie mam co robić chodzi mi o to że jakbym miał nawet te 140ha to nim bym się wyrabiał spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kurcze czytam i podziwiam takie małe ciągniczki na takie areały ... Ja mam 15ha i jest zetor 8145 i C-362 a w przyszłości dokupi się jakiegoś małego ferdzia ... Wcześniej zestaw zetor 7211 i C-330 miał co robić a teraz myślę że na 15ha to jest w sam raz ... To u nas jeden na 500ha i ma z 8 ciągników zaczynając od 250KM do 80 KM a mniejszego się u niego nie znajdzie dodatkowa ma dwa kombajny zbożowe NH ... Ale robota idzie aż miło ... Moim zdaniem lepiej mieć większy ciągnik żeby szybciej zrobić niż bawić się 80KM ciągnikiem z pół roku z obrobieniem 80ha ... 110KM na 30ha to jest minimum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ciągnik w roku musi byc wykorzystany do maximum okolo 500 h na rok tak podają w prasie no te 350 g to juz ok . Po co kupowac ciagnik i bawic sie w koszty dzie na 30 ha kupic 120 km .Ciagnik na tym areale nie jest wykozystany koszty serwisowania i reszty beda wieksze jak on robote robi . on ma na siebie pracowac bo po to jest . Bo inaczej inwestycja nie ma sesu .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko licz się też z kosztami paliwa i przede wszystkim czasu... Takim 110 czy 120 KM po podczepieniu odpowiedniego sprzętu w ile obrobisz te 30ha?? Chwila moment i po sprawie a wole poleżeć u boku swojej kobiety czy przed TV, komputerem niż siedzieć w polu... Koszty utrzymania jakie większe?? OC czy przegląd koszt jest prawie do każdego taki sam... Koszt serwisowania? Zrobisz szybciej więc tych mth nakręcisz jednocześnie mniej... Koszt opon?? W każdym się zużywają i nie ma mocnych... Mi się chce powoli śmiać bo niedługo ktoś zaproponuje ursusa C-360 bo po co przepłacać ?? :D Wujek ma 1224 i C-360 ma 20ha i nie wyobraża sobie jako głównego ciągnika coś 4ro cylindrowe jego brat ma 904 i ma problemy z agregatem + siewnik a 1224 idzie jak burza ... 4 cylindrowy jest dobry do tura kosiarki itp... Ale do głównej roboty na większym areale 6 cylinderków musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

@krzysztofwyp17

Z tego co piszesz to można wywnioskować, iż ciągnik będzie służył jako główny. Ciągnik do 200tys, tylko sęk w tym czy 200tys. brutto czy netto a to różnica. Ciągnik do 200tys brutto myślę, że Zetora Forterre 115 byś kupił za tą kasę. Ale jak chodzi o cenę netto to pewnie DF Agrotrona K420 lub Case Maxxum 110 może by trzeba było coś dopłacić. Tak czy siak te ciągniki, które wymieniłem z pewnością z tymi maszynami dały by radę :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartetkra14    9

Witam koledzy prosze was o porade chce kupic ciagnik i zastanawiam sie nad zetorem z albo 9540,10540 lub case 5130,5140 powiedzcie mi co wybrac co bedzie lepsze na areał ok 25ha ale oczywiscie powiekszam ciagle dlatego chce cos dobrego kupic,proszę o rady :)

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Do zetora dostaniesz części w każdym "kiosku" ... Z case może być problem ... 9540 u moich znajomych (3 osoby) którzy go posiadają chwalą ten ciągnik i nie mieli większych awarii ... Zależy wszystko od stanu co się kupi ... Case bodajże to był model 5140 u mechanika więcej przestał niż robił w polu ciągle coś ... Potem jak chciał go sprzedać to bujał się prawie 2 lata bo nikt go nie chciał... A nad Renault myslałeś ? Np. modelu 103.54??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj