Polecane posty

radek199321    11

100KM na 10h to przesada ale na 30 to będzie wystarczający i jest duży wybór o podobnej mocy


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

nie no jak kogoś stać na taką rozrzutność żeby robić takimi mocnymi ciągnikami ponad 130KM to pogratulować opłacalności w produkcji że stac na takim małym areale na takie ciągniki i na palwio do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

no właśnie przy odpowiednich maszynach, a co jeśli kogoś nie stać na takie konkretne maszyny, tylko robi za małymi

spotkałem sie wielkorotnie z tym że ciągnik jest niedopasowany do parku maszynowego i takie coś mija się z celem. Co innego jak ktoś kupuje nowy ciągnik większy i ma w planach zakup do niego sprzętu, a co innego jak kupuje tylko sam ciągnik. Wątpie żeby kogoś było stać na sprzęt do ciągnika ponad 130KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

80-90 konnym ciagnikiem idzie w terminach orka uprawa siew smiało obrobic 60ha ewentulanie cos małego do pomocy mowa o samych ornych ha..potem filmiki na youtube ktos kupuje 200km na 40ha i ciaga 4 zagonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

no to mając Zetorka 10145 oraz MTZ 952.3 i ciapka ile dałoby się tym obrobić? Mówię o samych ornych, żadnych łąk itp.

Maszyny wymianie pod Zetorka a MTZ pojawił się nie dawno więc park maszynowy odpowiedni do mocy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

takie ciagnki to okolo 60 ha spokojnie . jeden orze drugi sieje ....


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję właśnie przed wyborem ciągnika do 93km i chciałbym byście coś poradzili.Ciągnik ma być nowy i jest to prawie przesądzone że będzie to DF lub zetor.Ograniczenie mocy eliminuje AGROFARM'a 420 więc pozostaje 410 a zetor to FORTERRA 95(proximy nie uwzględniamy).Oba mają miec ładowacz czołowy.Gdyby nie wspomniane ograniczenie mocy to z pewniością był by to 99-konny Deutz, jednak w tej sytuacji zaczęliśmy się zastanawiać nad zetorem.. wiadomo, zetor jest masywniejszy i waży więcej w stosunku do Deutza ale z drugiej strony DF będzie ekonomiczniejszy.. Tak jak w tytule przeszło 30ha , ziemia generalnie II, III kl. Maszyny to zależy bo jak DF to:pług UNIA 4x35, kombi 3m, kos 2.1 , natomiast zetor to4x40, szerszy agregat i kos lepiej doposażony.Z góry dzięki i proszę o rozsądne opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

moim zdaniem lepiej sciagnąc z niemiec fenda 714 vario też miałem dylemat czy kupić nowy mały czy wiekszy sprowadziłem fenda 714 vario i zadowolony fendt to mercedes wsród ciągników zetory i new hollandy to zabawki:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Ja bym pomyślał raczej nad DF, przecież chyba możesz wziąść trochę mocniejszego tylko oczywiście to wiąże się z wyłożeniem większej kaski! A nie myślałeś nad jakimś Cese lub New Hollandem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Tak, tyle mocy mi przyznali
mi wychodziło max chyba 80KM i to naciągane. Kupiłem 95KM. Oczywiście zmiany w dokumentacji MGR poprzedzone prośbą o zmianę ciągnika na większy wraz z umotywowaniem itp. Przeszło, wyrazili zgodę, mając wtedy niecałe 24ha kupiłem MTZ952.3 i siewnik 4mertowy (dawali 3metry).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Witam, stoję właśnie przed wyborem ciągnika do 93km i chciałbym byście coś poradzili.Ciągnik ma być nowy i jest to prawie przesądzone że będzie to DF lub zetor.Ograniczenie mocy eliminuje AGROFARM'a 420 więc pozostaje 410 a zetor to FORTERRA 95(proximy nie uwzględniamy).Oba mają miec ładowacz czołowy.Gdyby nie wspomniane ograniczenie mocy to z pewniością był by to 99-konny Deutz, jednak w tej sytuacji zaczęliśmy się zastanawiać nad zetorem.. wiadomo, zetor jest masywniejszy i waży więcej w stosunku do Deutza ale z drugiej strony DF będzie ekonomiczniejszy.. Tak jak w tytule przeszło 30ha , ziemia generalnie II, III kl. Maszyny to zależy bo jak DF to:pług UNIA 4x35, kombi 3m, kos 2.1 , natomiast zetor to4x40, szerszy agregat i kos lepiej doposażony.Z góry dzięki i proszę o rozsądne opinie.

Pozdrawiam

Deutz 420 się powinien zmieścić. On ma jakoś 90 koni. Te 100 to w innej normie jest. Ja swego czasu zastanawiałem się nad 430 i sprzedawca miał mi napisać pismo do agencji, że moc po przeliczeniu na inną normę wynosi 99 koni, a miałem przedział do 100.Dowiedz się u swojego delera czy Ci takie coś wystawi. I w agencji czy to uwzględnią.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad Case i NH myślałem ,konkretnie T5 I Farmall U ale już zostaniemy już przy DF ,do tego wersja GS. Rozmawiałem z dealerem i mówił że da rade wziąść 420 natomiast pismo z agencji mówi o jakimś przedziale mocy,tak czy inaczej po świętach jedziemy zrobić odpowiedni aneks.Jakby przeszło to automatycznie większe maszyny do tego tzn.4x40, kombi 3.7 a co za tym idzie większe wydatki ale coż. Sprawa staje się coraz jaśniejsza , dzięki koledzy :) Wesołych Świąt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

producent podaje moc znamionową i maksymalną więc przy kupnie musisz podać znamionową i wtedy przejdzie większy ciągnik


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

odgrzewam kotleta... posiadam mf 235 oraz c330 powoli zwieksza mi sie gospodarstwo i chcialbym sprzedac MF i zakupic cos troche mocniejszego w kwocie ok 20-25 tys zł od razu mówie że nie mam ochoty brać ani zetora ani ursusa.... myslałem o Internationalu jakimś np 685 XL albo Landini lub renault moc ok 70-80 KM. Liczę na powazne odpowiedzi i porady.

Edytowano przez CZESIEK88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Za tyle możesz tez znaleźc Deutza Dx85 4x4 mimo że leciwy dosc ciekawy ciągnik bez elektroniki, W sumie Landini czy Renaut to tez nie jest zły wybór moga byc kilka lat młodsze od zielonego. Jakbys znalazł Valmeta 605 to tez możesz się nim zainteresowac bo to trwałe maszyny ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

jakos renówka do mnie chyba najbardziej przemawia. niewiem nie mialem ale slyszalem ze zla nie jest. i jakos nawet wygladem podchodzi. najbardziej moje watpliwosci budzi dostepnosc i cena czesci zamiennych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zetora czy Ursusa raczej w tej cenie to byś nawet nie kupił... Z renault w tej kasie też bym radził uważać.... Case odpuść ... Tak jak kolega wyżej wspomniał Deutz nie byłby złym wyborem ... Najbardziej skupiłbym się na poszukiwaniu MFa coś typu 698 lub 1014 i Landini z tych serii (modelow akurat nie pamiętam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w tych pieniadzach kolega kupi tylko i wyłacznie maszynke do remontu niestety i z tym trzeba sie liczyc w duzym stopniu. A więc czesci do zachodnich ciagników jak wiadomo nie sa TANIE.

O Renault bym zapomiał za te pieniadze aby kupic cos sensownego aby sie toczyło i jakos wygladało trzeba niestety dac co najminiej 30-35tys w ostatnim czasie w kraju ta marka wyrobiła sobie niezłą opinie i ceny dosc znacznie podskoczyły :(

IHC 685XL mysle ze jest jednym z dwóch ktore ja osobiscie brałbym pod uwage. W duzym stopniu oceniam ten ciagnik po moim sasiedzie ktory uzytkouje włąsnie podobny model od jakiegos czasu i musze powiedziec ze chodzi jak zyleta a włąsciciel o niego łągodnie mówiac nie dba!! az dziwie sie ze ten ciagnik jezdzi zero wymiany olejów, filtrów, paliwo jakie jest takie leją z baniek z róznym badziewiem i wszystko działa :o

Same jak za te pieniadze i te rocznik mozna mysle ze znalezc tą jedną nie zajechana jednostke i warto zrobic sobie wycieczki po Polsce i nie tylko :) Moze z tym Same bedzie tak jak z renówkami i wyrobi sobie dobra opinie

Szczerze mówiac byłem/jestem w podobnej sytuacji jak kolega ale ja szukałem czegos w okolicy 90KM i mialem juz kupic egz. za 45tys mowa o Renault 103.54 '90 ale gdy dowiedzialem sie ze prawdopodobnie ma byc nabór MGR to stwierdziłem ze moge miec nowke włąsnie za tą kwote :) (ale moc delikatnie odbiegajaca od moich wczesniejszych założeń )

 

z gory przepraszam za mą chaotyczna wypowiedz co mi przyszło na mysli przelałem własnie tu :) ale mam nadzieje ze chociaz troszke pomogłem

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

dzieki wszystkim za porady. wlasnie tak szukam i widze ze Renowki za te pieniadze zbyt nie kupi w dobrym stanie. znowu international to za duzo na portalach nei widze jest jeden w mojej okolicy za 20 tys ale ma sporo wyciekow i strasznie zniszczony. kabina niby xl a zadnej szyby w niej nie ma ;) co do Same... jakos nie interesowalem sie nimi do tej pory a ktos mi niech napisze jak z czesciami do Same.... czy sa zamienniki z innych modeli czy moze to ciagnik na bazie jakiejs marki innej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj