Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Winio    6

Witam,

jaki ciągnik polecalibyście dla młodego rolnika rozpoczynającego działalność na ok 26 ha? Czy warto pakować się w większy kredyt i kupić np. JD 5720 czy kupić Zetora Forterre 8641. Myślę, że 80 KM powinno wystarczyć (produkcja mleczna, słabe ziemie). Byłby to główny ciągnik w gospodarstwie + C 360-3P. Do tego ciągnika oczywiście zakup co najmniej pługa,agregatu i ładowacza czołowego. Wydaje mi się, że ten zetorek jest raczej mało uniwersalny tzn. raczej do cięższych prac a nie np. do rotacyjnej itp. Zależy mi również na EHR i rewersie (najlepiej pod obiążeniem) więc proxima odpada.

Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz ciagnik taki ktory utrzymasz i bedziesz w stanie naprawic.Portale rolnicze podaja oplacalnośc przy dzisiejszych wysokich cenach w pszenicy na ok.500zł jęczmieniu -50 zl rzepaku 450zł burak ok.1000 i świnia ok -70 .Bądz ostrozny z kredytem Gdyz gosp. ok 30 ha jest małe i wieksza szansa jest na spadek tych cen niż na wzrost.Jeśli posiadasz inne dochody nie radzę inwestować ich w ciagnik gdyż powinien być sfinansowany z tego w czym generuje zysk a wiec z upraw.Jeśli chodzi o model to raczej proponuję ci 6-stke ursusa lub zetora ze względu na nizsze ceny.Czworka z napędem a w dodatku z turbina jest wydaje mi się przeszacowana.Plug i agregat do niego mozna znalezc w rozsądnej cenie ,jakość pracy i trwałośc jest większa szczegolnie wolnossacej 6-stki ,a poza tym w razie dodzierzawienia ziemi przyda sie bardziej ewentualnie jakies uslugi.Z spalaniem paliwa nie ma problemu ,pali wiecej ale tam gdzie 6-stka dzielnie walczy nie ma miejsca dla4-rki choc to tez nie najgorsza alternatywa. W wypadku malych zasobow gotówki pomyśl jeszcze o MTZ -swoje niedoskonałosci odwdzieczy rewelacyjnym spalaniem i śmiesznymi cenami części zamiennych dostepnych w kazdych ilosciach.Nie bez znaczenia jest jego duzo nizsza cena i prostota konstrukcji chociaz jest to jednak nizsza połka.A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winio    6

Tylko czy 6-ka nie będzie zbyt duża na słabe ziemie i mało zwrotna szczególnie przy pracy z ładowaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Witam ja osobsie polecam MTZa 82 ,spoko daje rade . a spalanie znikome w porównaniu do Ursusa lub innego ciągnika . Tylko szukaj oryginalnego BELARUSA.Pozdrawiam Piotr z Legnicy

post-381-1168104076_thumb.jpg


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

6-tka z ładowaczem jest mało zwrotna(wiem bo mam zts 12145+tur5) ale zależy to tylko od Twoich budynków, placów które posiadasz. jak kupiłem ztsa to sie okazało, że wchodzi tylko do jednego budynku i tylko na wprost :unsure: ale na płycie gnojowej przy oborniku radzi sobie naprawde nieźle, wystarczy tylko mądrze pracować tym ciągnikiem :(


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

mam pytanie: jaki ciagnik do takiego gospodarstwa: 35ha ornego - ziemie III-IV klasa, produkcja wieprzowiny.

 

Na stanie sa:

zetor 7340 turbo r 2005 + osprzet (plug, agregat itp)

c-360 - o roczniku lepiej nie mowic + osprzet

 

Ciagnik ma byc drugim robotnikiem. Wydaje mi sie, ze rozsadny zakup, to cos okolo 65-70KM, nie koniecznie 4x4, byc moze pozniej TUR oraz prasa rolujaca. Co polecacie?? Jedni mowia, ze roller, inny mowia, ze zetorek jakis.

 

Nadmienie, ze JD, NH, Fendt i inne te "lepsze" odpadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Myślę ,że najlepszy byłby w takim razie Zetor7211 , a najlepiej 7245 gdyż przedni napęd zawsze sie przyda . Możesz też poszukać czegoś w Ursusach gdy jesteś jednym z tych co mowią ,że Zetory dużo palą tutaj proponuje model 4512 lub 4514 bo jak mówiłem wcześniej przedni napęd może sie póżniej przydac w szczególności gdy ciągnik ten ma pracować z ładowaczem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

Nie jestem jednym z tych, ktorzy uwazaja zetory za ochleje. Jak sie jezdzi na zielonym, to spala normalne ilosci.

 

Zapomnialem dodac, ze ciagnik ma byc NOWY, bo wspolfinansowany ze srodkow UE. A i jeszcze jedno: ojciec jest uczulony na URSUSY, wiec Twoje propozycje odpadaja. Ale dzieki za odp.

 

A wiec pozostaje: zetor, same, case,

 

odpadaja: JD,NH,Vendt,MTZ,Valtra,

 

Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

no to proste wes cos z koncernu samedeutz-fahr


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

W takim razie tak jak mówi Silver95 myślę ,że Roller lub jego odpowiednicy z Deutz lub Lamborghini byli by w sam raz . A od kiedy dokładnie można składać te wnioski bo ja słyszałem,że od marca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

Powiem Wam szczerze dwie rzeczy:

1. nie wiem od kiedy dokladnie mozna wnioski skladac

2. po cichu myslalem o rolerku. Czekalem na potwierdzenie czy moja koncepcja, moj pomysl nie jest odosobniony. Teraz wiem, ze nie.

 

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

rollerka na szerokich gumach wes tak jak kolo mnie maja na skladzie wegla i bedziesz smigal nim wszydzie (oczywiscie pola terz ma ten pan troche wiec w polu terz niezle idze ten roller)


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

rollerka 70 ma moj kumpel i smiga nim nawet po mokrym tam gdzie inne nie moga. Poza tym wiem, ze te jego baardzo szerokie kapcie daja mu duzy uciag. I do tego jest stosunkowo niski, a mam kilka niskich wjazdow.

 

Wlasnie dlatego moim cichym kandydatem nr 1 byl wlasnie roller. I okazuje sie, ze nie tylko moim. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

Może zacznij od określenia koloru tego ciągnika a potem dopasuje się marke. Masz do wyboru czerwony, niebieski, zielony, srebrny tylko cztery chyba niedużo??? Podaj kolor a potem reszta....


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Moj znajomy tez ma podobne dylematy jak Ty,takze zdecyduje sie on na rollerka 70 na szerszych kapciach(choc przez ulamek sekundy glowe zaprzatnela mu dalekowschodnia marka-egzotyczne kioti-ale na szczescie tylko przez sekunde):)Moim zdaniem z tanszych maluchow to najlepszy wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Sebastian na twoje ha to se wez FARMTRACA 80 4WD do niego tura belownice owijarke ja bym ci tak radził :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ciągnik ma byc nowy w cenie do około 90 tys. Wujek zastanawia sie nad Ursusem 4514.

Podobno już nie ma w sprzedaży Zetorów z serii Classic Eko i Classic, które również mogłyby byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Zastanawiałes sie nad Farmtrackiem 80 4WD 74 km albo 685DT 82km

 

Widzę że koledze bardzo się farmtrack spodobał, każdemu go proponuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

A może MTZ. Podobno nówka za 63 tysiące, to by jeszcze sporo na inne potrzebne do niego maszyny zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

ursusa w nowej cenie nie polecam , jeżeli ma to byc 90 tys netto to z 6441 albo jak wyżej farmtrac jub można i w MTZ-a ale to już przy takiej cenie to spokojnie kupisz 90km ( za 66 tys 892.1 jak proponuje lisek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

BELARUSa z przednim mostem na krzyżakach i hydrauliką na dwa tłoki.

Na taki obszar to będzie najlepiej, komfortu w tym specjalnego nie ma, ale pracować długo też się nie będzie.

Traktor prosty w budowie i tanie części które łatwo dostać, bo z innymi wynalazkami to pewności nie ma co będzie za jakiś czas. Z większym sprzętem też pochodzi jak też i z mniejszym.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj