tomek73533

Prasa New Holland 835 - kilka pytań

Polecane posty

tomek73533    0

wczoraj przywieźli nam prasę new holland 835 na siatkę i jest ona ze sterownikiem bale command, ale po podłączeniu jej po traktor na wyświetlaczu pokazują się wszystkie opcje komputer piszczy i nie działa żaden przycisk proszę o pomoc

 

tytułu tematu nie piszemy dużymi literami

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Wiesz co może być jakieś zwarcie jak sam nie umiesz to weż kogoś kto ma w okolicy prasę rolującą albo jakiś elektryk niech przejrzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

sprawdz wszystkie czujniki bo może być jakiś kabel przerwany czujniki tam powinny byś dość proste. często zacina się czujnik od klapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73533    0

aha czyli jak czujnik bedzie robił zwarcie to wtedy takie głupoty będą się pojawiać. a nie ma może któryś książki do tego sterownika albo do command plusa bo są ponoć takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Powiedz dlaczego wynalazek co

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ogolnie prasa fajna, mocne zbicie balota małe zapotrzebowanie na moc, tylko te listwy(rury) zawsze któraś sie krzywi jak pracuje się na wysokim zgniocie. bo zgniot reguluje sie tam poprzez napompowanie bądz upuszczenie powietrza z poduszek(takie same jak w zawieszeniu ciężarówek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

takiak koledzy wyżej zapewne to naderwany czujnik. U mnie w prasie też tak sie działo przez czujnik! był to czujnik od zamknięcia klapy :P

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73533    0

dzięki panowie już udało mi się rozwiązać ten problem. teraz nie mogr założyć siatki do owijania bel bo jedna rolka mi się nie chce kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Witam panowie. Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec pytam tu. Jakie są plusy i minusy tej prasy? Na co zwrocic uwage przy zakupie? Jak z dostepnoscia czeci? I jak sie sprawdza w slomie i sianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

witam koledzy. kto z was użytkuje albo użytkował taka prase?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

nikt takiej nie ma?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

co o niej sądzisz? jak ci się sprawuje? mam taką na oku, z siatką za niewielkie pieniądze, ale wole sie dopytać kogoś kto użytkuje taki sprzęt


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey294s    2

POsiadam taką tylko że na sam sznurek , jedyną wadą moim zdaniem jest wąski podbierak , rocznie słoma +sianokiszonka +siano ok 1500 .Dobry zgniot , niskie zapotrzebowanie na moc, tylko jeśli łańcuchy sa już słabe to trzeba je skracać i wtedy uważać . Z początku belki poprzeczne na łańcuchu mi się gieły ale było to spowodowane przez kamienie które łapałem , a wystarczy na klapie odkręcić te 6 śrub i odsłonić tą przerwę i jest z tym spokój.A i trzeba mieć zapasowe bolce na boczne koło które napędza podbierak bo przy bardzo dużych przeciążeniach pękają , ale to zazwyczaj idzie dorobić z starych prętów z kół  od przetrząsacza 7 gwiazdowego lub 5. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

dzięki kolego. ja kupilem taka tylko na siatke.cena była dobra, stan też bardzo dobry więc zaryzykowałem. ile powietrza nabijasz w poduszki?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

mam tą naklejkę. facet od którego kupilem prase mówił że nabijał 1,5 atm i bele widzialem ze miał fajnie zbite, a na tej naklejce jest napisane żeby ciśnienie było min 1,7 atm


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey294s    2

Zależy co prasuję. Słoma to na niskim ciśnieniu 1.5 do 1.8 i jest zbita elegancko. Sianokiszonkę dobieram ciśnienie do tego jak bardzo jest wysuszona. Do suchszej około 2,5 , prawie zielona na 2 atm będzie elegansio zbita. Nie zapominaj o oleju na łańcuchy i będzie latać. Z czystej ciekawości napisz na pw ile dałeś, bo przyznali mi na wniosek i nie wiem ile za nią krzyczeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson69    45

hej, jak reguluje się zbicie bel w tej prasie? pompowaniem lub upuszczaniem powietrza z poduszek i czy można ze sterownika to zmienić?

 

Edytowano przez robson69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

nie można ze sterownika. do ustawienia zbicia beli służa te poduszki i im bardziej je nabijesz tym bardziej zbije bele


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj