kpiotr

Siew agregatem upr.-siew. biernym

Polecane posty

FINN    1478

każdy myśli, że na niskim ciśnieniu można tylko jeździć nowym ciągnikiem i nowoczesnym ogumieniem... a guzik prawda...

tutaj jeden z wielu tematów, artykułów na temat odpowiedniego ciśnienia... : http://www.rpt.pl/index.php?content=1338

Ale mentalności wielu rolników nie przegadasz... że jak opona się ugina to trzeba dopompować powietrza... :ph34r: ile ja się z ojcem nakłuciłem z ojcem aby jeździć na mniejszym ciśnieniu... a sąsiad to nawet mniej jak 1,5 tam nie pompuje... bo mówi że jak podniesie pług to się za mocno ugina... a drugi w 330 nie zmniejsza bo mówi, że jak ma ciężko to wtedy się dusi ciągnik i koła się nie kręcą... :blink: i jak takim przetłumaczyć ?? :blink: ja mam tylko w 914 z przodu 2 atm.. bo tur założony, ale jak zdejmuje to i tak upuszczam... praca na nizszym ciśnieniu to niebo a ziemia... no fakt, że jedyny minus to mniej wpadek podczas roboty... ;) bo idze jak głupi.... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja z za dużym ciśnieniem problemu nie mam . ze ścierniskowcem 1.0 a przód 0.8 a nawet 0.6 teraz mam z przodu.


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no to jak masz ciśnienie ok to możemy zastanawiać się dalej...;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

kpiotr nie kombinuj, jeżeli ciągnik robi kilkunastocentymetrowe koleiny na lekkiej glebie to tym agregatem ich nie zniwelujesz, co najwyżej możesz dać coś na przód http://tnij.org/tvv2 Przeczytaj jeszcze raz posty 4 i 5 innych opcji nie ma. Możesz jeszcze pogłębić uprawę tu stracisz niepotrzebnie wilgoć i paliwo.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

sprawa dokładniej wyglada tak , ze agregat mam kupiony na młodego rolnika siewnik poki co mam 2.5m, pracowałem samym agregatem a sialem drugim ciagnikiem. ale jak popatzre przez szybe na pole po agregacie to az oko mnie boli. i teraz przychodzi poza na uzupelnienie sprzetu i albo siewnik 3 etry do tego agregatu albo aktywny 2.5m z siewnikiem amazone d7, i sprzedaje go bliski znajomy. z drugiej strony szkoda tego agregatu zeby stal jeszcze 3 lata az bede mogl go sprzedac......ale robic popyline nie mam zamiaru. dodam ze nie mam czasu jezdzic przed siewem bronami czy agregatem na pusto.i nie wiem co robic...

 

na przód wały mogły byc ale trzeba tuz zrobić. ale koszty tuza wału siewnika wyjdzie wiecej niz za ten 2,5 m aktywny zestaw bo chce gosc za niego 14tys w super stanie. wał do pługa tez odpada bo pług jednobelkowy to predzej rama się skręci od cięzkiego wału.

Edytowano przez kpiotr

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

przedni wał fajny tylko finansowo wyjdzie duuzo drozej niz ten zestaw aktywny znajomego.....


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

a powiedz nam, jak wschody?? skoro wschody są równe, to poco szukać dziury w całym??!!


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

wschody dobre bo sieje odddzielnie siewnikiem bo jest wezszy.


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

skoro wschody masz dobre to poco wnikać w temat, a tym bardziej, że masz siewnik węższy... to jadąc drugi raz ciagnikiem z siewnikem , robisz kolejne koleiny.... więc jak dla mnie to jest jałowa gatka...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

jadąc siewnikiem c360 nie trafiam w koleiny po reno i tym bardziej sie wyrównuje bo ziema sie zageszcza w innym miejscu. po drugie gatka nie jest jałowa bo taka robota mi nie pasuje na 2 ciagniki z wielu względów. po trzecie chciałem wiedziec czy inny maja tez podobny problem i jak sobie z tym radzą. bo albo kupie siewnik 3 metry do tego agregatu albo agregat 2.5m aktywny do siewnika...a najbardziej mi zalezy na jakości wykonanej pracy...


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

lepiej kup siewnik 3m... a jak chcesz aby było równo to wałem przeciągnij po siewie i po problemie... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj